Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Jak drogowcy chcą wychować pasażerów metra

Fatalnie położona stacja metra Słodowiec będzie mieć jeszcze bardziej niewygodne dojście do najbliższego przystanku autobusowego. Kosztem 50 tys. zł drogowcy układają chodnik z dala od ścieżki, którą przez ponad rok wydeptali sobie pasażerowie

22 sierpnia 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Rosyjski ekspert do walki z duchotą w metrze

Od połowy lipca pasażerowie skarżą się na okropną duchotę w pięciu nowych pociągach metra kupionych w zakładach Wagonmasz w Sankt Petersburgu. Na pomoc przyjechał do Polski rosyjski konstruktor wagonów - informuje "Życie Warszawy". - W ciągu najbliższych dni ma zaproponować, w jaki sposób rozwiązać problem - mówi Anna Bartoń z Metra Warszawskiego.

07 sierpnia 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Odpalą rakiety w metrze

Specjaliści wrzucą do wagonu metra... race dymne. Po co? Żeby udowodnić rosyjskiemu producentowi, że sprzedał nam wadliwe pociągi – w upalne dni nie da się w nich wytrzymać .

04 sierpnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 3

Starcie o metro. Chińczycy o Turkach: Nakłamali

Wygrali przetarg na drugą linię metra w Warszawie, choć oszukali, że mają na koncie stacje w Stambule - zarzucają tureckiej firmie Chińczycy, którzy wciąż liczą na kontrakt w naszej stolicy. Sprawą zajmie się sąd

04 sierpnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Tropikalne upały w rosyjskich wagonikach

Metro uchodziło dotąd za jedyny środek komunikacji, w którym latem zawsze było chłodno. Okazuje się jednak, że nowe składy z Sankt Petersburga są wadliwe i w upalne dni nie da się nimi jeździć. Władze metra postanowiły przy użyciu rac dymnych sprawdzić wentylację rosyjskich składów - informuje "Życie Warszawy".

04 sierpnia 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Chińczycy chcą blokować drugą linię metra

Tak jak zapowiadaliśmy, chińskie konsorcjum China Overseas składa do sądu skargę na przetarg, w którym wyłoniono wykonawcę drugiej linii metra. Według "Życia Warszawy" ma to zrobić jeszcze dziś. Na przetarg zdążył się już też poskarżyć Mostostal. Wcześniej protesty obydwu firm odrzuciło już metro i Krajowa Izba Odwoławcza. Jeśli zrobi to również sąd, ścieżka odwoławcza zostanie zamknięta.

30 lipca 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Będzie bezpieczniej na peronach metra i PKP

Ministerstwo Infrastruktury pracuje już nad przepisami, które pozwolą zmodernizować stacje metra i PKP. A przedstawiciele obu spółek zapewniają, że jak tylko będą gotowe, to zabierają się do remontów na peronach.

29 lipca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Sądowe podchody do drugiej linii metra

Warszawa może stracić część z prawie trzech miliardów złotych unijnej dotacji na budowę drugiej linii metra, które musi wydać do końca 2013 r. Podwód? Protesty i skargi opóźniają rozpoczęcie prac.

25 lipca 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.