Idioci w metrze ;-)

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Idioci w metrze ;-)

Postprzez Tunnelbanan » So gru 30, 2006 2:59 pm

Warszawskie metro jeździ często, w godzinach szczytu nawet bardzo, a mimo to niektórzy jak zaobaczą pociąg to biegną już od schodów na peronie i wpadają do wagonu przez zamykające się drzwi. Często robiąc tym niemałe zamieszanie. Chyba nie tylko dla mnie jest to irytujące.

Pewien maszynista postanowił sfilmować kilkunastu takich gupków ;-) w sztokholmskim metrze. Uważam, że filmik jest genialny, i że u nas można zobaczyć takie same sceny...

Koniecznie oglądać na dużym ekranie..

http://www.youtube.com/watch?v=8h-DF_Ad0Qs

:-D
Tunnelbanan
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Mario_NY » So gru 30, 2006 10:59 pm

Dlaczego tam pociagi zatrzymuja sie tak daleko od schodów?
:lol:
Mario_NY
Donator
Donator

Postprzez Tunnelbanan » N gru 31, 2006 12:09 am

Jeżeli pociąg jest "skrócony" tzn. 6 wagonów zamiast 8, to zatrzymuje się na środku peronu - przynajmniej tak to ma tam być w teorii, ale różnie bywa.
Tunnelbanan
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Aniaa » N gru 31, 2006 3:01 am

Mario_NY napisał(a):Dlaczego tam pociagi zatrzymuja sie tak daleko od schodów?
:lol:

W naszym Warszawskiem Metrze jest tak samo, jeżeli na peron wjeżdza skład rosyjski, któy jak narazie ma tylko 4 wagony, a nie 6. U nas przy peronie (120m.) mieście się najwyżej 6 wagonów.
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Tunnelbanan » N gru 31, 2006 2:37 pm

W Sztokholmie peron też ma chyba jakieś 120m. (tak na oko), a 8 wagonów wjeżdżało kiedys dlatego, że stare wagony metra były bardzo krótkie - znacznie krótsze od naszych rozyjskich.

Teraz 80% sztokholmskiego metra to nowe, przegubowe wagony, które są bardzo długie i jeżdżą w składach po 2 albo 3, a stare jeździły po 8 labo 6.

Mimo to, gdy ma przyjechac krótki pociąg to zwyczaj bierze górę i na tablicy zawsze pojawie sie komuniukat: "Krótki pociąg. 6 wagonów. Środek peronu." Mimo, że tak naprawde przyjadą tylko 2 przegubowe wagony. :-)
Tunnelbanan
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez aessar » So sty 06, 2007 4:53 pm

Odnośnie innych idiotów tym razem...

Zauważyliści, że ostatnio metro przeżywa ataki tagowców ?

Szczególnie upodobali sobie alstomy - krańce wagonów.

Te części są mocno zabazgrolone (i to kilka składów tak "oberwało"), a i po śladach mycia widać, że napisy łatwo nie schodzą... o ile w ogóle kiedyś zejdą.
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pn sty 08, 2007 12:27 am

o ile chodzi o ściany - to można je zmyć, natomiast z szybami wiele nie da się zrobić, bowiem substancja wżera się w szyby...
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez aessar » Pn sty 08, 2007 3:42 pm

A no właśnie...
...a ze ścianami też niełatwo idzie, jak widać. Można dostrzec ostre próby "szorowania", a wyblakło-filetowe napisy pozostają mimo to dosyć wyraźne... .
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pn sty 08, 2007 9:06 pm

ano grafficiarze też widać idą niestety z duchem czasu, mam jednak wrażenie, że wciąż nie jest to jakieś poważne zjawisko.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez pompompom » Pn mar 26, 2007 3:48 pm

Witam serdecznie, nowa tu jestem.
Co do idiotów w metrze to widziałam wczoraj jednego w towarzystwie dziecka i rowerka dziecięcego. Idiota usiłował przepchnąć rowerek przez kręciołek przy kasownik. W efekcie zablokował przejście. Nie wiem też czy z tego powodu nie został jakoś zepsuty kasownik. Już przy akcji miałam problem, bo zabrało mi w sąsiednim czytniku bilet (oddało, ale nie góra tylko szczeliną z boku) bramka jednak się otworzyła (bilet był ważny). Potem wracałam i wtedy w tym samym kasowniku zeżarło mi bilet, ale bramka ustąpiła. Na szczęście ważność biletu kończyła się za pół godziny i nie było już kanarów. Ciekawe co by powiedzieli? Przecież to nie moja wina, że wciągnęło mi bilet i nie oddało.
Pozdrawiam
pompompom
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Marduk » Pn mar 26, 2007 10:04 pm

zdarza się... a następnym razem kup sobie kartę miejską (taniej wyjdzie) i nie korzystaj z tej bramki :D
jest takie jedno stwierdzenie: na głupotę nie ma rady :niewolno:
Marduk
Znawca
Znawca

Postprzez pompompom » Pn mar 26, 2007 10:21 pm

Marduk napisał(a):zdarza się... a następnym razem kup sobie kartę miejską (taniej wyjdzie) i nie korzystaj z tej bramki :D
jest takie jedno stwierdzenie: na głupotę nie ma rady :niewolno:

Normalnie to mam miejską (90) ale z kasą krucho i muszę przetrwać do wypłaty, a miałam z dawna taki 3 dniowy, to skorzystałam.
A co do bramki nie skojarzyłam jej potem z wydarzeniem, było późno i tak jakoś wyszło.
Pozdrawiam
pompompom
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Marduk » Pn mar 26, 2007 10:48 pm

Spoko nie musisz się tłumczyć... Nie jestem kanarem :D
Marduk
Znawca
Znawca

Postprzez aessar » Wt mar 27, 2007 1:03 am

Jeśli kasownik zeżre bilet (w sumie egzotyczna sprawa), to proszę dzwonić żółtym tel. do obsługi stacji, bo kanar może być nieszczególnie wyrozumiały (pomijam kwestię, że szybciej zostanie usunięta awaria=mniejsze korki przy bramkach=zaoszczędzony czas i spokój ludzi)
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez pompompom » Wt mar 27, 2007 12:43 pm

Marduk napisał(a):Spoko nie musisz się tłumczyć... Nie jestem kanarem :D

a nie, nie tłumaczę się. To było tylko tak dla informacji
pompompom
Nowicjusz
Nowicjusz

Następna strona

Powrót do O metrze