Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Ankieterzy spytają podróżnych

Na stacjach metra można od dzisiaj spotkać ankieterów, którzy zapytają pasażerów m.in. o uwagi, o częstotliwość korzystania z podziemnej kolei, jej mocne i słabe punkty oraz propozycje zmian w jej funkcjonowaniu. Badania potrwają do niedzieli. Są anonimowe i dobrowolne. Metro Warszawskie organizuje takie ankiety co roku, żeby zbadać preferencje komunikacyjne pasażerów.

02 czerwca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Szukamy redaktorów

Serwis metro.civ.pl w związku ze zwiększającą się popularnością wśród Warszawiaków oraz miłośników komunikacji ogłasza pierwszy nabór do redakcji. W pewnym stopniu jest to podyktowane wymaganiami stawianymi przez odwiedzających oraz chęcią zaspokojenia ich potrzeb dotyczących najświeższych informacji dotyczących Metra Warszawskiego. Zainteresowani stałą współpracą znajdą w dalszej części tej wiadomości wymogi jakie stawiane są osobom chcących współtworzyć serwis.

29 maja 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Schody w metrze już działają

Nieczynne od ponad miesiąca schody na stacji metra Centrum zostały naprawione. - Przeprowadziliśmy kapitalny remont jednego z ciągów. W najbliższym czasie wyremontowany zostanie również drugi ciąg - powiedział nam rzecznik Metra, Krzysztof Malawko. Dziś usunięta została również awaria schodów na stacji metra Świętokrzyska.

29 maja 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Konsorcja walczą o budowę drugiej linii metra

Mostostal odwołał się od decyzji Metra Warszawskiego, które oddaliło jego protest do przetargu na budowę centralnego odcinka drugiej linii metra.

29 maja 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Mostostal odwołał się od decyzji wyboru wykonawcy II linii metra

Mostostal Warszawa odwołał się do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w sprawie wyboru wykonawcy centralnego odcinka II linii metra - poinformowała w czwartek rzeczniczka Mostostalu Agnieszka Kuźma-Filipek.

29 maja 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Metro odrzuca chińsko-hiszpańskie protesty

Metro Warszawskie odrzuciło w całości dwa protesty blokujące przetarg na budowę drugiej linii metra między rondem Daszyńskiego i Dw. Wileńskim – dowiedziało się „ŻW”. To porażka protestujących oferentów: hiszpańskiego Mostostal Warszawa i China Overseas Engineering Group z Państwa Środka. Do podpisania umowy z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińska Mazowiecki, który złożył najtańszą ofertę (4 mld 117 mln zł) droga jednak jeszcze daleka. Odrzucone w przetargu firmy mają teraz 10 dni na złożenie wniosków do Krajowej Izby Odwoławczej. W razie porażki w tej instancji będą mogły złożyć skargę do Sądu Okręgowego. Budowa drugiej linii metra powinna ruszyć w lipcu 2010 roku. Ratusz zapowiada, że skończy się w roku 2013.

26 maja 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Testy oznakowania dla niewidomych

W środę Metro Warszawskie rozpoczęło testy oznakowania dotykowego dla osób niewidomych. Testy odbywają się na dwóch stacjach metra Kabaty i Plac Wilsona. Podobne testy rozpoczęto również na Dworcu Centralnym. Metro Warszawskie zbiera opinie na temat zabezpieczeń drogą emailową. Szczególnie ważne i cenne są dla metra opinie oraz oceny oznakowania od osób na wózkach inwalidzkich, osób z wózkami dziecięcymi, kobiet w obuwiu na wysokim obcasie oraz przede wszystkim osób niewidomych. Opinie prosimy wysyłać na adres testy@metro.waw.pl.

22 maja 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Chińczycy nie dają za wygraną

Jest kolejny protest w przetargu na budowę centralnego odcinka drugiej linii metra. Po Mostostalu protest na zwycięską ofertę włosko-tureckiego konsorcjum założyła chińska grupa pod przewodnictwem China Overseas Engineering Co. LTD. Oferta Chińczyków była tylko o 380 mln zł tańsza od zwycięskiej.

12 maja 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.