Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Wielka bitwa o metro. Będzie opóźnienie

Błahe, populistyczne argumenty Mostostalu Warszawa blokują drugą linię metra. Na szalę firma kładzie wielomiliardowy kontrakt i swoją reputację. Budowa opóźni się o trzy miesiące. Jest dobrym prawem każdej firmy walczyć o własne interesy, ale trzeba mieć za sobą mocne racje.

06 maja 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Mostostal: grozi nam komunikacyjna gehenna

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Mostostalu oficjalnie zapowiedzieli złożenie protestu w sprawie wyników przetargu na II linię metra. Tym samym potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia.

05 maja 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Metro: druga linia plus znaki dla niewidomych

Metro Warszawskie wybrało wczoraj dwóch wykonawców: budowy siedmiu stacji za ponad 4 mld zł i oznakowania peronów za ponad 40 tys. zł. Zgodnie z informacjami „ŻW”, przetarg na budowę drugiej linii metra, między rondem Daszyńskiego i Dworcem Wileńskim, wygrało konsorcjum włoskiego koncernu Astaldi, tureckiego Gulermak i polskiego PBDiM Mińsk Mazowiecki z ofertą 4,1 mld zł. Wczoraj prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk podpisał się pod protokołem komisji przetargowej.

04 maja 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Oni zbudują nam metro

Najniższa cena to wcale nie dumping, a znajomość rzeczy – mówi „Życiu Warszawy” Giuseppe Cafiero, dyrektor Astaldi S.p.A. Włoska firma przewodzi konsorcjum, które wybuduje drugą linię metra.

30 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Wykonawca drugiej linii metra wybrany

Metro Warszawskie oficjalnie ogłosił wyniki przetargu na centralny odcinek drugiej linii metra. Zwycięzcą jest włosko-turecko-polskie konsorcjum. Metro mogło wreszcie wybrać wykonawcę po wczorajszej decyzji Rady Warszawy, która w wieloletnim planie inwestycyjnym na drążenie tuneli i budowę stacji przyznała dodatkowo ponad pół miliarda zł.

30 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Najpóźniej w sierpniu zaczną budowę metra

Najprawdopodobniej dziś włosko-tureckie konsorcjum Astaldi Gulermak zostanie oficjalnie ogłoszone zwycięzcą w przetargu na budowę centralnego odcinka drugiej linii metra. Umowa ma być podpisana najpóźniej w wakacje.

30 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Są pieniądze na II linię metra

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła w piątek na konferencji prasowej, że dodatkowe środki (400 mln zł) pochodzą z oszczędności z przetargów, w tym m.in. z przetargu na Most Północny. Zwiększone też zostanie dofinansowanie ze środków unijnych.

19 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Tureckie metro, chiński problem

Ratusz znalazł w budżecie ponad 4,1 mld zł na drugą linię metra. Teraz apeluje do Chińczyków o wycofanie się z protestów blokujących przetarg. Wcześniej w budżecie na drugą linię miedzy rondem Daszyńskiego i Dworcem Wileńskim zaplanowanych było 3,7 mld zł. Najtańsza oferta w przetargu wynosi zaś 4,1 mld zł brutto.

19 kwietnia 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.