Schody w metrze / Metro chce zrzucić winę na mieszkańców War

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Schody w metrze / Metro chce zrzucić winę na mieszkańców War

Postprzez Czarek » Śr mar 31, 2010 8:09 am

Witam,

Post jest nawiązaniem do listu czytelnika o schodach w metrze. Autor twierdzi, że schody poruszają się z niewystarczającą prędkością. Podaje przykład Budapesztu, gdzie zdaniem autora, schody funkcjonują dobrze.

Co myślicie o prędkości poruszania się schodów w Warszawskim Metrze?

Pozdrawiam,
Czarek
Czarek
Znawca
Znawca

Re: Schody w metrze / Metro chce zrzucić winę na mieszkańców War

Postprzez Piwoslaw » Cz kwi 01, 2010 5:17 pm

Nie wiem czy moje zdanie jest obiektywne, bo sam szybciej wbiegam po zwykłych schodach niż większość osób wchodzi po ruchomych...

Co do przyspieszenia schodów: wydaje mi się, że należałoby dowiedzieć się jaka rzeczywiście jest prędkość schodów w innych miejscach (nie tylko w metrze, ale też na lotniskach a nawet w centrach handlowych). Jeżeli gdzieś istotnie jest szybciej, to może warto w Centrum przyspieszyć, bo tylko tam z racji długości można liczyć na zauważalne zmiany. Wbrew temu, co niektórzy sądzą a nawet głoszą, w Polsce ludzie nie różnią się zbytnio od innych mieszkańców Ziemi, a i prawa fizyki są u nas takie same, więc nie przekonują mnie sformułowania typu "Należałoby przetestować czy u nas będzie działać".

Z drugiej strony, szybsze schody to większe zużycie prądu i szybsze zniszczenie mechanizmów. Czy warto poświęcać koszty i awaryjność dla 1-2 sekund oszczędności?

Dla mnie ważniejsze jest aby stojący trzymali się prawej. Głównie w Centrum, bo na innych stacjach są zwykłe schody, więc można ominąć "stojaków".
"Pociąg do Tłuszcza, przez Mielonkę, Wołowin..."
Piwoslaw
Donator
Donator

Postprzez sindbad » N kwi 17, 2011 10:26 am

:idea: Trzymanie się prawej ma sens tam gdzie nie ma schodów tradycyjnych.
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
sindbad
Początkujący
Początkujący

Postprzez xxl » Pn kwi 18, 2011 11:31 pm

A mnie zastanawia czy stanie pasażerów tylko po jednej stronie ruchomych schodów nie osłabia ich konstrukcji i czy nie przyczynia się do wcześniejszego zużycia mechanizmów
xxl
Znawca
Znawca

Powrót do O metrze