Stacje to ukryte dzieło sztuki

Jeżeli oprócz "naszego" Metra insteresujesz się kolejami podziemnymi w innych krajach i na innych kontynentach, zapraszam do dyskusji na tym forum.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Stacje to ukryte dzieło sztuki

Postprzez Piotr » N mar 07, 2004 4:27 pm

Tak własnie jak w temacie. Wbrew pozorom wiele stacji metra na świecie zostało zaprojektownych przez nakomitych projektantów. Dla wielu ludzi sa to tylko stacje lecz jeżeli dobrze sie przyjrzec moga byc dziełami sztuki.

Osobiście za naładniejsze i najlepiej zaprojektowane stacje metra uważam Moskiewskie. Nie dość że patrząc na nie widzimy niesamowity przepych ale maja to cos w sobie co lubię. Wygladaja jak muze prawie :oczko: Na potwierdzenie moich opinii zapraszam tu taj, mozna obejrzec sobie te wlasnie stacje : stacje moskiewskie
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez MeWa » N mar 07, 2004 4:30 pm

nie tylko moskiewskie - także petersburskie... Wogóle wszystkie sieci metra rosyjskiego są pod tym względem godne uwagi. Jeszcze warto zwrócić uwagę na metro w Phenianie.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez iktoto » Pn mar 08, 2004 2:34 am

Przykro mi, ale to akurat przykłady najwiekszego kiczu jaki mozna zobaczyć w metrze :oczko:
Ja bym zwrócił uwagę raczej na metro w Bilbao czy londyńską linię Jubillee-Extension. No i "mysi tunel" w Berlinie.
Metal motion comes in bursts
But the gas station can quench that thirst
Suspension cracked on an unmade road
The trucker's eyes read "overload!"
And out on the subway...
iktoto
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pn mar 08, 2004 6:33 pm

Londyńskie JLE niech się schowa z tymi awariami... a te metaliczne design'y też nie są ładne.

gust to kwestia zmiennna...
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez aessar » Wt mar 09, 2004 5:21 pm

Szczególnie najstarsze stacje moskiewskiego metra są ładne. Choć ogólnie wolę styl bardziej "futurystyczny" :), albo przynajmniej neutralny (coś w stylu MW).
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez diego » N mar 14, 2004 8:06 pm

monachijskie stacje "am Moosfeld" oraz "Messestadt west" sa SUUUUUUPER, nowoczesne ale bez kiczu (o dziwo w Niemczech)
Głowa do góry! Jutro będzie lepiej.
diego
Donator
Donator

Postprzez jasiek » Cz lip 15, 2004 9:16 pm

najbardziej ciekawe stacje metra z jakimi sie spotkalem znajdowaly (i nadal znajduja) sie w brukseli. mozna podziwiac tam sztuke post- modernistyczna. fajny pomysl tyle ze kosztowny :sad:
jasiek

Postprzez Gość » Cz lip 22, 2004 8:48 pm

czeskie Nove Butovice chyba, bo moge sie mylic, sa ciekawe. maja palmy ukryte w szklanych kolumnach zakonczonych u szczytu kopulami, takze szklanymi w ksztalcie pilki noznej.
Gość

uśmierć sie

Postprzez pabelooo wawa 2 » Cz sie 05, 2004 2:34 pm

iktoto napisał(a):Przykro mi, ale to akurat przykłady najwiekszego kiczu jaki mozna zobaczyć w metrze :oczko:
Ja bym zwrócił uwagę raczej na metro w Bilbao czy londyńską linię Jubillee-Extension. No i "mysi tunel" w Berlinie.
:oczko:
pabelooo wawa 2

Postprzez Dzik » Pn sie 16, 2004 9:20 pm

Co za orginalne przezwiska !!!! POZDROWIENIA dla Warszawiaków tych pięknych polaków!
Dzik

Postprzez Gość » Wt sie 17, 2004 9:28 pm

dzik... ty może wiesz jak sie wymazuje kolesi. tak zeby nie mogli gadac!!! prosze popradz mi
Gość

Postprzez diego » Wt sie 17, 2004 11:55 pm

:niewolno: jak juz chcecie sie wyzywac to czemu nie logujecie sie kolesie? co odwagi zabrakło?
Głowa do góry! Jutro będzie lepiej.
diego
Donator
Donator

Postprzez gość » Śr sie 18, 2004 1:34 pm

ja nie moge sie zalogowac bo sie nie da mnie oni wykreślili z komentarzy!
gość

Postprzez gość » So sie 21, 2004 11:30 am

JEŻELI MI NIE WIEŻYSZ TO SPRAWDŹ NA KOMENTARZU: ''KLAPA KONKURSOWA''
JA AESTEM TYM '' PABELOOO WAWA ''. ZOBACZ CO MI ZROBIŁ ''IKTOTO'' I ''PIOTR'' :sad:
gość

Postprzez gość » Cz sie 26, 2004 7:08 pm

widzisz? zjarało ruskie kakao!!!! hehe :oczko:
gość

Następna strona

Powrót do Świat