Przeterminowana gaśnica w Metrze

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Przeterminowana gaśnica w Metrze

Postprzez Lena » Pn sty 29, 2007 10:43 am

Witam,

dzisiaj jadąc sobie do pracy na wysokości mojego wzroku miałam gaśnicę...Cóż, nic niezwykłego, ale z nudów zaczęłam sobie czytać napisy umieszczone na niej.
Rok produkcji: 1999, data ważności: 5 lat. Czyli gaśnica już dawno powinna zostać wymieniona!!! Rozumiem, że jak na razie nie było konieczności jej używania, no, ale co jak zajdzie taka potrzeba??? Znowu potwierdzi się powiedzenie: Każdy Polak mądry po szkodzie...

Pozdr.
Lena
Obserwator
Obserwator

Postprzez aessar » Pn sty 29, 2007 11:27 am

Na każdej gaśnicy są tak zwane kontrolki i to one wskazują faktyczny stan gaśnicy, tj. ostatnią kontrolę i ew. napełnienia zbiornika.
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez Lena » Wt sty 30, 2007 9:15 am

Stąd też moja wiedza na ten temat...
Lena
Obserwator
Obserwator

Postprzez aessar » Wt sty 30, 2007 3:21 pm

I wg. kontrolki ostatnia data konserwacji gaśnicy to 1999 rok?

Wierzyć mi się nie chce, bo metro regularnie odnawia gaśnice (wiedza z autopsji :P)... Sądzę, że 1999 to data produkcji, a gaśnice mogą służyć (teoretycznie) i kilkanaście lat, o ile przechodzą okresowo gruntowną kontrolę i regenerację :)
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » Wt sty 30, 2007 9:17 pm

moze kartka kontrolna byla z drugiej strony niedostepna dla oczu. wydaje mi sie to niemozliwe zeby gasnice byly przeterminowane, straz pozarna chyba ma jakies okresowe kontrole w metrze.
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Powrót do O metrze