Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

15 kwietnia 1983 - 25 października 2008

Dzień, na który wszyscy Warszawiacy czekali nadszedł. Dziś o 16.00 oddano pasażerom do użytku 3 ostatnie stacje pierwszej linii: Stare Bielany, Wawrzyszew i Młociny. Na tej ostatniej znajduje się największy w Polsce węzeł przesiadkowy. Pierwsze zdjęcia z uroczystego otwarcia znajdziecie poniżej. Wkrótce więcej zdjęć.

25 października 2008 | Czytaj całość | Komentarzy: 5

Stare Bielany, Wawrzyszew, Młociny - zdjęcia już są

Już tylko godziny pozostały do momentu kiedy to Warszawiacy będą mieli do dyspozycji całą pierwszą linię metra. W dniu jutrzejszym po 25 latach oczekiwania będziemy mogli wsiąść na stacji Kabaty i dojechać w niespełna godzinę do stacji Młociny. Każdy jutro będzie mógł podziwiać nowo otwarte, ostatnie stacje pierwszego odcinka Metra Warszawskiego. Z myślą o tych najbardziej ciekawskich w galeriach znaleźć już można zdjęcia z nowych stacji. Jako pierwsi publikujemy zdjęcia ze stacji Stare Bielany, Wawrzyszew i Młociny.

24 października 2008 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Wacek

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 21 października 2008 r. opuścił nas na zawsze, po długiej i ciężkiej chorobie, przeżywszy lat 59 nasz kolega i przyjaciel Wacław Kuliś, mistrz w Sekcji Mechanicznej Działu Remontów Służby Taboru.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

22 października 2008 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Propozycja wydłużenia metra w opinii czytelników

"To nawet nie jest powolne tempo inwestycji, to żenada. Półtora kilometra torów kolejowych układać trzy lata?! Chciałbym wiedzieć, czy pani prezydent i jej acpinistracja wreszcie zacznie działać skutecznie"

22 października 2008 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Warszawa oglądana z metra - w centrum dziura

Lubię zwiedzać duże miasta metrem. Wysiadam na kolejnych stacjach, potem zagłębiam się w kłębowisko ulic. Gdy wychodzimy z peronu, nigdy nie wiadomo, co ujrzymy na powierzchni. Duży plac? Fontannę? Blokowisko? Wąską ulicę handlową? Tak jest w Pradze, w Rzymie, w Madrycie i Atenach.

22 października 2008 | Czytaj całość | Komentarzy: 5

Za trzy dni na stacji Młociny (Akcja Gazety Wyborczej)

Koniec budowy pierwszej linii metra i wielka feta, którą "Gazeta" przygotowuje w sobotę razem z władzami miasta. Metro zacznie dowozić pasażerów na stację Młociny koło Huty Warszawy od godz. 16. Nie trzeba będzie kasować biletów. O godz. 17.30 nasi redakcyjni koledzy zabiorą warszawiaków w podróż w czasie przez 25 lat budowy metra. Potem obejrzymy fragmenty musical "Upiór w operze", będzie przemówienie prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i wreszcie wielka potańcówka z muzyczną niespodzianką w finale.

22 października 2008 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Budować w metrze stacje pałace czy skromniej?

Warszawska kolej podziemna odbiega od europejskiej średniej na plus. To bardziej salon niż tylko korytarz komunikacyjny. Czy kolejne stacje pokrywać granitem? A może metro trzeba było budować taniej i skromniej, za to więcej i szybciej?

22 października 2008 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.