Bramki w metrze

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Bramki w metrze

Postprzez Czarek » Wt lut 09, 2010 10:40 am

Witam,

Jakiś czas temu, na tym forum wspominałem, że bramki w metrze są uciążliwe. Przy bramkach tworzą się zatory, ludzie szukają biletów. Nawet gdy mają go na wierzchu i tak przejście z biletem trwa dłużej niż bez bramek.

Dla mnie osobiście, bramki są uciążliwe szczególnie w zimę. Żeby bilet się nie pogniótł i nadawał do kasownika, tudzież nie zablokował go, powinien być trzymany w czymś sztywnym. Takim czymś, jest są dla mnie dokumenty. Te z kolei, według policji powinny być trzymane w wewnętrznych, zapinanych kieszeniach. Wiadomo tłum = złodzieje.

Także żeby nie blokować wejścia do metra, już 15 metrów od wejścia rozpinam kurtkę, potem wewnętrzną kieszeń, wyjmuję dokumenty, z nich bilet, stoję w kolejce do kasownika, bilet jest skasowany w SKM, także to tylko kontrola w moim przypadku. Zauważyłem, że duża liczba osób ma już bilet skasowane - zazwyczaj czasowe. Także dla nich też jest to utrudnienie.

Co ciekawe, kiedy uda mi się przejeść przez bramkę, schować bilet do dokumentów, potem do kieszeni i ją zapiąć, natrafiam na kontrolę biletów... Wkurzające przeżycie. Może pani rzecznik też tak spróbuje?

Metro twierdzi, że policja może wlepić mandat za przejście przez bramki. Ciekawe na jakiej podstawie prawnej. Bilet na wierzchu, zachętą dla złodziei. Czy policja teraz ich ma wspierać?

Pozdrawiam,
Czarek
Czarek
Znawca
Znawca

Re: Bramki w metrze

Postprzez Piwoslaw » Wt lut 09, 2010 9:28 pm

Czarek napisał(a):Metro twierdzi, że policja może wlepić mandat za przejście przez bramki. Ciekawe na jakiej podstawie prawnej.

Może w regulaminie jest coś o "wejściu do metra jedynie za okazaniem ważnego biletu lub jego skasowania". Jak przeskakujesz, to nie okazujesz automatowi swego biletu. (Tylko zgaduję, też chętnie poznam podstawę prawną.)

Kiedyś ZTM planował kodowanie biletów dobowych, 3-dniowych i tygodniowych na karcie. To znacznie przyspieszyłoby przechodzenie przez bramki. Niestety, o tych planach zrobiło się cicho.
"Pociąg do Tłuszcza, przez Mielonkę, Wołowin..."
Piwoslaw
Donator
Donator

Postprzez Czarek » Wt lut 09, 2010 10:58 pm

Jak zwykle trafna odpowiedź :)

Bilety czasowe powinny być zakodowane na karcie. Oby była też karta na okaziciela... A właśnie... co z płaceniem przez telefon? Jak przejeść przez bramki?
Czarek
Znawca
Znawca

Postprzez sindbad » Śr lut 10, 2010 12:01 am

:idea: Na karcie można kodować od dobowego a dla e-biletu zawsze można pobrać wejściówki. :idea:
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
sindbad
Początkujący
Początkujący

Powrót do O metrze