S K M w Wawie

Jeżeli oprócz "naszego" Metra insteresujesz się kolejami podziemnymi w innych krajach i na innych kontynentach, zapraszam do dyskusji na tym forum.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez siema » Śr lut 09, 2005 5:39 pm

To ciekawe... oznacza że jednak coś konkretnego się dzieje i nawet przy zmianach, obsuwach, itp. może coś się z tego rozwinie.
siema
Znawca
Znawca

Postprzez McYack » So lut 12, 2005 1:26 am

pozwoliłem sobie przerobić troche pociąg zamieszczony na skm.warszawa.pl, może się wam spodoba :)

http://mcyack.webpark.pl/skm.jpg
McYack
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez iktoto » So lut 12, 2005 4:51 pm

:???:
Hmm myślę, że najlepiej pociągi i w ogóle wszystko wygląda, jak jest w jednym kolorze, albo jak kolory łączą się z częściami składowymi i podkreślają strukturę. W twoim projekcie malowania niestety tak nie jest, kształty ulegają dziwnej dekonstrukcji...
Metal motion comes in bursts
But the gas station can quench that thirst
Suspension cracked on an unmade road
The trucker's eyes read "overload!"
And out on the subway...
iktoto
Znawca
Znawca

Postprzez diego » So lut 12, 2005 5:01 pm

jak dla mnie moze byc, ale nie chcialbyss zrobic kilku wersji, moznaby wtedy sobie cosik wybrac, wiadomo jak jest wybor to znacznie lepiej.
zrob jeszcze z 2 albo 3 inne wersje i pusc tu linka wtedy mozna nawet oglosic ankiete z glosowaniem :)
Głowa do góry! Jutro będzie lepiej.
diego
Donator
Donator

Postprzez iktoto » So lut 12, 2005 5:08 pm

Jestem za i jeszcze raz za!

A ten pociąg przypomina mi trochę wielkiego banana trochę... Żeby był jeszcze żółty jak berliński H/HK. :D W sumie nic bardzo oryginalnego, widać fascynację światowymi prądami designu sprzed 10 lat. Ale to bardzo dobre i bardzo ładne, jak na polskie warunki.
And out on the subway...
iktoto
Znawca
Znawca

Postprzez McYack » So lut 12, 2005 6:05 pm

Powiem szczerze, że poszedłem na łatwizne, i poprostu nałożyłem kolory na gotowy design przygotowany chyba przez grafików z SKM'a, bo wątpie aby to było zdjęcie (zarówno tory jak i koła na oryginalnym jpegu wyglądają sztucznie)
jak będę miał troche czasu, to zrobię kilka projektów. Narazie fatalna strona SKM skłoniła mnie to zrobienia strony... ogólnie o komunikacji (na potrzeby znajomych, nieważne) i tu znowu poszedłem na ąłtwizne, ale ponieważ nie chce zaśmiecać forum, to linka nie wkleje, chyba że chcecie :) w końcu dotyczy komunikacji miejskiej :)
McYack
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez iktoto » So lut 12, 2005 6:10 pm

McYack napisał(a):Powiem szczerze, że poszedłem na łatwizne, i poprostu nałożyłem kolory na gotowy design przygotowany chyba przez grafików z SKM'a,

Chyba nie przez SKM, a przez kogoś na zamówienie tych słynnych ZNTK w Nowym Sączu chyba, które to cudo mają zbudować.
McYack napisał(a):aśmiecać forum, to linka nie wkleje, chyba że chcecie :) w końcu dotyczy komunikacji miejskiej :)

Jak się tak domagasz zachęty, to wklejaj ten link i się nie wygłupiaj!
And out on the subway...
iktoto
Znawca
Znawca

Postprzez McYack » So lut 12, 2005 6:14 pm

Pewnie masz racje, SKM nie ma grafików skoro za logo dało 500zł i uścisk ręki prezesa

Komunikacja w Warszawie
zresztą jest w podpisie :)
McYack
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez iktoto » So lut 12, 2005 6:21 pm

:shock:
No dopiero widząc twoją stronę uświadomiłem sobie, że w Warszawie wkrótce będą działać aż CZTERY niezależne przedsiębiorstwa miejskiej komunikacji szynowej. Fajnie by było, ajkby wypracowały wspólny system informacji, zaczęły myśleć o dopasowywaniu przesiadek - w sumie zadanie dla ZTMu, ale on chyba raczej woli umywać ręce. Może w SKM będą ludzie chcący myśleć i działać pozytywnie. :D
And out on the subway...
iktoto
Znawca
Znawca

Postprzez McYack » So lut 12, 2005 6:24 pm

Przede wszystkim wspólny bilet, to by skłoniło do pasażerów do częstszych przesiadek ikorzystania z różnych środków lokomocji.

Tak jak jest bilet sieciowy, droższy bo obowiązuje również na podmiejkie, mógłby być również taki obejmujący wszytskie środki lokomocji, oczywiście dla WKD ceny mogły by być zróżnicowane.. szczególnie jak wybudują WKD bis.
Sporo tego będzie w warszawie za kilka lat. szkoda że trolejbusów nie ma już :wink:
McYack
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » Pn lut 14, 2005 12:34 pm

iktoto napisał(a)::shock:
No dopiero widząc twoją stronę uświadomiłem sobie, że w Warszawie wkrótce będą działać aż CZTERY niezależne przedsiębiorstwa miejskiej komunikacji szynowej. Fajnie by było, ajkby wypracowały wspólny system informacji, zaczęły myśleć o dopasowywaniu przesiadek - w sumie zadanie dla ZTMu, ale on chyba raczej woli umywać ręce. Może w SKM będą ludzie chcący myśleć i działać pozytywnie. :D
SKM ma być integralną częścią warszawskiej komunikacji organizowanej przez ZTM. Tak naprawdę "niezrzeszoni" pozostaną tylko: WKD, ale tu się mysli o wprowadzeniu wspólnych ofert i możliwości kodowania biletów WKD na karcie, oraz Koleje Mazowieckie. Tu brakuje woli politycznej.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Poprzednia strona

Powrót do Świat