Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Metro już nie marnuje czasu na stacjach

Podróż metrem jest coraz szybsza. W styczniu znacznie skrócił się czas postoju składów na stacjach w porannym szczycie. W porównaniu z grudniem jest ona aż dwukrotnie krótszy!

22 stycznia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

"Zapomniane" stacje metra poczekają na lepsze czasy

Czy ratusz wróci do planów budowy stacji Muranów i Plac Konstytucji? Każda kosztowały by po 100 mln złotych. Na sporządzenie dokumentacji do obu stacji miasto wydało 340 tys. zł. - To ważna inwestycja, ale na razie są inne priorytety - mówi większość radnych.

07 stycznia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Budowa metra ruszy z kopyta: są dodatkowe miliony

Pilna zmiana w budżecie miasta: o 430 mln zł wzrosną w tym roku wydatki na rozpoczęcie budowy drugiej linii metra. Daje to większą pewność, że prace na Pradze skończą się przed meczami Euro 2012

07 stycznia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Savoir-vivre'u w metrze uczmy się od Nirvany

Jeśli ci się nie spieszy albo nie chce przebierać nogami, stań po PRAWEJ stronie schodów ruchomych i pozwól ludziom swobodnie przejść lewą stroną - apeluje na Facebooku Wojciech Mroczek. Do założonej przez niego grupy nacisku dołączyło już ponad trzy tysiące osób.

21 grudnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 10

Metro stoi sześć razy dłużej. Najgorzej jest na Żoliborzu

Nawet 9 minut dłużej jeździ metro w godzinach szczytu, a postoje na stacjach zamiast 35 sekund trwają prawie trzy minuty - tak wynika z danych elektronicznego Systemu Zdalnego Kierowania I Kontroli Dyspozytorskiej, które portal tvnwarszawa.pl otrzymał od metra. O sprawie pisaliśmy już w październiku, ale dopiero teraz spółka udostępniła szczegółowe dane na temat opóźnień.

16 grudnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Metro rozbuduje bazę i otoczy ją murem

Tuż pod Lasem Kabackim zaczęła się rozbudowa bazy metra. Dzięki niej będzie można tam obsługiwać pociągi dla drugiej linii metra. Przy okazji powstanie wysoki ekran dźwiękochłonny.

10 grudnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Druga linia metra nawet o kilka miesięcy wcześniej

Budowa centralnego odcinka drugiej linii metra rozpocznie się już latem, a nie jak zapowiadano jesienią. W środę ratusz zdradzi dokładny harmonogram robót.

01 grudnia 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Chcą wyciszyć metro Pierwsze testy na Żoliborzu

Pękające ściany i drgające naczynia w szafkach. To standard w mieszkaniach bloków usytuowanych przy ulicy Słowackiego - wzdłuż linii metra. Po skargach mieszkańców urzędnicy planują testy nowego systemu. Ma zmniejszyć hałas i wibracje - informuje "Życie Warszawy".

07 listopada 2009 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.