Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Metropolis rownież w Budapeszcie

Najstarsze metro na kontynentalnej Europie otrzymało pierwszy skład nowego taboru. Budapesztańskie metro tym sposobem jeszcze bardziej upodobniło się do warszawskiego. Dotychczas jeździły tam znane nam wagony produkcji rosyjskiej, a uzupełnią je teraz wagony marki Alstom. Na tym się jednak podobieństwa kończą bowiem Węgrzy budują obecnie 4 linię a my 2 a ich pierwsze stacje zostały oddane do użytku sto lat przed otwarciem pierwszego odcinka metra warszawskiego (1896 r.).

27 marca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 6

Miliardy z Brukseli na tureckie metro?

W środę poznamy zwycięzcę przetargu na centralny odcinek drugiej linii metra. Następnego dnia dowiemy się, o ile więcej dołoży do niej UE. To największy przetarg tej kadencji: oferty na budowę linii między rondem Daszyńskiego i Dw. Wileńskim wahają się od 4,1 do 6,1 mld zł. W piątek pięciu oferentów złożyło dodatkowe dokumenty, których zażądało miasto. Od tamtej pory komisja przetargowa spotkała się już trzykrotnie. Według nieoficjalnych informacji, wczoraj zakończyła prace. Ratusz dopilnował jednak, żeby zza szczelnie zamkniętych drzwi nie wydostały się żadne przecieki.

26 marca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Sekret przetargu na drugą linię metra

Ratusz może unieważnić przetarg na drugą linię metra – dowiedziało się „ŻW”. O krok od zwycięstwa jest najtańsze włosko-tureckie konsorcjum, które jednak nieprawidłowo wpłaciło wadium. Miasto może też oddać budowę drugim Chińczykom. Każdy wariant oznacza proces.

26 marca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Bliżej jednolitego schematu tras dla pociągów i metra

Oznakowanie tras metra, SKM oraz pociągów Kolei Mazowieckich zostanie ujednolicone. ZTM zamierza rozważyć schemat przygotowany przez Zielonych. Ponad 200 pociągów Kolei Mazowieckich przejeżdża codziennie przez stolicę. Jednak warszawiacy rzadko nimi jeżdżą. Według Zielonych, dzieje się tak dlatego, że pasażerowie nie orientują się, jakim pociągiem można dojechać do konkretnej stacji w różnych dzielnicach.

21 marca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Historii u nas od metra

Gdyby nie wojna, mielibyśmy siedem linii metra. Budowa ostatniej skończyłaby się 36 lat temu. O tym opowiada powstający właśnie serial. Zobaczymy go w TVP. Akcja produkcji „... ten ratuje cały świat“, reżyserowanej przez Waldemara Krzystka, koncentruje się na latach okupacji. Główną bohaterką jest młoda pielęgniarka Basia, wspólnie z innymi ludźmi decydująca się nieść pomoc Żydom. Ale w serialu pojawią się też wątki przedwojenne, nawiązujące do autentycznych zdarzeń, postaci i projektów.

17 marca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Start odliczania na stacjach metra

Piątek trzynastego, godz. 13 – właśnie wtedy Metro Warszawskie odebrało od wykonawcy system informacyjny dla pasażerów. Na peronach między stacją Kabaty i Ratusz firma Tradex Systems zainstalowała wyświetlacze odliczające czas przyjazdu do następnego pociągu. Usługa miała kosztować 1,2 mln zł. W związku z opóźnieniem Metro Warszawskie naliczyło firmie ponad 100 tys. zł kar umownych.

15 marca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 10

Metrowe tenisówki na ścianie metra Marymont

Buty ze złością zgniatają puszkę, obok jeden trampek nerwowo przygniata drugi, następne splatają się w miłosnym uścisku. To, co zwykle kilkanaście centymetrów nad ziemią i na co nie zwracamy uwagi, rozrosło się do 35 m długości i 3,5 m wysokości. Szare ściany stacji metra Marymont rozjaśniły intensywnie pomarańczowe trampki, tlący się jeszcze papieros oraz różowa guma do żucia, przyklejona do fioletowych tenisówek, z nabazgranym krzywo wyznaniem miłosnym.

13 marca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Oferty na drugą linię metra do poprawki

Firmy startujące w przetargu na budowę drugiej linii metra muszą skorygować oferty. Zwycięzca może być wskazany za blisko dwa tygodnie.

13 marca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 3

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.