Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Wybierz kategorię nagrań: na stacji, w pociągu, pozostałe

Nagrał Witold Urbanowicz

P05

Kategoria: nagrania w pociągu

"Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH NASTĄPI CHWILOWY POSTÓJ POCIĄGU" (P05) - przed stacją Dworzec Gdański. Komunikat został nagrany przez lektora Ksawerego Jasieńskiego. Po raz pierwszy stosowany od 16.02.

P04

Kategoria: nagrania w pociągu

Przed (P04) stacją Dworzec Gdański.

P03

Kategoria: nagrania w pociągu

Zmiana biegu pociągu - trasa wydłużona z Politechniki do Ratusza. "[POCIĄG JEDZIE] DO RATUSZA" (P03) - pomiędzy stacjami Racławicka a Pole Mokotowskie.

P02

Kategoria: nagrania w pociągu

"SZANOWNI PAŃSTWO! ZARZĄD TRANSPORTU MIEJSKIEGO INFORMUJE, ŻE OD 1 STYCZNIA 2003 R. ZOSTANĄ WYCOFANE ZE SPRZEDAŻY BILETY 30- I 90-DNIOWE Z PASKIEM MAGNETYCZNYM. JEDYNYM DOSTĘPNYM W SPRZEDAŻY NOŚNIKIEM BILETÓW 30- I 90-DNIOWYCH BĘDZIE WARSZAWSKA KARTA MIEJSKA. BILETY 30- I 90-DNIOWE Z PASKIEM MAGNETYCZNYM SKASOWANE DO DNIA 31 GRUDNIA 2002 ROKU, ZACHOWUJĄ SWOJĄ WAŻNOŚĆ PRZEZ CAŁY OKRES ZAKODOWANY NA BILECIE. AKTUALNIE ISTNIEJE SIEĆ KODOWANIA WARSZAWSKIEJ KARTY MIEJSKIEJ, OBEJMUJĄCA SWOIM ZASIĘGIEM CAŁĄ AGLOMERACJĘ WARSZAWSKĄ. W JEJ SKŁAD WCHODZĄ PUNKTY ZTM, URZĘDY POCZTOWE ORAZ KIOSKI OZNACZONE LOGO "STREFA". ZAPRASZAMY!" (P02) - na st. Kabaty (15:29). Komunikat od listopada. W r. 2003 komunikaty na temat przedłużenia terminu wycofania. Komunikat zazwyczaj puszczany na stacji Kabaty oraz pomiędzy Wierzbnem a Racławicką.

P01

Kategoria: nagrania w pociągu

Trąbka (P01) na stacji Pole Mokotowskie w rosyjskim składzie metra (ok. 17:20).

124 - 125

Kategoria: nagrania na stacji

Pociąg nr 16 przejeżdża przez stację bez zatrzymania. "UWAGA. NAJBLIŻSZY POCIĄG W KIERUNKU KABAT NIE ZABIERA PASAŻERÓW. PROSZĘ ODSUNĄĆ SIĘ OD KRAWĘDZI PERONU" (124) - Ratusz (ok. 14:45). "POCIĄG W KIERUNKU KABAT NIE ZABIERA PASAŻERÓW. PROSZĘ ODSUNĄĆ SIĘ OD KRAWĘDZI PERONU" (125) - Ratusz.

113 - 123

Kategoria: nagrania na stacji

W dn. 11 grudnia pociągi kończyły i rozpoczynały bieg na stacji Świętokrzyska na torze w kierunku Młocin. Następnego dnia pociągi jeździły już normalnie (z pracami uporano się szybciej). Na stacji Świętokrzyska dyżurna naprzemiennie z pracownikiem Służby Ochrony Metra nadawała komunikaty o utrudnieniach i kierunku jazdy pociągu. "UWAGA! W DNIACH 11 I 12 GRUDNIA Z RUCHU PASAŻERSKIEGO ZOSTAŁY WYŁĄCZONE STACJE RATUSZ I DWORZEC GDAŃSKI. POCIĄG WJEŻDŻAJĄCY NA STACJĘ BĘDZIE WRACAŁ NA KABATY" (113) - Świętokrzyska. Widać lekkie zdenerwowanie pracownika Służby Ochrony Metra faktem, iż pasażerowie nie chcą wsiadać do pociągu: "UWAGA! POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W STRONĘ KABAT!" (114) - Świętokrzyska. "STACJE RATUSZ I DWORZEC GDAŃSKI SĄ ZAMKNIĘTE" (115) - Świętokrzyska. "UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W STRONĘ KABAT. POWTARZAM. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT. W DNIACH 11 I 12 GRUDNIA Z RUCHU PASAŻERSKIEGO ZOSTAŁY WYŁĄCZONE STACJE RATUSZ I DWORZEC GDAŃSKI. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT" (116) - Świętokrzyska. Widać, że dyżurna zaplątała się w komunikacie: "UWAGA. POCIĄGI E STOJĄCE NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT. UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT. W DNIACH 11 I 12 GRUDNIA Z RUCHU PASAŻERSKIEGO ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE STACJE METRA RATUSZ I DWORZEC GDAŃSKI. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT" (117) - Świętokrzyska. "UWAGA. W DNIACH 11 I 12 GRUDNIA Z RUCHU PASAŻERSKIEGO ZOSTAŁY WYŁĄCZONE STACJE RATUSZ I DWORZEC GDAŃSKI. POCIĄG WJEŻDŻAJĄCY NA STACJĘ W KIERUNKU MŁOCIN ODJEDZIE W STRONĘ KABAT" (118) - Świętokrzyska. "UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT" (119) - Świętokrzyska. Chyba najdłuższy komunikat nadany na stacji... "UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT. UWAGA. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT. UWAGA. W DNIACH 11 I 12 GRUDNIA Z RUCHU PASAŻERSKIEGO ZOSTAŁY WYŁĄCZONE STACJE RATUSZ I DWORZEC GDAŃSKI. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT. W DNIACH 11 I 12 GRUDNIA Z RUCHU PASAŻERSKIEGO ZOSTAŁY WYŁĄCZONE STACJE RATUSZ I DWORZEC GDAŃSKI. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT" (120) - Świętokrzyska. Tym razem dyżurna dzielnie obroniła się przed pomyłką... "UWAGA. POCIĄGI STOJĄCE NA STACJI ODJEŻDŻAĆ BĘDĄ W KIERUNKU KABAT. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT. UWAGA. W DNIACH 11 I 12 GRUDNIA Z RUCHU PASAŻERSKIEGO ZOSTAŁY WYŁĄCZONE STACJE METRA RATUSZ I DWORZEC GDAŃSKI. POCIĄG STOJĄCY NA STACJI ODJEDZIE W KIERUNKU KABAT" (121) - Świętokrzyska.
"UWAGA. W DNIACH 11 I 12 GRUDNIA - TO JEST SOBOTA I NIEDZIELA - Z RUCHU PASAŻERSKIEGO ZOSTAŁY WYŁĄCZONE STACJE METRA RATUSZ I DWORZEC GDAŃSKI. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY" (122) - Politechnika. "UWAGA. W DNIACH 11 I 12 GRUDNIA - SOBOTA I NIEDZIELA - Z RUCHU PASAŻERSKIEGO ZOSTAŁY WYŁĄCZONE STACJE METRA RATUSZ I DWORZEC GDAŃSKI. POCIĄGI KURSUJĄ TYLKO DO STACJI ŚWIĘTOKRZYSKA" (123) - Wilanowska.

112

Kategoria: nagrania na stacji

Komunikat zapowiadający utrudnienia w ruchu pociągów metra w związku z podłączaniem stacji Plac Wilsona (systemy sterowania ruchem i kontroli dyspozytorskiej). "UWAGA! W DNIACH 11 I 12 GRUDNIA Z RUCHU PASAŻERSKIEGO WYŁĄCZONE ZOSTANĄ STACJE METRA RATUSZ I DWORZEC GDAŃSKI" [HIT]

(112) - Ratusz.

111

Kategoria: nagrania na stacji

Komunikat nagrany w wyniku opóźnień spowodowanych wcześniejszą awarią prądu w Warszawie i wyłączeniem z ruchu odcinka linii metra Kabaty - Racławicka (18:30 - 19:10). Od stacji Racławicka do Politechniki ruch pociągów odbywał się wahadłowo po jednym torze. "UWAGA. NAJBLIŻSZY POCIĄG W KIERUNKU DWORCA GDAŃSKIEGO PRZYJEDZIE ZA OKOŁO 4 MINUTY" (111) - Centrum (19:25).

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 Starsze

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.