Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Polowanie na słowa

Poetycka gra miejska „Polowanie na słowa” ma na celu zainteresowanie uczestników poezją, głównie współczesną poezję europejską prezentowaną w ramach projektu „Wiersze w Metrze”, a także umożliwienie im spędzenia czasu w sposób niepowtarzalny. Gra odbędzie się w dniu 26 września br. (sobota) o godz. 16.00 w warszawskim metrze. To pierwsza gra miejska odbywająca się w tym miejscu. Uczestnicy chcący wziąć w niej udział powinni uprzednio zarejestrować się. Gra odbędzie się w – do wyboru graczy – języku polskim lub języku angielskim. Regulamin oraz szczegóły rejestracji dostępne są na stronie: wierszewmetrze.eu sekcja Gra Poetycka. Zapraszamy do udziału! Do wygrania atrakcyjne nagrody!

23 września 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Przyspieszą sąd nad drugą linią metra?

Zrobimy wszystko, żeby protesty po przetargu na metro rozpatrzyć jak najszybciej - zadeklarowała w poniedziałek sędzia Maja Smoderek, wiceprzewodnicząca V Wydziału Odwoławczego Sądu Okręgowego w Warszawie, który zajmie się zarzutami Chińczyków i Mostostalu Warszawa. Jak pisaliśmy, inwestycja ma już prawie pół roku opóźnienia.

15 września 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Druga linia metra wisi na włosku

Już prawie pół roku w plecy na starcie drugiej linii metra. Wybór jej wykonawcy na dobre utknął w sądzie. Ratusz przekłada niektóre prace na później, żeby budowa nie sparaliżowała Warszawy podczas Euro 2012.

14 września 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Jastrząb Mietek będzie wymiatał w metrze

Władze kolejki sprowadziły go po to, żeby wypłoszył gołębie zanieczyszczające stacje.

13 września 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Metro walczy z gołębiami - pomoże jastrząb

Nie pomogła broń soniczna, były w planach lasery, ale zdecydowano się jednak na odsiecz z powietrza - to nie opis zbrojnego konfliktu a wojny prowadzonej w Warszawie przez zarządców metra. Cel - wygonić ze stacji gołębie.

10 września 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Rusza metro w Dubaju. Hipernowoczesne

Wieczorem władze Dubaju uruchamiają metro. Jedno z najnowocześniejszych na świecie. Miejski system transportu, pierwszy tego typu nad Zatoką Perską ma obsługiwać dwieście milionów pasażerów rocznie.

09 września 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Wygodniej na przystanek przy Metrze Marymont

Nie tylko przez schody i podziemny korytarz, ale też wygodniejszym przejściem na powierzchni pasażerowie dotrą do przystanków tramwajowych przy stacji metra Marymont.

09 września 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Od teraz bilet kolejowy bilet także z automatu

Pasażerowie na Dworcu Centralnym mogą kupować bilety nie tylko w kasach. Wczoraj uruchomiono tam pierwsze cztery biletowe automaty.

07 września 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.