Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Trzecia linia metra już w przyszłym roku?

Trzy nowe przystanki kolejowe przy centrach handlowych za 35 milionów złotych i nowa linia metra gotowa. Taki plan mają burmistrzowie pięciu warszawskich dzielnic.

06 lipca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

„Krety” gotowe, ale metro nie

Dziesięć metrów na dobę: w takim tempie ma powstawać druga linia. Na razie jest jeden zarzut na dwa tygodnie przy rozpatrywaniu protestów. Barierą dla drugiej linii wcale nie jest technologia, ale są nią procedury. Dzisiaj odbędzie się kolejny etap starcia prawników o to, kto zbuduje drugą linię metra za minimum 4,1 mld zł. Przetarg wygrał włoski Astaldi, ale chiński.

26 czerwca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Ważą się losy kontraktu na II linię metra

Trwa posiedzenie Krajowej Izby Odwoławczej ws. protestów na drugą linię metra. Dwa konsorcja domagają się wyeliminowania wybranej w przetargu najtańszej oferty Astaldi-Gulermak. - Inwestycja może się opóźnić - nieoficjalnie przyznaje Metro Warszawskie.

26 czerwca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Metro odpowiada internautom: wprowadzimy zmiany, ale...

Nowe tablice informacyjne będą, ale nieprędko - metro reaguje na gorącą dyskusję, którą wywołał projekt nowych oznakowań przygotowany przez internautę Yackoo. - System nie jest idealny - zgadza się z większością internautów rzecznik podziemnej kolejki. - Pomyślimy nad jego zmianą przy okazji projektowania tablic dla drugiej linii metra.

24 czerwca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Yackoo proponuje: wstawcie to do metra. Warto?

- Oznakujcie lepiej warszawskie metro - apeluje Yackoo. Jeden z najaktywniejszych internautów tvnwarszawa.pl opublikował w portalu już kilka artykułów na ten temat. Przygotował też projekt nowych tablic informacyjnych. Chce go za darmo przekazać miastu. Co na to metro? - Codziennie dostajemy tysiące propozycji różnych zmian - bagatelizuje pomysł rzecznik podziemnej kolejki, Krzysztof Malawko.

23 czerwca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Metro naziemne w Warszawie?

Metro naziemne w Warszawie? Czemu nie? Na stronie kolejnametro.pl trwa dyskusja na temat lepszego wykorzystania infrastruktury kolejowej w stolicy. Pomysł utworzenia linii naziemnego metra poparli już burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski i poseł Krzysztof Tyszkiewicz.

22 czerwca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Odcięta zajezdnia metra

Kabaty to za mało. Metro Warszawskie proponuje budowę drugiej stacji technicznej Mory razem z linią między Dworcem Wileńskim a rondem Daszyńskiego. Metro miałoby tam docierać po torach PKP.

22 czerwca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Dziwaczny biletomat

Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął testy biletomatów krakowskiej firmy ASEC. Automaty kodują karty miejskie i drukują bilety kartonikowe, w tym wszystkie z miejskiej taryfy.

02 czerwca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.