Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Szczęśliwa "trzynastka" dla SKM

Ratusz dopina ostatnie formalności przed podpisaniem umowy na dostawę 13 pociągów dla Szybkiej Kolei Miejskiej do obsługi lotniska Okęcie.

15 lutego 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Bombardier zwycięzcą przetargu na lokomotywy do push-pulli

Koleje Mazowieckie poinformowały dzisiaj o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na dostawę 11 nowych, dwukabinowych lokomotyw elektrycznych. Zwycięzcą okazała się firma Bombardier Transportation GmbH.

15 lutego 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Uważajcie w pociągach. Potrafią poparzyć i topić buty

Nowe składy na lokalnych trasach mają ładne siedzenia, elektryczne wyświetlacze... i grzejniki zdolne stopić podeszwę w zimowym bucie.

15 lutego 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Dlaczego metro nie może pomóc z dnia na dzień?

Nie rozumiem władz Metra Warszawskiego. Niepełnosprawny podróżny na tacy podał im rozwiązanie, jak ułatwić wjazd na wózku inwalidzkim do wagonu. Co zrobiło Metro? O rozwiązanie tego samego problemu zwróciło się do Rosjan. To zajmie miesiące, jeśli nie lata.

13 lutego 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nowe tramwaje mogą przyjechać do stolicy przed czasem

Firma PESA, która ma wyprodukować dla Warszawy 186 nowych tramwajów, chce przyspieszyć dostawy - pisze "Życie Warszawy". Władze miasta nie ukrywają, że taka propozycja jest kusząca. - Ale wszystko i tak zależy od rozmów z bankami - dodają natychmiast.

13 lutego 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Nie chcą stać w kolejce, forsują awaryjne bramki

Zniecierpliwiony i napierający tłum, pięć bramek i tylko dwa czynne wejścia na peron. To codzienność pasażerów na stacji metra Wierzbno. Codziennie w godzinach szczytu, ktoś zdesperowany oczekiwaniem na wejście do metra - forsuje bramkę awaryjną. Tłum rusza, ale już następnego dnia - sytuacja się powtarza. Kiedy wreszcie będzie normalnie?

09 lutego 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

19WE wkrótce w Warszawie

Już niedługo warszawska Szybka Kolej Miejska wzbogaci się o 4 nowe elektryczne zespoły trakcyjne. Będą to wyleasingowane w wyniku przetargu składy 19WE, wyprodukowane w nowosądeckim Newagu, które zostały już pomalowane w barwy ZTM Warszawa.

27 stycznia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

W metrze będzie łatwiej i bezpieczniej

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z firmą Innova Consulting na opracowanie studium wykonalności dla zwiększenia dostępności I linii metra warszawskiego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt przygotowania studium wyniesie 547 tys. zł netto. Dokument będzie gotowy pod koniec bieżącego roku. ZTM będzie się starał o sfinansowanie inwestycji z funduszy unijnych.

27 stycznia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.