Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Jaki kolor dla drugiej linii metra?

Społeczny Komitet Budowy Metra wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego zamierza ogłosić konkurs na kolor drugiej linii z Bemowa na Bródno. Według prezesa komitetu Andrzeja Rogińskiego chodzi o barwę, która będzie wyróżniać linię przebiegającą pod Wisłą. - Dla pierwszej nitki projektantka Jasna Strzałkowska-Ryszka zarezerwowała kolor niebieski. Takie są m.in. pasy na stacjach, na których znajdują się nazwy stacji. Trzeba też wybrać taki kolor dla drugiej linii - uważa Rogiński.

04 grudnia 2008 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Władze chcą dokupić dodatkowe pociągi metra

Są szanse, że metro będzie jeździć nieco częściej. Władze kolejki chcą dokupić jeszcze dwa dodatkowe pociągi.

04 grudnia 2008 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Nocne kursy metra niezagrożone

- Ratusz nie może zrezygnować z nocnych kursów metra - przekonywał wczoraj Mariusz Błaszczak, lider warszawskiego PiS. - Nie wyobrażam sobie, by zlikwidowano je z powodu drożejącego prądu. Jeśli władze Warszawy stać na blisko 465-milionową dotację na rozbudowę stadionu Legii, to tym bardziej powinny znaleźć się fundusze na metro - apelował poseł przy wejściu do stacji Świętokrzyska.

04 grudnia 2008 | Czytaj całość | Komentarzy: 6

Rekord na stacji Młociny

Blisko 17 tys. osób skorzystało we Wszystkich Świętych ze stacji metra Młociny. W dzień powszedni pojawia się na niej ok. 9 tys. osób. Skąd taki tłok w sobotę? Pasażerowie jeździli stąd autobusami linii C09, C42 i C56 na cmentarz Północny.

04 listopada 2008 | Czytaj całość | Komentarzy: 3

Druga linia będzie na pewno...

Pierwsza linia jest już skończona. Ratusz obiecuje zbudowanie do 2013 roku centralnego odcinka drugiej. Nie wiadomo, co z metrem na Bemowo, Bródno i Gocław.

04 listopada 2008 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Tłumy na start

Na stacji Słodowiec chętnych do pierwszego przejazdu metrem na trzy nowe stacje było tak wielu, że nie zmieścili się do pociągu.

04 listopada 2008 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nie każde metro pojedzie do Młocin?

Tłok w metrze jest już tak wielki, że ZTM chce skrócić trasę części pociągów. Dzięki temu zaczęłyby kursować częściej na najbardziej obleganym odcinku między Kabatami a Placem Wilsona i tam tłok by zelżał.

04 listopada 2008 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Kolejne zdjęcia z otwarcia I linii

Dla tych którzy nie mogli być na otwarciu I linii zamieszczamy dziś kilka dodatkowych zdjęć z tej uroczystości.

26 października 2008 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.