Wyświetlacze

Kategoria bardzo obszerna, można tu dyskutować na wiele tematów od PKP do TGV :)

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Wyświetlacze

Postprzez Piwoslaw » Wt paź 30, 2007 9:09 am

Ostatnio miałem przyjemność jechać unowocześnionym pociagiem (EN71-100, "Jamnik"). Wewnątrz są trzykolorowe wyświetlacze diodowe. Na nich wyświetlana jest stacja docelowa (np. Warszawa Zachodnia), czas i data, a także imieniny. Nie ma, niestety, nazw przystanków :( Dziwi mnie, że w takim nowoczesnym wyświetlaczu nie można podawać najistotniejszej dla pasażerów informacji. W metrze, tramwajach i autobusach mają prymitywniejsze, jednokolorowe wyświetlacze a jednak pokazują przede wszystkim przystanki i trasę, a nie żadne imieniny. Ciekawe kto to wymyślił?
Piwoslaw
Donator
Donator

Postprzez zarembus » Wt paź 30, 2007 1:02 pm

Być może nie było ustawione na panelu u maszynisty przystanków i trasy wiec dlatego nie pokazywało.
A jeżeli naprawdę nie pokazują przystanków czy stacji to można to naprawić wprowadzając nowe oprogramowanie.
zarembus
Donator
Donator

Postprzez Piwoslaw » Wt paź 30, 2007 4:54 pm

Te imieniny mnie zastanowiły: po co KM mnie informuje o nich, skoro u kierownika pociągu nie kupię kwiatków ? ;)
Piwoslaw
Donator
Donator

Postprzez zarembus » Wt paź 30, 2007 5:20 pm

ZTM także nas o imieninach informuje. I na każdym dużym portalu (onet czy wp) też nas o tym informują ,a u nich nie kupimy kwiatków.
zarembus
Donator
Donator

Powrót do Pociągi