Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Unieważnienie przetargu

W dniu dzisiejszym Metro Warszawskie unieważniło przetarg na wykonanie oznakowania dotykowego i wizualnego na stacjach od A1 (Kabaty) do A23 (Młociny). Podstawą do unieważnienia oferty firmy Agencja C4 było nie wprowadzenie wymaganego wadium. W postępowaniu Metro Warszawskie wymagało, aby każdy wykonawca zabezpieczył swoją ofertę wadium w wysokości 40.000 zł. Zgodnie z ustawą o prawie zamówień publicznych wykonawca został wykluczony. Metro Warszawskie jednocześnie informuje o natychmiastowym rozpisaniu nowego przetargu.

25 marca 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Radny chce przyspieszyć schody ruchome

Pół metra na sekundę - z taką prędkością transportują warszawiaków schody ruchome na stacjach metra. - Powinny być szybsze! - przekonuje jeden ze stołecznych radnych. I chce przyspieszyć szczególnie te, które powstaną na stacjach II linii metra - podaje "Życie Warszawy".

24 marca 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Wentylatornia V11

21 grudnia 2010 r. do Urzędu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy złożony został wniosek o pozwolenie na budowę dla wentylatorni szlakowych v10, v11 i v12. Dziś oficjalnie zostalo potwierdzone i przekazane do Metra Warszawskiego, że Decyzją nr 133/Ś/2011 Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy w dniu 18 marca 2011 roku zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę Wentylatorni V11 zlokalizowanej w rejonie skrzyżowania ul. Świętokrzyskiej i ul. Emilii Plater.

22 marca 2011 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Zestawienie rozkładów jazdy

Po opublikowaniu w zeszłym tygodniu artykułu na temat technicznych przeszkód w uruchomieniu całodobowego metra w Warszawie wielu z Was pytało - gdzie w takim razie jest metro 24h? Dziś przedstawiamy Wam zestawienie pokazujące rozkłady kursowania metra w wybranych miastach europejskich. Udało nam się znaleźć metro całodobowe w Berlinie i Kopenhadze, ale…

11 marca 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 14

Montaż wizualnych i dotykowych znaków ostrzegawczych

W dniu dzisiejszym ogłosiliśmy przetarg na wykonanie i montaż wizualnych i dotykowych znaków ostrzegawczych na wszystkich peronach i schodach I linii metra. Ogłoszenie przetargu było możliwe dzięki zakończeniu krajowego etapu prac nad Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budowle metra i ich usytuowanie. Rozporządzenie to ustanawia m.in. normę oznakowania ostrzegawczego w metrze.

10 marca 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 3

Opowiedzą o budowie II linii metra

Cykl wykładów, których tematem będzie budowa II linii metra organizuje Metro Warszawskie, Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Dzieci. Akcja pozwoli przybliżyć zagadnienia związane z rozpoczętą budową odcinka centralnego II linii metra, w tym nowoczesnych metod i technologii, które zostaną zastosowane podczas budowy.

09 marca 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Tarcze dla metra są, ale nie ma pozwoleń

Przygotowania do budowy metra idą szybciej w fabryce w Niemczech niż w Polsce. Wciąż nie ma pozwoleń na budowę dla żadnej z siedmiu stacji. W halach przy ul. Marywilskiej o powierzchni 15 tys. mkw. trwają przygotowania do wytwarzania prefabrykatów: 6,5 tys. betonowych pierścieni, z których zbudowane będą ściany tuneli między rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim.

08 marca 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Bąble w metrze: zegar zaczął tykać

„Bąble” w metrze ostrzegające niewidomych mogą pojawić się przed Euro 2012. Projekt rozporządzenia w tej sprawie już jest gotowy – ujawnia Ministerstwo Infrastruktury. Metro Warszawskie upiera się, że nie może montować „bąbli” bez rozporządzenia – choć np. PKP i WKD spokojnie to robią. Miejska spółka przekazała Ministerstwu Infrastruktury projekt rozporządzenia w sprawie „bąbli” na peronach i wypukłych ścieżek w korytarzach w lipcu 2009 roku.

05 marca 2011 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.