Częstotliwość kursowania

Jeżeli oprócz "naszego" Metra insteresujesz się kolejami podziemnymi w innych krajach i na innych kontynentach, zapraszam do dyskusji na tym forum.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Jak często powinny kursować pociągi metra w Warszawie w godzinach szczytu?

ponizej 30 sekund
1
17%
30 sekund- 1minuta
1
17%
1-2 minuty
3
50%
2-4 minut
1
17%

Liczba głosów : 6

Częstotliwość kursowania

Postprzez Jura » Śr wrz 26, 2007 5:56 pm

W Kijowie w godzinach szczytu metro kursuje co 25-30 sekund, moim zdaniem jest to najlepszy wynik na świecie, a możę się mylę, więc proszę o informację,
a jak często powinno kurswoać w Warszawie?
Jura
Początkujący
Początkujący

Postprzez zarembus » Śr wrz 26, 2007 8:09 pm

około minuty najlepiej bynajmniej tak mi się zdaje.
Albo wprowadzić w szczycie skrócone kursy na odcinkach w centrum. Ale czy to było by wykonalne to ja nie wiem. Wiem na pewno że trudno by było jakoś to wszystko zsynchronizować.

Wie ktoś jaką ma przepustowość maxymalną warszawskie metro?
zarembus
Donator
Donator

Postprzez Piwoslaw » Śr wrz 26, 2007 11:18 pm

zarembus napisał(a):Albo wprowadzić w szczycie skrócone kursy na odcinkach w centrum. Ale czy to było by wykonalne to ja nie wiem. Wiem na pewno że trudno by było jakoś to wszystko zsynchronizować.

A czy są tory odstawcze na południe i na północ od Centrum? Wówczas rano 1-2 dodatkowe pociągi dojeżdżałyby z Kabat do np. Ratusza lub Dw.Gdańskiego, i 1-2 dodatkowe z Młocin do Politechniki, zaś popołudniu wracałyby. To zwiększy częstotliwość przez centrum z i na peryferia o jakieś 2 pociągi w każdą stronę.
Wydaje mi się, że metro nie pęka jeszcze w szwach i dałoby się te 2 razy dwa pociągi upchnąć w godzinach szczytu.
Piwoslaw
Donator
Donator

Postprzez Aniaa » Cz wrz 27, 2007 2:13 am

za sama stacja centrum to nie ma juz toru odstawczego, o ile pamietam zostal zdemontowany, ale nie daje glowy.
ale ogolnie na pn i pd od stacji centrum jest kija komór torów odstawczych i nocą nocują tam pociągi. Tylko ze po nocnych pracach po torach pociagi musza przejechac "na pusto" bez ludzi, sprawdzaja czy trasa nadaje sie do ruchu, czy wszystko dziala czy nie zostały narzedzia na torach.
wydaje mi sie ze metro ma za malo skladow zeby pociagi mogly jezdzic tak czesto jak wy chcecie. po za tym, po wydluzeniu wszystkich skladow do 6 nie bedzie takiej potrzeby.
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Piwoslaw » Cz wrz 27, 2007 7:38 am

Aniaa napisał(a):ogolnie na pn i pd od stacji centrum jest kija komór torów odstawczych i nocą nocują tam pociągi. Tylko ze po nocnych pracach po torach pociagi musza przejechac "na pusto" bez ludzi
(...)
wydaje mi sie ze metro ma za malo skladow zeby pociagi mogly jezdzic tak czesto jak wy chcecie. po za tym, po wydluzeniu wszystkich skladow do 6 nie bedzie takiej potrzeby.

Te komory odstawcze byłyby zajmowane tylko w środku dnia, na noc zwolniłyby się dla służb konserwatorskich.
Wiem, że Metro nie ma tyle taboru, by puścić 4 nowe pociągi dwa razy dziennie, więc może kilka kursów skróci? W godzinach np. porannego szczytu pociąg z Kabat kończyłby bieg tuż za Centrum, gdyż i tak za Ratuszem jechałby prawie pusty.
Chodzi mi o analogię do kolei podmiejskiej: nie wszystkie poranne pociągi z Grodziska jadą aż do Otwocka. Niektóre dojeżdżają do Wschodniego i wracają popołudniu.
Piwoslaw
Donator
Donator

Postprzez WSW » Cz wrz 27, 2007 9:08 am

Metro jeszcze nigdy nie będzie tak rozbudowane jak w Londynie, żeby nie dojeżdżało na krańcowe odcinki.

Poza tym ZTCW po otwarciu stacji Młociny mają się pojawić nowe pociągi na pierwszej linii. Przetarg jest w toku.
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » Cz wrz 27, 2007 1:33 pm

w 2008 roku ma przyjechac 5 nowych pociagow z rosji. jestem ciekawa co bedzie najpierw: koncowa stacja czy nowe pociagi. stawian na nowe pociagi.
a w nocy w tunelach swoja 4 pociagi.
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Jura » Cz wrz 27, 2007 1:47 pm

WSW napisał(a):Poza tym ZTCW po otwarciu stacji Młociny mają się pojawić nowe pociągi na pierwszej linii. Przetarg jest w toku.

Tak dla dokładności, to przetarg skończył się 25 lipca 2007 roku wygraną firmy Metrowagonmasz z Sankt-Petersburga na zakup 30 wagonów ( w tym 10 wagonów z kabiną maszynisty i 20 pośrednich), a może ktos iwe jak bedą wyglądały te nowe wagony? Wiem, że mają by inne niż poprzednie, z unowocześnioną kabiną maszynisty i automatyczną klimatyzacją. Polecam zajrzeć na stronę internetową MW:
http://www.metro.waw.pl/news.php?id=511
Jak ktoś ma jakieś zdjęcia takiego nowego taboru, to gorąco proszę:-)
Jura
Początkujący
Początkujący

Powrót do Świat