Tłok w metrze

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Tłok w metrze

Postprzez peterpz » Śr gru 03, 2008 7:23 pm

Witam

Po otwarciu 3 nowych stacji w godzinach super szczytu, czyli od 7:30 do 9 pociągi zaczęły kursować z odstępem minimum 3 minuty (który ze stacji Służew do Politechnika lubi się wydłużyć do 4 minut). Powoduje to, że jeździmy już powoli jak sardynki zapakowane w puszcze. I nie żartuję wcale. Przez ostatnie 2 tygodnie mam dość jazdy metrem i cieszę się jak mam na późniejszą godzinę... Kiedy oni w końcu wypuszczą nowe pociągi i zwiększą częstotliwość kursów w godzinach szczytu?
Adorator pociągów Alstom :)
peterpz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez replee » Śr gru 03, 2008 8:51 pm

na początku przyszłego roku.
Are You In Search Of Sunrise Too?
replee
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Tłok w metrze

Postprzez Andrzej » Pn gru 08, 2008 10:48 pm

peterpz napisał(a):Witam

Po otwarciu 3 nowych stacji w godzinach super szczytu, czyli od 7:30 do 9 pociągi zaczęły kursować z odstępem minimum 3 minuty (który ze stacji Służew do Politechnika lubi się wydłużyć do 4 minut). Powoduje to, że jeździmy już powoli jak sardynki zapakowane w puszcze. I nie żartuję wcale. Przez ostatnie 2 tygodnie mam dość jazdy metrem i cieszę się jak mam na późniejszą godzinę... Kiedy oni w końcu wypuszczą nowe pociągi i zwiększą częstotliwość kursów w godzinach szczytu?

Mam dokładnie te same odczucia... a już się bałem że coś jest ze mną nie tak i że mam jakieś natręctwo albo klaustrofobię :oczko:
Andrzej
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pfoka » Wt gru 23, 2008 2:18 pm

Katastrofy nie ma. Pociągi jeszcze nie pękły. Jedziemy z Centrum zapakowani jak sardynki i nic nam się nie stanie.

Taki scenariusz mógłby być, gdyby zostało tak jak jest.

Zagapiłem się. Facet na mnie nakrzyczał, że zapomniałem wysiąść na peronie. Potem pojechałem na Młociny, a w pociągu powietrze.

To by się stało, gdyby pociągi skrócić KABATY - PL. WILSONA PL. WILSONA - MŁOCINY.

Nareszcie. Pociągi jeżdżą co 2 min. a my walimy się przy hamowaniu! Co tam. To zdarza się!

To się stanie, gdy pociągów będzie więcej, a jeźdździć będą 80 km/h.

Widać kazdy scenariusz ma jakieś plusy i minusy. Preferuję ten trzeci, chociaż mogą być kłopoty z zatwierdzeniem nowego SOP.
Miłośnik Alstomu i Starych Bielan.
pfoka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez peterpz » Cz gru 25, 2008 10:42 pm

Szczerze, to nie rozumiem Twojego posta zbytnio... Czasami zdarza się teraz, że przyjedzie po 2 minutach rano, ale to jest strasznie nieregularne. Zaś po 14 często zdarza się, że pociąg z Młocin jedzie z odstępem 6 minut. To trochę dużo w zwykły dzień. Skrócenie czasu oczekiwania pomiędzy pociągami nie spowoduje, że będziemy się walić przy hamowaniu, bo 2min - 2min30sek to już jeździły, gdy jeździło się tylko na Plac Wilsona i nikomu nic się nie stało. Na każdej stacji są czujniki, które przekazują info, czy poprzedzający pociąg opuścił już stację (ostatnio przez niego pół Wawy się spóźniło do pracy).
Adorator pociągów Alstom :)
peterpz
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Tłok w metrze

Postprzez hazelmike » Pt gru 19, 2014 9:16 am

Oczywiście pociąg stał na stacji ok. 5 minut, a pomiędzy stacjami jechał ok 10 - 20 km/h (szacunkowo). Na szczęście sytuacja unormowała się tuż przed stacją PL. WILSONA.
Czym to "wleczenie się" było spowodowane?
hazel
hazelmike
Obserwator
Obserwator

Powrót do O metrze