Stanęła budowa stacji Młociny

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Stanęła budowa stacji Młociny

Postprzez WSW » Śr mar 07, 2007 10:14 am

Gazeta Wyborcza napisała, a i Fakty też podały:

"Budka opóźnia budowę metra
Krzysztof Śmietana

Niewielka kolektura Lotto blokuje budowę torów do zawracania za stacją Młociny. Urzędnicy nie potrafili dogadać się z jej właścicielem i teraz inwestycji grozi spore opóźnienie

Nikną szanse na to, że do stacji Młociny dojedziemy wiosną przyszłego roku. Jedną z przyczyn z poślizgu jest spór o blaszany kiosk, który od kilku tygodni blokuje budowę ścian szczelinowych przy planowanej stacji. Jego właściciel Stanisław Wołowczyk nie chce się stamtąd wynieść. To niewidomy, były pracownik huty, który pod koniec lat 60. stracił tam wzrok podczas wypadku. Dyrekcja zakładu kilka lat później zgodziła się, by prowadził on obok kolekturę totolotka.

- Czuje się oszukany przez urzędników. Chcą mnie stąd wyrzucić. Jestem tu już 35 lat i ten grunt pod pawilonem należy mi się przez zasiedzenie. Jeśli tu ma być stacja, to powinni dać jakąś zastępczą działkę - uważa pan Stanisław. Twierdzi, że do tej pory nikt nie chciał z nim nikt poważnie rozmawiać. - Proponowali mi nowy pawilon, ale z dzierżawą tylko na trzy lata. Potem pewnie mnie z niego wyrzucą - denerwuje się.

Michał Dąbrowski z Zarządu Transportu Miejskiego mówi, że właściciel budki nie ma praw do tego terenu. - Zasiedzenie może stwierdzić tylko sąd. My chcemy jednak załatwić tę sprawę polubownie. Właściciel kolektury został pokrzywdzony przez los i dlatego nie będziemy o stamtąd wyrzucać. Proponujemy mu m.in. odszkodowanie i nowy lokal, który zacząłby działać już po otwarciu stacji. I to z niewielkim czynszem - 100 zł rocznie. Nie wiem tylko, czy z wieczystą dzierżawą, jak chce ten pan - dodaje Dąbrowski. Liczy, że sprawę uda się rozwikłać jutro. Z właścicielem kolektury ma spotkać się wiceprezydent miasta Andrzej Jakubiak. Na razie pan Stanisław na przemian z żoną dyżurują w budce w obawie przed eksmisją.

Według Grzegorza Żurawskiego, rzecznika Metra Warszawskiego, spór o budkę już spowodował opóźnienie inwestycji. Bez torów do zawracania nie będzie mogła działać nie tylko stacja Młociny, ale i dwie poprzednie: Stare Bielany i Wawrzyszew, które mają zostać oddane zimą przyszłego roku. Czy powtórzy się sytuacja ze stacją Marymont, gdzie również z powodu poślizgu w budowie kolejnego przystanku z torami do zawracania dojeżdża wahadłowo tylko jeden pociąg z pl. Wilsona?"

Mam tylko nadzieję, że tą komedię zakończą na tyle szybko, żeby Unia Europejska nie rozmyśliła się z przyznaniem dofinansowania...

Swoją drogą nie wiem nad czym oni się zastanawiają. Mogliby nie nawydurniać się i przyznać dziadkowi wieczystą dzierżawę. Dziadek poprowadzi ten swój sklepik jeszcze z 5-10 lat, a potem nie będzie miał już sił i przejdzie na emeryturę lub pójdzie na łono Abrahama.
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez groov » Śr mar 07, 2007 4:31 pm

Oglądałeś Fakty ? Tam pracowała jego żona za ladą. A jak komuś przekaże w spadku ? Niedopatrzenie i tyle :P

btw. zobacz sobie temat o liniach metra
groov
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pt mar 09, 2007 8:07 pm

już dogadano się z właścicielem.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez SbKuTbg » So mar 10, 2007 7:45 am

takie rzeczy to dzieją się tylko w POLSCE :P
KaŻdY bEzSeNs Ma SwÓj SeNs Bo BeZsEnSu NiE bYłO bY sEnSu :>
SbKuTbg
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez WSW » So mar 10, 2007 11:45 am

MeWa napisał(a):już dogadano się z właścicielem.

Jacie! Holiłódzki hapi end. :]
Obawiałem się, że sprawa skończy się w sądzie.

Nie wiesz jak się z nim dogadano?
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez WSW » Wt mar 13, 2007 1:26 am

Chyba się jednak nie dogadali

GW, 13 marca: "Przedwcześnie ogłosiliśmy w piątkowej w "Gazecie" radość urzędników. Głośno odtrąbili, że udało się odblokować budowę ostatniej stacji Młociny. Mieli się dogadać z właścicielem niewielkiej budki, która stoi w miejscu pod wykop. Były pracownik Huty Warszawa prowadzi w niej z żoną kolekturę lotto. Choć ciężko tam wygrać fortunę, bo dojście wiedzie teraz wśród wykopków. Mimo to Stanisław Wołowczyk od kilku miesięcy nie chce opuścić swojego punktu. Jest niewidomy i boi się, że straci miejsce pracy.

Spór stał się już głośny w całej Polsce. Wydawało się, że zakończy go zeszłotygodniowe spotkanie w ratuszu. Uzgodniono, że budka byłaby zlikwidowana, ale powróci pod hutę już po otwarciu stacji Młociny. Ratusz obiecał użyczyć teren na czas nieokreślony.

Okazuje się jednak, że nic nie jest załatwione. Właściciel kolektury znowu nie chce jej opuścić. Twierdzi, że skoro prowadzi ją od początku lat 70., to teren pod nią należy mu się przez zasiedzenie. Chce gwarancji, że po nim w budce będą mogły urzędować także jego dzieci. Jak ratusz zamierza wreszcie przerwać tę awanturę? Tym razem urzędnicy są już bardziej tajemniczy. - Dla dobra negocjacji nie mogę zdradzić szczegółów - usłyszeliśmy wczoraj od Marcina Bajki z miejskiego biura gospodarki nieruchomościami."
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Wt mar 13, 2007 7:34 pm

pewnie się skończy tak, że go po prostu stamtąd wyrzucą.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez WSW » Wt mar 13, 2007 11:18 pm

Pewnie po miesiącach zastoju w budowie tunelu torów odstawczych. I miliony z Unii odpłynęły...
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez Marduk » Śr mar 14, 2007 7:43 pm

Ciekawe kiedy się przejedziemy na trasie Młociny - Kabaty. :D
Marduk
Znawca
Znawca

Postprzez Kilbian » Śr kwi 11, 2007 1:38 pm

Powinni obowiązkowo gościa eksmitować, a nie budowa - która i tak idzie w ekstremalnie żółwim tempie - znów się opóźnia. Zapłacić mu należną sumę i usunąć siłą, jeśli inaczej się nie da - oto, co powinno się zrobić. Przecież to niedorzeczne, żeby jakiś burak mógł powodować takie straty!
Kilbian
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » Pt kwi 27, 2007 2:57 pm

Tylko że ten burak nie jest jedyną przyczyną opóźnień, natomiast jego sytuacja jest szczególna...
MeWa
Big Boss
Big Boss

Powrót do O metrze