Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Deklaracja ZTM: metro budujemy w obu kierunkach

Do tej pory były plany, teraz jest deklaracja. ZTM lansuje pomysł przedłużania II linii metra jednocześnie na Targówek i Bemowo. Powodem są pieniądze. Stolica ma szansę na duże dofinansowanie, które trzeba będzie szybko wydać. O to, z której strony stacje będą otwierane jako pierwsze, zdecydują jednak względy techniczne.

04 marca 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 7

Nie! Dla 24h metra

Od dłuższego czasu trwa gorąca debata na temat przedłużenia kursowania metra w nocy, a nawet wprowadzenia całodobowego kursowania. W dyskusję na temat godzin kursowania metra najpierw zaangażowali się mieszkańcy Warszawy, a ostatnio nawet partie polityczne. Pomimo tego, iż temat był poruszany już kilkakrotnie tym razem akcja została nagłośniona przez media i nabrała medialnego szumu. W całym sporze o przedłużanie lub nie kursowania metra w nocy brakuje jednej ważnej rzeczy - konkretnych argumentów przeciw. Wszyscy mieszkańcy zaangażowani w akcję widzą w dłuższym kursowaniu metra korzyści dla ich samych, nie zwracając uwagi zupełnie na aspekty techniczne związane przede wszystkim z bezpieczeństwem funkcjonowania metra.

04 marca 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 33

20 tysięcy podpisów za metrem 24h

Młodzieżówka SLD nie ustaje w walce o całodobowe metro. Zebrała już w tej sprawie 20 tysięcy podpisów i znalazła "koalicjanta", który przynajmniej częściowo pomysł poprze. To politycy Prawa i Sprawiedliwości. Forum Młodych PiS zapowiada, że chce walczyć o wydłużenie kursów w weekend co najmniej o godzinę.

02 marca 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

W poniedziałek otworzą spóźniony tunel na Dw. Gdańskim

Tunel dla pieszych przy Dworcu Gdańskim w końcu ma pozwolenie na użytkowanie. Otworzą go wcześnie rano w poniedziałek. W piątek nadzór budowlany przeprowadził kontrolę inwestycji. - Nie mieliśmy zastrzeżeń. Pozwolenie na użytkowanie zostało właśnie podpisane - powiedział nam wczoraj po południu Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

27 lutego 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Piękna wojna na stacji metra. Zobacz nowy mural

Piękna jest wojna na wyklejanym muralu, który zdobi ścianę na stacji metra Marymont. To "Linia frontu" autorstwa Mariusza Warasa. W poniedziałek odbył się wernisaż. Do niedawna wystawy na ścianie o powierzchni 123 m kw. na antresoli stacji Marymont organizowało Metro. Teraz galerię przejęła Akademia Sztuk Pięknych. Wykonanie pierwszej pracy powierzyła 33-letniemu Mariuszowi Warasowi.

23 lutego 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Przeciąganie linii metra

– Niech metro dojedzie do naszych osiedli – apelują Targówek i Białołęka. – Budujmy w dwie strony naraz – odpowiada Bemowo. Ratusz próbuje przesuwać na mapie stację techniczno-postojową. Radni Targówka i Białołęki wspólnie przyjęli w piątek stanowisko w sprawie drugiej linii metra. Wezwali w nim ekipę Hanny Gronkiewicz-Waltz, by „niezwłocznie” po skończeniu budowy odcinka centralnego – między rondem Daszyńskiego i Dworcem Wileńskim – wzięła się za przedłużenie jej na Targówek i Białołękę.

16 lutego 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Dokąd metro? Dzielenie skóry na niedźwiedziu

Targówek i Bemowo dały się wpuścić w konflikt o kolejność wydłużania drugiej linii. Czy ich racje da się pogodzić? „Wariant ateński” ratusza to mydlenie oczu. Metro będzie budowane w jedną stronę albo wcale.

16 lutego 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Dajcie metro na Bródno

Radni Targówka i Białołęki wspólnie zaapelują dziś do władz miasta, by zaraz po wybudowaniu centralnego odcinka drugiej linii metra zajęły się przedłużeniem go na Bródno. W uzasadnieniu do uchwały radni napisali, że budowa podziemnej kolejki na tych terenach umożliwi łatwy dojazd mieszkańcom warszawskich dzielnic takich jak: Białołęka, Targówek i Praga-Północ.

16 lutego 2011 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.