Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Startuje druga linia metra. Zaczną kopać od Pragi

W środę wielki dzień dla warszawskiego metra. Ratusz podpisuje umowę na budowę centralnego odcinka drugiej linii. Włosko-turecko-polskie konsorcjum zamierza go drążyć aż trzema szybkimi tarczami. Początek prac na Pradze

28 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

ZTM skraca i wydłuża tramwaje

Po stolicy nie będą już jeździły tramwaje z trzema wagonami. Na początku listopada Zarząd Transportu Miejskiego skróci o jeden wagon głównie składy linii 26.

28 października 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Linie kolejowe na kolorowo

- W Warszawie brakuje dokładnego planu komunikacji - pisze do nas internauta Marcin Żywiałkowski, przesyłając swój autorski projekt. To nie pierwszy taki pomysł. Temat planu komunikacji powraca, co jakiś czas - niedawno własny schemat proponowali np. Zieloni. ZTM kolejne projekty przyjmował z uznaniem i zapowiadał, że je przeanalizuje. Tym razem Igor Krajnow ma lepsze informacje. Analizy się skończyły - czas na działanie: - Pracujemy nad własnym projektem. Na społecznych się opieramy. W grudniu chcemy pokazać efekty - zapowiada Igor Krajnow.

28 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Za dwa lata ze Śródmieścia na Okęcie w 20 minut

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy budowie 1,5 kilometra torów ze stacji Warszawa Służewiec do terminala na lotnisku Okęcie. Kolejarze podpisali we wtorek umowę z firmą Bilfinger Berger, która zbuduje łącznicę. Ma być gotowa za dwa lata. Czy się uda? - Znamy się na naszej pracy - zapewnia Wojciech Szwejkowski z Bilfinger Berger.

28 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Co wolno w metrze?

- To pasażerowie winni są opóźnień w podziemnej kolejce - stwierdził w czwartek Krzysztof Malawko, rzecznik metra. Te słowa wywołały oburzenie i lawinę komentarzy na forum tvnwarszawa.pl. W piątek reporter TVN Warszawa postanowił sprawdzić jaka jest prawdziwa przyczyna porannych opóźnień. Niestety, ochrona metra robiła wszystko by uniemożliwić mu pracę.

24 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Uwaga! Oszuści już zarabiają na nowych kartach miejskich

Zarząd Transportu Miejskiego złoży doniesienie do prokuratury na twórcę strony internetowej, która oferuje płatne pośrednictwo przy wyrabianiu kart miejskich ze zdjęciem

22 października 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Tunel na Okęcie? Czekamy na decyzję ministra

Choć budowa torów kolejowych do warszawskiego lotniska ma już dwa lata opóźnienia, urzędnicy czekają właśnie na wolny termin w kalendarzu ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, by zorganizować fetę z okazji podpisania umowy z wykonawcą.

22 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Umowa na drugą linię metra już w środę

Prawdopodobnie w przyszłą środę podpisana zostanie umowa na budowę drugiej linii metra w Warszawie. Miasto czeka jeszcze na spełnienie warunków przetargu przez jego zwycięzcę - zapewnia rzecznik prasowy stołecznego ratusza Tomasz Andryszczyk.

22 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.