Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Wyczucie peronów

Tuż po świętach na dwóch stacjach metra i Dworcu Centralnym ruszą testy pasów dla niewidomych – dowiedziało się „ŻW”. W drugiej połowie roku metro ma zostać oznakowane. Czy jednak wszystkie stacje?

15 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Badają grunt pod budowę metra na Bemowo

Badania geologiczne prowadzone są m.in. na Górczewskiej. W kilku punktach na ul. Górczewskiej widać wysokie wiertnice wbijające się w grunt. Trwają tam badania geologiczne związane z przygotowaniami do budowy zachodniego odcinka drugiej linii metra od ronda Daszyńskiego do Mor na rogatkach Warszawy.

15 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Metro będzie płoszyć gołębie laserem

Strategia walki z gołębiami na stacji metra, którą wybrali urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, zależy od rządowej agendy. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wypowie się w sprawie sprowadzenia głowicy laserowej. Chodzi o stację Służew, na której stada gołębi mieszkają od lat. Żeby je odstraszyć, Metro zainstalowało sygnał dźwiękowy.

15 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Odwierty pod projekt drugiej linii metra

Prace geologiczne i hydrogeologiczne, prowadzone dziś na ul. Górczewskiej, to pierwsze przygotowania do projektu budowy drugiej linii metra na odcinku od ronda Daszyńskiego do Mor - poinformował nas reporter TVP Warszawa, Marcin Włodarski.

06 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Chińczycy torpedują metro?

Ministerstwo Infrastruktury zgodziło się na zwiększenie dotacji dla drugiej linii metra do ponad 2 mld zł – dowiedziało się „ŻW“. Ale cała inwestycja wisi na włosku z powodu batalii na kruczki prawne uczestników przetargu. Ratuszowi grozi uwikłanie się w długotrwały proces.

06 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Warszawskie metro znowu otrzymało nagrody

Drugi rok z rzędu Metro zdobyło międzynarodowe nagrody. Tym razem m.in. za proekologiczną postawę.

06 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Ostra walka o kontrakt na drugą linię metra

Zapowiada się ostra walka o inwestycję wartą ponad 4 mld zł. Od początku faworytem było konsorcjum firm Astaldi z Włoch, Gülermak z Turcji i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz. Zaproponowało najniższą cenę (4 mld 117 mln zł) za projekt i budowę centralnego odcinka drugiej linii metra od ronda Daszyńskiego na Woli do Dworca Wileńskiego.

06 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Nowa wersja forum

Wraz z nową odsłoną witryny, w dniu dzisiejszym pojawia się także nowa wersja forum dyskusyjnego. Forum oparte jest o najnowszy skrypt, który likwiduje poprzednie problemy z forum i oddaje w ręce użytkowników kilka nowych oraz przydanych funkcji.

29 marca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.