Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

W którą stronę rozbudować drugą linię metra?

W zeszłym tygodniu została podpisana umowa na budowę centralnego odcinka, drugiej linii metra. Budowa odcinka centralnego ma trwać 4 lata. Wcześniejsze procedury lokalizacyjne oraz przetargowe trwały 3 lata, co łącznie daje 7 lat. Powstaje, więc pytanie: co dalej?

04 listopada 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 6

Skąd w tym metrze taki tłok? I dlaczego jest takie wolne?

Zamiast 15 minut nierzadko trzeba jechać dwa razy dłużej, i to w coraz większym tłoku. Metro przestaje być niezawodnym środkiem transportu

04 listopada 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Czego nie widzą niewidomi? Akcja na Centralnym

Szara miejska codzienność jest dla osób słabo widzących prawdziwą udręką. W piątek na Dworcu Centralnym zostały naklejone żółte pasy, które ułatwią niedowidzącym poruszanie się. Reporter TVN Warszawa, Kuba Sito sprawdzał jak wygląda świat z perspektywy osoby niedowidzącej. W tym celu założył specjalne okulary.

30 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

II linia Metra w Warszawie na Google

Redakcja gazeta.pl, umieściła na mapie stacje drugiej linii metra w Warszawie. Stacje, odcinka centralnego, widoczne są na mapie Google. Wizualizację wyjść, ze wszystkich sześciu stacji, można zobaczyć wybierając symbol stacji na mapie.

30 października 2009 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

"Metro wciąż się spóźnia" Lepiej nie będzie?

Sprawa porannych opóźnień w metrze nie cichnie. Pasażerowie wciąż piszą na skrzynkę Miejskiego Reportera, nawet o kilkunastominutowych opóźnieniach. - Metro spóźnia się maksymalnie o 5 minut - odpiera po raz kolejny rzecznik. I dla pasażerów nie ma dobrych wiadomości: -Lepiej już nie będzie. Chyba, że pasażerowie... zaczną się inaczej zachowywać.

30 października 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Uwaga! Lizanie podkładów w metrze grozi zatruciem!

- Znad stosów drewnianych podkładów kolejowych składowanych przez Metro Warszawskie unoszą się gryzące opary. One mogą być szkodliwe! - poinformowali nas mieszkańcy Kabat.

30 października 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

A co by było gdyby... terroryści skazili metro?

Uwaga, terroryści zaatakowali metro! Na Młocinach rozpylili nieznaną substancję chemiczną. Porażonych zostaje prawie sto osób. Do akcji wkraczają ratownicy. Szybka akcja i... tym razem się udało. To były tylko ćwiczenia. - Gdyby naprawdę doszło do skażenia wysokimi dawkami, prawdopodobieństwo przeżycia byłoby minimalne - mówił w TVN Warszawa gen. Ryszard Frydrych.

29 października 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Prezydent: metro dla Targówka, Bemowo poczeka

Rok temu o godz. 16 pierwszy pociąg metra ruszył ze stacji Słodowiec w stronę Młocin. Tam na warszawiaków czekała wielka feta. Kolejny powód do świętowania dopiero na przełomie 2013 i 2014 roku, na otwarcie II linii metra. Tymczasem urzędnicy już snują plany na kolejne lata. Metro dla Bemowa czy Targówka? - zastanawiają się.

28 października 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.