Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Dwa zamachy w moskiewskim metrze

Podwójny zamach bombowy w centrum Moskwy. O 7.56 (5.56 w Polsce) samobójczyni wysadziła się na stacji Łubianka. Pół godziny później, o 8.39 (6.39 w Polsce) druga bomba eksplodowała na stacji Park Kultury. Tam także FSB podejrzewa rolę kobiety-samobójczyni. Według rosyjskich mediów bilans ofiar obu zamachów to w tym momencie 37 zabitych i ponad 70 osób rannych.

29 marca 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Akcja „Trzymaj się prawej strony"

Od czwartku 25 marca przy wszystkich rodzajach schodów Metra Warszawskiego pojawiły się nowe naklejki informacyjne. Piktogramy przedstawiają proponowany sposób korzystania ze schodów. Przesłanie brzmi: na schodach trzymajmy się prawej strony.

25 marca 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Za półtora roku koleją na Okęcie

Szefowie Szybkiej Kolei Miejskiej podpisali na Okęciu umowę z Pesą na 13 pociągów, które mają jeździć na lotnisko.

17 marca 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Policjanci komiksem walczą ze złodziejami

Na monitorach w wagonikach metra wyświetlane są komiksy ostrzegające pasażerów przed kieszonkowcami. Na pomysł tak nietypowej akcji wpadli dwaj wywiadowcy z komisariatu w metrze.

13 marca 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Policja zatrzymuje złodziei Pasażerowie wiwatują

Brawo policja! W taki sposób policjantom z warszawskiego metra wiwatowali mieszkańcy Warszawy obserwujący zatrzymanie trzech złodziei kieszonkowych, podejrzewanych o kradzież telefonu komórkowego. Zatrzymani obywatele Gruzji są dobrze znani policji.

11 marca 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

W końcu startują miejskie pociągi do Legionowa

Wreszcie rusza linia kolei miejskiej z Legionowa do Warszawy. Od poniedziałku między tymi miastami będzie kursować ponad 20 pociągów na dobę w każdą stronę. Więcej składów zmieści się na torach najwcześniej za pół roku.

11 marca 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Metro Warszawskie na Facebook'u

Od wczoraj Metro Warszawskie zagościło w globalnym serwisie społecznościowym Facebook. Jaki cel przyświeca tej działalności jeżeli na stronie są komentarze oraz forum? Odpowiedź jest bardzo prosta, wiele osób obecnie zagląda prawie codziennie na podobne serwisy aby zobaczyć co się dzieje u znajomych, co słychać w kinie, teatrze... Nie zawsze odwiedzamy nasze ulubione strony z taką regularnością jak nasz profil w serwisie społecznościowym. Dołączając do grupy na Facebook'u, po zalogowaniu na wasz profil będziecie informowani o najciekawszych wpisach ze strony metro.civ.pl tak samo jak jesteście informowani o tym co robią wasi znajomi.

10 marca 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Jak zgrać setkę budów z drugą linią

Zanim ruszy budowa metra, musi się zakończyć się 106 miejskich inwestycji w jej sąsiedztwie. Dla wielu z nich nie ma jeszcze nawet projektów! – Jeszcze latem cały ten misterny plan się może posypać – usłyszeliśmy nieoficjalnie.

09 marca 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.