Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Metro jeździ coraz wolniej. "Winni są pasażerowie"

- Od dwóch tygodni metro w godzinach porannych w kierunku Kabat jedzie bardzo długo - pisze do Miejskiego Reportera zaniepokojona internautka. - Rzeczywiście otrzymujemy od pasażerów podobne skargi - potwierdza w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Krzysztof Malawko, rzecznik metra i dodaje, że za poranne opóźnienia winę ponoszą... sami pasażerowie.

22 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Szynobusem z Piaseczna na Kabaty?

W godzinach szczytu z Piaseczna na Kabaty w 20 minut? Zdaniem jednego z ursynowskich radnych to całkiem możliwe. Lech Królikowski zaproponował, aby wykorzystać tor techniczny metra. Miałaby to być alternatywa m.in. dla autobusów i tramwajów.

19 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

SKM-ką do Legionowa

Kierowcy z Modlińskiej przesiądą się do SKM? Niewykluczone. Już od grudnia SKM-ki mają jeździć nową trasą Legionowo -Warszawa Wola - podaje "Życie Warszawy".

16 października 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 9

Można budować drugą linię metra

To przełomowy dzień dla drugiej linii metra. Sąd Okręgowy odrzucił odwołanie, jakie w sprawie przetargu na budowę zgłosiło chińskie konsorcjum China Overseas. Ratusz ma zielone światło do podpisania umowy ze zwycięzcą, włosko-tureckim konsorcjum Astaldi Gulermak. Budowa centralnego odcinka ma się zakończyć na przełomie 2013 i 2014 roku.

13 października 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 3

Więcej metra w metrze

Dodatkowy rosyjski pociąg metra będzie wyjeżdżał na tory w godzinach szczytu. Ma pomóc rozładować tłok.

13 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Szynobus - alternatywa dla metra i buspasów?

Metro jest drogie, buspasy irytują kierowców i - przynajmniej na razie - zamiast rozładowywać korki, często je tylko powiększają. Na Ursynowie mają inny pomysł na to, jak lepiej skomunikować dzielnicę z resztą miasta - informuje "Polska". - Postawmy na szynobusy - apeluje jeden z radnych. Eksperci są sceptyczni.

13 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Ursus czeka w korku, urzędnicy wciąż rozmawiają

Nie mam jeszcze dobrych wiadomości dla Mieszkańców Ursusa i Włoch - oznajmiła na antenie TVN Warszawa Iwona Musiał, rzeczniczka Kolei Mazowieckich. Dzielnice te już ponad dwa tygodnie czekają na dodatkowe połączenia kolejowe, które pomogły by im przetrwać remont Cierlickiej. Połączeń nie ma. Kolej jeszcze niedawno tłumaczyła, że nikt się po nie nie zwrócił. Zgłosił się więc ZTM, ale połączeń wciąż nie ma. Brakuje wagonów.

13 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Protesty przeciwko blokowaniu metra

Mieszkańcy Pragi protestują przeciwko blokowaniu budowy drugiej nitki metra. Członkowie Związku Stowarzyszeń Praskich protestowali pod ambasadą Hiszpanii i Chin. Są to ambasady krajów, skąd pochodzą obaj przegrani w przetargu na budowę metra - konsorcjum Acciona Infraestructuras i Overseas Engineering Group. Zdjęcia zawdzięczamy życzliwemu internaucie.

05 października 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.