Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Budowę II linii metra obejrzymy w internecie

Postęp prac przy budowie II linii podziemnej kolejki będzie można śledzić nie wychodząc z domu. Metro Warszawskie ogłosiło właśnie przetarg na fotograficzną dokumentację budowy siedmiu stacji.

20 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Metro dla niepełnosprawnych

Od pewnego czasu rozgorzała dyskusja między Metrem Warszawskim a niejakim Panem Markiem Sołtysem. Tematem sporu jest przystosowanie metra dla osób niepełnosprawnych, takich jak Pan Marek poruszających się na wózku inwalidzkim. Pan Marek zaistniał w mediach dzięki licznym filmom zamieszczanym w internecie, w których prezentuje niedogodności w metrze dla osób niepełnosprawnych. Niedawno Metro Warszawskie oficjalnie odpowiedziało na list otwarty Pana Marka na drażniący go temat.

10 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 7

SKM-ka nie może się rozpędzić bo... brakuje dobrych torów

W nocy ze środy na czwartek, wspólnie z urzędnikami byliśmy świadkami testu supernowoczesnego składu SKM-ki. Pociąg robi wrażenie: sam liczy pasażerów, jest wyposażony w monitoring i biletomaty. Jednak na razie nie rozwinie wszystkich swoich umiejętności, bo brakuje odpowiednich torów. Urzędnicy zapewniają jednak, że komfort jazdy się poprawi.

08 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Progi komunikacji za wysokie dla mam

Wysokie progi autobusów, perony bez wind, stacje bez podjazdów - fundacja MaMa bierze pod lupę komunikację. Chce zmian, które umożliwiłyby swobodne podróżowanie mamom z wózkami i niepełnosprawnym.

08 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Zdjęcia z podpisania umowy między PRL a ZSRR

W dzisiejszym dniu, tak szczególnym dla Metra Warszawskiego publikujemy zdjęcia, których nie zobaczycie nigdzie indziej. Dzięki życzliwości anonimowego internauty i wiernego czytelnika jesteśmy w posiadaniu oryginalnych zdjęć z uroczystego podpisania umowy między PRL a ZSRR o pomocy przy budowie pierwszego odcinka metra w Warszawie oraz na dostawę rosyjskich składów. Są to zdjęcia historyczne, w pewien sposób bezcenne. Dostępne tylko na metro.civ.pl! Przy okazji pytanie - czy ktoś poznaje osoby na zdjęciach?


Kliknij w powyższe zdjęcie aby zobaczyć resztę fotografii z podpisania umowy.

07 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

15 lat temu...

W 1995 roku Warszawa dołączyła do pozostałych stolic europejskich posiadających metro. 15 lat temu, a dokładnie 7 kwietnia 1995 roku oddano do użytku 11-kilometrowy odcinek Metra Warszawskiego Kabaty-Politechnika. Było to urzeczywistnienie planów metra w Warszawie, które powstały już w 1925 roku. Budowa oddanego warszawiakom odcinka zajęła 12 lat. Natomiast dokończenie całej linii zajęło prawie drugie tyle.

Uroczyste otwarcie odcinka Kabaty-Politechnika. Stacja Wilanowska.

07 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Remont metra denerwuje burmistrza

Boris Johnson uważa, że opóźnienie zakończenia prac jest nie do zaakceptowania. Jak przypomina BBC, firma zajmująca się utrzymaniem metra Tube Lines i wykonawca prac - firma Bechtel - od lutego 2007 zamykają w weekendy linię Jubilee. Wtedy prowadzone są prace modernizacyjne.

06 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Metro chce zrzucić winę na mieszkańców Warszawy?

List czytelnika w sprawie akcji Metra "Trzymaj się prawej strony".

31 marca 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.