Bajery na peronach

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Bajery na peronach

Postprzez irekr » Cz mar 12, 2009 3:30 pm

Jak zapewne "metrowicze" zauważyli, ze na niektórych stacjach działają już nowe monitory pokazujące czas do przybycia pociągu.
Tak stoję i obserwuję.... i taka uwaga mi się nasuwa: czy sensowne jest podawanie na monitorach całego schematu trasy i do tego na tyle małymi czcionkami ze trzeba podejść niemal pod monitor by je odczytać? A do tego ukośnie a to zawsze zmniejsza czytelność.

Jestem zdania ze takie wyświetlacze są jak najbardziej potrzebne, natomiast ja bym zmienił nieco układ tego ekranu:
1. Ustawił ekrany w układzie pionowym a nie poziomym.
2. Układ trasy zrobił w górnej części i powinny się zmieścić z większymi - wyższymi literami
3. W dolnej umieścił timer dojazdowy a nad nim w dwóch liniach KIERUNEK (jakiśtam) i poniżej "odliczacz" który w momencie wtaczania się pociągu z 0:00 zamienia się na WJAZD.
Ilość znaków się zgadza....
?
irekr
Donator
Donator

Postprzez Piwoslaw » Pt mar 13, 2009 5:06 pm

A może schemat zrobić jak w wyświetlaczach w tramwajach: na obu końcach są początek i koniec trasy, w środku aktualny przystanek i kilka najbliższych. Wówczas wyświetla się tylko kilka przystanków, dzięki czemu jest więcej miejsca na literki.
A w ogóle, powieważ stacja jest nieruchoma, więc i stacje zawsze będą się wyświetlać te same, tzn. zawsze będą wypalać te same piksele (chyba że ktoś włączy wygaszacz ekranu;). Zresztą po co wyświetlać całą linię jak można ją znaleźć w kilku- lub kilkunastu miejscach na każdym peronie? Można to było zrobić dużo bardziej low-tech. Na prawdę. Teraz, jak się chwilę zastanowiłem, to do wyświetlania czasu do przyjazdu pociągu nie jest potrzebny drogi i energochłonny wyświetlacz LCD, a wystarczyłby panel z LEDami, taki sam jak obecnie pokazuje o ile się ktoś się spóźnił. No, ale wielkie monitory bardziej błyszczą, a skoro dużo za to zapłacono, to musi być dobre, nie?
Piwoslaw
Donator
Donator

Re: Bajery na peronach

Postprzez Babblu3 » Pt kwi 24, 2015 7:02 am

Joasia mówi "ściętymi ustami" i rozciągnięta krtanią co dodatkowo podnosi tonację. Nie jest to żadna wada, po prostu wynik stosunkowo niewielkiego doświadczenia lektorskiego. Z własnego doświadczenia wiem że ustawienie głosu u kobiety w wieku poniżej 26 lat jest naprawdę trudne i wymaga wielu ćwiczeń.
Babblu3
Obserwator
Obserwator

Powrót do O metrze