Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Druga linia metra do 2022 r. W zamian droższe bilety

Bilety komunikacji miejskiej zdrożeją w trzech etapach. Podwyżce ma towarzyszyć przyjęcie nowego planu inwestycji: druga linii metra w całości do 2022 r. oraz tory tramwajowe m.in. do Wilanowa i na Gocław

07 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Komórkowa rewolucja w metrze

Pasażerowie metra mogą już swobodnie rozmawiać przez telefon komórkowy. Bez przeszkód działa też bezprzewodowy internet w wagonach podziemnej kolejki. Na razie takie usługi oferuje tylko jeden operator, ale pozostali już rozmawiają z metrem na temat zainstalowania własnych nadajników.

06 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Metro Warszawskie ponownie nagrodzone

Uprzejmie informujemy, że Metro Warszawskie otrzymało nagrodę podczas dorocznej międzynarodowej konferencji MetroRail 2011, która odbyła się w Mediolanie w dniach 14 – 17 marca br.

02 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Druga linia: harmonogram znów opóźniony

Dopiero wczoraj Metro Warszawskie dostało pozwolenia na budowę dwóch z siedmiu stacji – Rondo Daszyńskiego i Nowy Świat. Nad budową drugiej linii zbierają się czarne chmury. Wciąż brakuje pozwoleń dla pięciu stacji – Rondo ONZ, Świętokrzyska i Dworzec Wileński (wydaje je Urząd Wojewódzki) oraz Powiśle i Stadion (w gestii urzędu miasta).

02 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Zabezpieczanie brzegów Wisły

Metro „zbliża się" do Wisły. Trwa praca na terenie budowy stacji Powiśle. Bardzo ważne jest zabezpieczenie wykopu od strony rzeki tzw. ścianką szczelną. Wykonano już 48 metrów takiej ścianki na Powiślu.

02 kwietnia 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Ta maszyna wydrąży metro

Kończy się montaż pierwszych dwóch TBM-ów, czyli mechanicznych kretów, za pomocą których zostanie wydrążony centralny odcinek II linii metra. W maju będą gotowe do odbioru.

30 marca 2011 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Można budować stacje metra

Jak dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Metro Warszawskie wreszcie otrzymało pozwolenie na budowę stacji Nowy Świat i Rondo Daszyńskiego. Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy wojewoda wyda pozwolenia na kolejne stacje.

30 marca 2011 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Nici z guzków. Na razie

Metro Warszawskie unieważniło przetarg na montaż guzków i pasów dla niewidomych - podaje "Gazeta Stołeczna". Spółka ogłosiła już jednak kolejny.

28 marca 2011 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.