Akcja „Trzymaj się prawej strony"

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Akcja „Trzymaj się prawej strony"

Postprzez Czarek » Cz mar 25, 2010 9:00 am

Witam,

Metro Warszawskie rozpoczęło nową akcję „Trzymaj się prawej strony". Co myślicie o tej akcji? Ja ją zdecydowanie popieram. Na stacji Centrum często spieszę się na Śródmieście, choć przyznam, że od czasu uruchomienia SKM coraz mniej. Czy ktoś sprawdzał ile czasu można zaoszczędzić idąc po schodach zamiast stojąc?

Pozdrawiam,
Czarek
Czarek
Znawca
Znawca

Re: Akcja „Trzymaj się prawej strony"

Postprzez Piwoslaw » Pt mar 26, 2010 4:40 pm

Akcja już kiedyś była, teraz ma być na stałe. Bardzo dobrze. Nieblokowanie nic nie kosztuje, a może komuś pomóc. I tak są tacy, co nie załapią, ale ogólnie powinno być lepiej.

Czarek napisał(a):Czy ktoś sprawdzał ile czasu można zaoszczędzić idąc po schodach zamiast stojąc?

Gdzieś czytałem, że prezes Metra (Malawko? piszę teraz z pamięci) powiedział, że sam sprawdził że w Centrum można zaoszczędzić ok.20 sekund. Dla jednych niedużo, dla innych 20sek. może decydować o godzinnym czekaniu na następny pociąg.
"Pociąg do Tłuszcza, przez Mielonkę, Wołowin..."
Piwoslaw
Donator
Donator

Postprzez Czarek » Pt mar 26, 2010 5:35 pm

Właśnie tak kiedyś miałem. Kilka sekund i pociąg za 70 minut. Dużo się zmieniło, głównie za sprawą SKM. Biegam naprawdę bardzo rzadko. Akcja o bieganiu na peronie też kiedyś była :) Dzięki za zrozumienie :)
Czarek
Znawca
Znawca

Postprzez sindbad » Pn mar 29, 2010 11:36 pm

:brawo: Tam gdzie nie ma tradycyjnych schodów to popieram, ale tam gdzie są to zostawienie wolnej przestrzeni zmniejsza przepustowość :idea:
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
sindbad
Początkujący
Początkujący

Powrót do O metrze