Metro w Belgradzie.

Jeżeli oprócz "naszego" Metra insteresujesz się kolejami podziemnymi w innych krajach i na innych kontynentach, zapraszam do dyskusji na tym forum.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Metro w Belgradzie.

Postprzez Aufhauser » Pn wrz 25, 2006 10:12 pm

Dlaczego postanowiłem założyć temat o metrze w tym mieście? Dlatego, że Belgrad, stolica Serbii, a do niedawna Serbii i Czarnogóry będzie kolejną metropolią, obsługującą ten środek komunikacji miejskiej. Belgrad jest stolicą, o liczbie ludności i powierzchni zbliżonej do Warszawy. Podziemna kolejka dopiero się tam jednak buduje. Już w 2008 roku planuje się oddanie do użytku pierwszej, oznaczonej czerwonym kolorem linii. Zokalizowanej będzie na niej 20 stacji i jeździć będzie na linii W-Z. Druga, zielona inia będzie znacznie krótsza. Oddana dwa lata później będzie połączona z pierwszą. Ostatni z planowanych odcinków i ostatnia linia będze miała połączenie z obiema poprzednimi. Oddana do użytku zostanie wg planów w 2012 r. Na jakim etapie będzie wówczas Warszawa? Najprawdopodobniej (jak dobrze pójdzie) będziemy męczyć się z kopaniem II linii, a Belgrad będzie już dumnym posiadaczem w miare rozwiniętego systemu podziemnej komunikacji miejskiej. Trzymam za tą inwestycję kciuki i mam nadzieje że im się uda, bo Serbowie mimo iż należą do biedniejszych krajów Europy, to zasługują na metro. Z pewnością będzie to duże wydarzenie, nie tylko w stolicy, ale i całej Serbii.

Schemat.
Aufhauser
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez PearlEden » Wt paź 03, 2006 9:27 pm

Byc moze...
Niewiem co dalej powiedziec bo nieznam wogule Serbii, nwet niewiem jaki tu klimat panuje, jezyk... nic niewiem :oczko:
Co do budowy to dosc szybko zbuduja... a w wawie wiercimy metro wprost latami i nadal do dzis nieskonczona :eee:
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Postprzez Aniaa » Śr paź 04, 2006 3:26 pm

rozumiem ze 1,2,3 na schemacie to przyszle metro a te inne linie to co to? tramwaj, czy kolej? Ta zielona linia jest taka krótka, że tez im sie opłaca...
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Aufhauser » Śr paź 04, 2006 6:14 pm

Nie wiem :P Wydaje mi się że chcą zbudować metro w najbardziej zatłoczonych dzielnicach. A właśnie taki układ linii wydaje się u nich najbardziej sensowny.
Aufhauser
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Świat