Nowy rozkaład jazdy metra!!!

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Czy uruchomienie nocnego rozkładu to dobry pomysł?

Tak. Zdecydowanie powinno jeździć w nocy.
2
50%
Tak jak jest mi się podoba.
2
50%
Nie. Powinni tego zabronić!!!
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

Nowy rozkaład jazdy metra!!!

Postprzez Marduk » So lut 17, 2007 11:38 pm

Dodatkowe kursy z Kabat będą wyruszały o godzinach: 0.30, 1.00, 1.30, 2.00 i 2.30, a z Pl. Wilsona o godzinach: 0.45, 1.15, 1.45, 2.15 i 2.45. Wszystkie będą obsługiwane przez pociągi 6 wagonowe.

Spodziewamy się, że nocne kursy podziemnej kolejki będą się cieszyły dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy Ursynowa, który się w ostatnich latach bardzo dynamicznie rozwinął, wielokrotnie zwracali się do nas z prośbą o uruchomienie takich kursów. Takie prośby docierają także do nas w związku z prowadzonymi przez ZTM, konsultacjami społecznymi dotyczącymi reformy komunikacji nocnej. Stanowisko popierające inicjatywę uruchomienia metra w nocy przyjęła również rada dzielnicy Ursynów.

Dodatkowym argumentem za uruchomieniem nocnych kursów metra jest fakt, że metro jest najszybszym i najbezpieczniejszym środkiem transportu. Poza tym nocne autobusy kursujące po Ursynowie, zwłaszcza w weekendy przeżywają prawdziwe oblężenie.

Uruchomienie nocnych kursów metra było poprzedzone konsultacjami z Metrem Warszawskim, które wykazało, że są techniczne możliwości żeby metro w trakcie weekendów mogło kursować dłużej.

To można wycztać na stronie ztm-u. Co wy na to?
Dla mnie super pomysł. Dla mnie powinno jeździć nawet przez całą noc.
Nareszcie nie będę musiał śię męczyć w autobusach nocnych!!!
Marduk
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » Pn lut 19, 2007 9:40 pm

Ogólnie fajnie, ale jak mówi artukuł na stronie głównej już się zaczeło robić menelstwo w wagonach. Picie wódki itp. To napewno jest tego minus, ale może SOMowcy dadzą sobie z tym radę.
Jest jeszcze taki minus ze nie bardzo jest gdzie kupic bilet ZTMu w nocy w metrze :)
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Marduk » Pn lut 19, 2007 9:59 pm

Ale większość ludzi ma bilety 30 i 90 dniowe więc... A co do menelstwa to może SOM mógłby jezdzić w metrze...
Marduk
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Cz mar 01, 2007 1:15 am

powinna przede wszystkim policja jeździć.

Natomiast jazda przez całą noc jak i przez cały tydzień nie jest możliwa. Przez całą noc, to ZTM musiałby zwolnić Metro z innych obowiązków, np. utrzymanie porządku i czystości w pociągach i na stacjach, jeśli chodzi o przykład najbardziej "przyziemny"...
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Marduk » Cz mar 01, 2007 9:27 pm

ale przecież policja jeździ... Na stacjach są kamery a i tak menelstwo jest i będzie... I co taka policja może... Spisze gościa, a jak będzie wstawiony to odwiedzie na Kolską... A gość wyjdzie i za dzień, dwa będzie podobnie... To zależy od człowieka... Jak ja na przykład jadę wstawiony to nie rzucam się... Kożystam z tego że mogę wrócić do domu...
Marduk
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » Cz mar 01, 2007 11:49 pm

Głównie chodzi o to zeby ludzie nie pili alko w pociągu i na stacji, zeby nie palili, i zeby nie byli agresywni, tak to moga byc troche pijani :)
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Marduk » Pt mar 02, 2007 12:40 am

Jeszcze nie widziałem by ktoś pił na stacji lub w pociągu... No prócz napojów bezalkoholowych.... Raz jedyny widziałem gościa po dragach ale policja się nim od razu zajęła...
Marduk
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pt mar 09, 2007 8:06 pm

widać, w nocy nie jechałeś.

W nocy są tylko trzy patrole, więc trudno oczekiwać szybkiej reakcji. Jak patrol spisze kogoś, jeśli go po prostu na danej stacji nie będzie?
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Marduk » Pt mar 09, 2007 10:52 pm

Ile razy w nocy wracałem np ostatnim metrem lub nocną komunikacją nie miałem problemów...
Może wyglądam ta takiego co się go boją:)

Zresztą wszystko zależy od człowieka. Znajdą i się "wybrańcy" którzy będą rozrabiać...
A jakby co to zapraszam na Pragę i w okolice Szmulek... Tam dopiero można przekonać że jednak metro jest bezpieczniejsze....

A jak mi się jakaś sytuacja przytrafi to najwyżej zmienię zdanie:)
Marduk
Znawca
Znawca

Powrót do O metrze