Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Procesują się o II linię metra

Mostostal nie składa broni w walce o 4-miliardowy kontrakt na budowę centralnego odcinka II linii metra. Zarzuca firmie, która wygrała przetarg, że nie ma odpowiednich kompetencji. Jej protest został odrzucony przez metro i KIO, więc złożyła odwołanie do sądu. To opóźni budowę o kolejne tygodnie. Odwołanie zapowiadało też chińskie konsorcjum China Overseas.

24 lipca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Metro poprawi mapki

Metro szuka firmy, która chce się zareklamować na mapach i schematach ze stacjami w pociągach, pisze " Gazeta Stołeczna". Przy okazji mogą się one stać bardziej czytelne. Portal tvnwarszawa.pl już w czerwcu pytał internautów o propozycję zmiany oznakowania w metrze. Przedstawialiśmy też propozycję naszego internauty Yackoo.

16 lipca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Metro: koniec testów systemu ostrzegawczego

Z peronów warszawskiego metra znikają metalowe guzy, część systemu ostrzegawczego dla niewidomych i niedowidzących.

15 lipca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Trzy mld zł z Unii na drugą linię metra

Warszawa wywalczyła trzy mld zł dotacji unijnej na budowę centralnego odcinka drugiej linii metra i niezbędne pociągi. - Jesteśmy liderem w pozyskiwaniu funduszy - twierdzi wiceprezydent Jarosław Kochaniak.

13 lipca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Naziemne metro pod znakiem zapytania. Brakuje pieniędzy

Nowe, naziemne metro do niedawna było tylko mglistą perspektywą. Za sprawą inicjatywy pięciu burmistrzów warszawskich dzielnic nabrało realnego kształtu. Do jego uruchomienia brakuje zaledwie 3 stacji, a do ich powstania 35 milionów złotych. I tu pojawia się problem. Ani koleje, ani ratusz takich pieniędzy nie mają.

11 lipca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Elfy dla Kolei Mazowieckich

Konsorcjum firm PESA oraz ZNTK Mińsk Mazowiecki wygrało przetarg na dostawę 20 nowoczesnych składów dla Kolei Mazowieckich. To kolejna ważna wygrana bydgoskiej PESY, która kilka miesięcy temu zwyciężyła w przetargu na dostarczenie 186 tramwajów na stołeczne torowiska.

10 lipca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Protesty odrzucone. II linia metra bliżej

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła protesty przegranych w przetargu firm, które chciały budować centralny odcinek II linii metra. Włosko-tureckie konsorcjum Astaldi Gulermak już wkrótce będzie mogło rozpocząć prace.

10 lipca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Kto wygra prawne starcie o metro?

Krasomówcze wystąpienia prawników wynajętych przez konsorcja walczące o budowę drugiej linii metra zakończyły ciągnącą się od połowy czerwca rozprawę w Krajowej Izbie Odwoławczej. Wyrok poznamy w najbliższy piątek.

06 lipca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.