Sześć stacji wyłączonych z r ...

W najbliższy weekend, z ruchu zostanie wyłączonych sześć stacji: Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wie ...

Grzegorz

Dzisiaj rano nagle zmarł Pan Grzegorz Ledzion Członek Zarządu ,Dyrektor ds. Eksploatacji, wieloletni pracownik Metra Warszawskiego Sp. z o.o ...

Metro na Wolę i na Targówek

Zapadła decyzja odnośnie budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. Jednocześnie dobudowane zostaną po trzy stacje w obu kierunkach.

Wielki kredyt na nowe wagony ...

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu na zakup pociągów dla drugiej linii metra. Według ratusza są jeszcze szanse, że jej budow ...
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
rss

Co słychać pod ziemią

Metro kupuje pociągi: 210 wagonów z monitoringiem

To największe zakupy w historii metra. Ma być bezpieczniej i wygodniej. Spółka planuje kupić 35 sześciowagonowych pociągów. W wagonach zamontowane będą kamery a ich karoseria będzie zabezpieczona przed graffiti. Pasażerowie nowych pociągów będą mogli również bezpiecznie przechodzić między wagonami.

04 maja 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 4

Przetarg wystartował!

Metro Warszawskie Sp. z o.o. informuje, że w dniu 29 kwietnia 2010 roku ogłoszenie o wszczęciu postępowania na zakup taboru na odcinek centralny II linii metra zostało przekazane Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich w celu publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Rozpoczęcie przetargu nastąpi po jego publikacji na stronach internetowych Dziennika UE.

02 maja 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Pozwolenie na tunele metra za kilka tygodni

Ciąg dalszy prób znalezienia rozwiązania sprawy tunelu drugiej linii metra. Zgodnie z harmonogramem, prace przy drążeniu powinny ruszyć już jesienią. Wciąż nie ma jednak pozwolenia na budowę. Co gorsza, nie wiadomo kto może je wydać. Sprawę próbuje rozwiązać Ministerstwo Infrastruktury

30 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 1

Tunel na Żoliborz ze stacji metra już przebity

Wielki hałas na stacji metra Dworzec Gdański. To zdalnie sterowany dziobak kruszy ostatnią ścianę w podziemnym korytarzu, którym dojdziemy do peronów kolejowych i południowego Żoliborza

28 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Skomentuj jako pierwszy!

Prosta kłuta pod metro

Odwierty pod budowę drugiej linii ruszyły w rejonie ronda Daszyńskiego. Na budowę szybu startowego poczekamy jednak co najmniej do sierpnia. Dotarliśmy do najnowszego harmonogramu budowy najważniejszej miejskiej inwestycji.

27 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 3

Departament propozycji: planujemy IV linię metra

Choć na hasło "IV linia metra" wszyscy reagują uśmiechem, myśląc że to żart, w ramach zaczynającego się właśnie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej festiwalu "Warszawa w budowie" zgłosić chcę właśnie taką propozycję: zrezygnujmy z niefortunnie zaplanowanej III linii metra i zajmijmy się planowaniem IV.

22 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 8

Uwaga: w piątek w metrze pikieta rowerzystów

Nie ma stojaków - będzie pikieta. Jutro (w piątek) rowerzyści z Zielonego Mazowsza będą o 16 pikietować przy stacji metra Słodowiec. Chcą przekonać władze metra do zamontowania przy wejściu do stacji stojaków na rowery. Obecnie zostawianie jednośladu przyczepionego w obrębie stacji metro traktuje jako złamanie przepisów bezpieczeństwa.

22 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 2

Podręczne mapki dla pasażerów

Od piątku w całej Warszawie dostępna będzie mapa przedstawiająca trasy komunikacji szynowej w stolicy. Łatwy i przejrzysty schemat w formie kieszonkowej pomoże w poruszaniu się tramwajami, metrem i liniami kolejowymi na terenie całej aglomeracji warszawskiej.

22 kwietnia 2010 | Czytaj całość | Komentarzy: 5

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Starsze

Komentarze

Departament propozycji: p ...

Obecne linie metra realizowane sa przez kogos na narkotykach kreca sie jak u przedszkolaka szczegolnie druga i na Goclaw.
- paolo

Montaż wizualnych i dotyk ...

cipro 1000 mg infection urinaire
ciprofloxacin drops side effects
ciprofloxacin 500 mg for uti
- CharlesDen

Budowa drugiej linii metr ...

Hello there,

My name is George, and I was wondering if you would like to have your website civ.pl promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

We are updat ...
- George Martin Jr

Departament propozycji: p ...

Lotnisko Chopina
Kabaty-skrzyżowanie z M1 na stacji imielin
Wilanów, Zerzeń, radość,
Miedzeszyn, falenica
- 12345

Departament propozycji: p ...

III linia metra na Gocław jest dość słabym pomysłem, uważaj że należy z lomianek poprowadzić przez Tarchomin aż do radzymina ta linie, dobudowac można tramwaj podziemny na siekierki oraz roz ...
- Uxuddd

Metro na Wolę i na Targów ...

dobry pomysł na budowę 3 linii tej trasy
oby doszło do porozumienia tych stron.
- KAROL R

Departament propozycji: p ...

Czwarta linia metra w Warszawie z Wilanowa przez Sadybę wzdłuż Sobieskiego, przez Plac Unii Lubelskiej, stacje metra Politechnika, Dworzec Centralny i wzdłuż Alei Jana Pawła, obok Arkadii, p ...
- mateusz

Pies zatrzymał metro

We've arrievd at the end of the line and I have what I need!
- Arsenio

Metro dla niepełnosprawnych

That's a qu-tiiwktced answer to a difficult question
- Craig

Departament propozycji: p ...

Myślę, że na obecną chwilę, budowanie obwodowych linii metra w Warszawie nie ma sensu i nigdy nie będzie miało racji bytu, czyli takich otaczających Centrum i Środmieścia Warszawy.
Le ...
- Tomasz

© 2001-2011 Piotr Pietrzak

Niniejsza strona internetowa jest serwisem informacyjnym na temat Metra Warszawskiego. Jest to najstarsza strona o tematyce "metrowskiej" w polskim internecie, której założenie datuje się na połowę 2001 roku. Nie jest oficjalną stroną firmy Metro Warszawskie Sp. z o.o. Autor strony nie pracuje dla metra w Warszawie. W celu skontaktowania się z władzami Metra Warszawskiego należ udać się na oficjalną stronę spółki.