SKM kolejna porazka... :)

Kategoria bardzo obszerna, można tu dyskutować na wiele tematów od PKP do TGV :)

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez polsmol » Śr lis 23, 2005 6:59 pm

Obstaję jednak przy tym, że mądrzej jest kupić rodzimy produkt nawet, jeśli na początku będzie bardziej awaryjny. A to, dlatego, że pieniądze wydane w kraju wracają w formie podatków do polskiego budżetu i kolejnym roku można je wydać ponownie. :D
polsmol
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Odys » Śr lis 23, 2005 7:19 pm

Dodam jeszcze że kasa wydana w polsce napędzi firmę, a na przyszłość można będzie do dokapitalizowanej wymusić jakość w nowszych składach...:)
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez aessar » Śr lis 23, 2005 11:16 pm

Hmm... ciekawe, czy nadal byłbyś taki "charytatywny", gdybyś zarządzał jakąś firmą /spółką ? :oczko:

A jest to pytanie niemal retoryczne... :mrgreen:

Z drugiej strony troche za dużo tu gdybaniny. Bo też zależy co kupionoby ew. zagranicznego.. są produkty i lepsze i gorsze.
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez Odys » Cz lis 24, 2005 7:55 pm

Dolby wiesz jest drobna różnica między zarządzaniem spółką a spółką państwową, podstawowymi przedsiębiorstwami strategicznymi.
W spółce prywatnej nie przejmujesz się bezrobociem itd a Państwo zawsze musi także i ten element wliczać w koszty zakupu, modernizacji itd. wszystkich produktów.

Pytanie za 5 punktów. Czy w kosztach obliczyłeś ile można zaoszczędzić na zasiłku i zapomogach jeśli zlecisz zamówienia firmom polskim wykonującym zlecenia u nas??

Ale jak już wspomniałeś w końcu zarządzanie spółką państwową daje inny punkt widzenia...
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Cz lis 24, 2005 9:40 pm

wątpię, żeby przedstawiciele SKM kierowali się takimi społecznymi pobudkami. Po prostu był to pociąg tani, a zarazem reprezentacyjny, zaś gwarantowany czas dostawy pokrywał się akurat z kampanią. Zresztą komunizm się już skończył.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez chruscik » So lis 26, 2005 12:59 pm

jechalem wczoraj SKM z zachdniego do radosci (10.00-10.43) najpierw na babke ktora siedziala w tym samy rzedzie co ja tyle ze podrugiej stronie ( ja po lewej ona po prawej) zaczela sie lac woda ... pozniej na warszawa stadion wsiadl tajenieczy agent WKD ( mial na sobie polarek WKD ) z aparatem :) pozniej zjawila sie pani kierownik pociagu :) :) :) ludzie zaczeli sie jej pytac do kiedy sa bezplane przejazdy :) a ta kazdemu odpowiadala inaczej jednemu ze 11 innemu ze 13 ... grudnia oczywscie :) a i bylo nawet troche ludzi :) i jak strasznie grzalo ... :) jak na pustyni 8)
Obrazek
"Podwojny wiotki, prawie jak murzynski"

Linie obsluguje
R-11 Kleszczowa
chruscik
Znawca
Znawca

Postprzez Odys » So lis 26, 2005 4:11 pm

Zresztą komunizm się już skończył.

MeWa nie wiem czy wiesz ale to co napisałem jest bardziej kapitalistyczne niż podejrzewasz.
Państwo żyjące w dobie kapitalizmu musi liczyć oszczędności. Głupotą jest więc płacić koszmarną kasę na utrzymanie bezrobotnych jeśli można płacić mniej zatrudniając ich.

Poza tym jak wspomniałem. Państwem zarzadza się zupełnie inaczej niż firmą. I nawet w czasie kapitalizmu musisz myśleć o ludziach. Jeśli nie zapewnisz im podstaw do egzystencji to cały twój kapitalistyczny raj zniszczą socjalistycznymi wystąpieniami.

W W. Brytanii i w Niemczech właśnie dlatego przetrwał kapitalizm że zmądrzeli panowie w cylindrach i zaczęli dbać o pracownika na tyle żeby mógł w miarę godziwie żyć. Ruscy tego nie zrobili i ich wynieśli na miotłach...

Dlatego myślę że lepiej jest zapewnić poziom życia ludziom i stracić część zysków (zarabiać mniej) niż wyzyskać ich i wywołać bunt. No ale jestem przecież socjalistą oszołomem :P (fakt uważam że trochę socjalizmu by ucywilizowało społeczeństwo, ale tylko trochę :) )
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez Ryflak » So lis 26, 2005 11:25 pm

Właśnie dziś dotarł do Warszawy kolejny (już czwarty) egzemplarz 14WE-04. Ponoć ma mieć zamontowany kibel w środku.
Ryflak
Początkujący
Początkujący

Postprzez chruscik » So lis 26, 2005 11:58 pm

kibel ??? hmmmmm ciekawe ... :) choc mam wrazenie ze to nie jest dobry pomysl :)
Obrazek

Linie obsluguje
R-11 Kleszczowa
chruscik
Znawca
Znawca

Postprzez aessar » N lis 27, 2005 1:13 am

Odys napisał(a):

MeWa nie wiem czy wiesz ale to co napisałem jest bardziej kapitalistyczne niż podejrzewasz.
Państwo żyjące w dobie kapitalizmu musi liczyć oszczędności. Głupotą jest więc płacić koszmarną kasę na utrzymanie bezrobotnych jeśli można płacić mniej zatrudniając ich.

Poza tym jak wspomniałem. Państwem zarzadza się zupełnie inaczej niż firmą. I nawet w czasie kapitalizmu musisz myśleć o ludziach. Jeśli nie zapewnisz im podstaw do egzystencji to cały twój kapitalistyczny raj zniszczą socjalistycznymi wystąpieniami.

W W. Brytanii i w Niemczech właśnie dlatego przetrwał kapitalizm że zmądrzeli panowie w cylindrach i zaczęli dbać o pracownika na tyle żeby mógł w miarę godziwie żyć. Ruscy tego nie zrobili i ich wynieśli na miotłach...

Dlatego myślę że lepiej jest zapewnić poziom życia ludziom i stracić część zysków (zarabiać mniej) niż wyzyskać ich i wywołać bunt. No ale jestem przecież socjalistą oszołomem :P (fakt uważam że trochę socjalizmu by ucywilizowało społeczeństwo, ale tylko trochę :) )

No i co? To jest powód, żeby kupować dziadostwo? ;)
Gdyby stosować taki protekcjonizm, to nie istniałaby faktyczna konkurencja -> czyli zakłady by nie rywalizowały między sobą -> wolnieszy rozwój jakościowo-techniczny (no bo I TAK kupią nasz produkt).
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez Odys » N lis 27, 2005 5:28 pm

zakłady by nie rywalizowały między sobą -> wolnieszy rozwój jakościowo-techniczny

W sumie głównym powodem tego że stanął rozwój techniczny był brak zainteresowania władz technologią (trzeba wydać kasę żeby ją mieć).
Kontrakty można ustawić tak że producent odpowiada przez kilka lat za wszelkie usterki wynikłe z jego winy. A w razie awarii jest zobowiązany podstawić sprawny skład zastępczy. Takie ustawienia zmuszą producenta do porządnej rozoty. Przecież nie będzie się mu kalkulowało utrzymywać pociągów awaryjnych jeśli może np. zrobić robotę porządnie.

A co do technologii mało postępowych znów powołam się na ulubiony przykład... Seria 81 metra. Mniej fajerwerków niż w następcach z francji a dużo trwalsze i bardziej niezawodne.
Owszem w Halnym możnaby modernizować niektóre części ale na takie rzeczy firma musi mieć kasę!!! Musi zostać dofinansowana...
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez polsmol » Cz gru 01, 2005 3:39 am

Po pierwsze to musi dostać takie zamówienie a Warszawa nie chciała mieć nic szybszego od starych pociągów podmiejskich, bo i po co?
Natomiast dzięki zamówieniu ze stolicy producent/modernizator rozwinie na bazie halnego zupełnie nowy produkt montując nowe podzespoły zamiast starych. Po prostu od czegoś trzeba zacząć a akurat dobrze się złożyło, że Wa-wa w tym pomogła.

Co do „kapitalizmu” to obmawiam się, że doszło do nieporozumienia. Najlepszy przykład to USA. Z budżetu kupują tylko własne produkty.
polsmol
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » Cz gru 01, 2005 8:12 pm

Odys napisał(a):

cieszę się, ze tak oceniasz swój post, z czym się nie zgadzam, ale to nie jest tematem dyskusji. Ale jeżeli myślisz, ze włądze SKM-u kierowały się pobudkami społecznymi, to jesteś w błędzie. A kapitalizm nie polega na
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez aessar » Śr gru 07, 2005 8:20 pm

A co do technologii mało postępowych znów powołam się na ulubiony przykład... Seria 81 metra. Mniej fajerwerków niż w następcach z francji a dużo trwalsze i bardziej niezawodne.

To ja sie powołam na inny przykład:

hmmm..np.: Syrenka, a Volvo S60

Ale wróćmy już do tematu... czyli czekamy na ew. news'y odn. (bez)awaryjności taboru SKM :)
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez Odys » Śr gru 07, 2005 10:35 pm

MeWa nigdzie nie chodzi mi o to że tak myślały władze Wawy tylko o fakt że tak powinno się podejmować decyzje. Patrzeć też odrobinę poza zyski tematyczne...
Odys
Znawca
Znawca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pociągi