A-19''Marymont''otwarta!-wrażenia i uwagi dot. nowej stacji

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Stacja "Marymont" jest...

...brzydka i niefunkcjonalna
0
Brak głosów
...brzydka, ale funkcjonalna
0
Brak głosów
...przeciętna stylistycznie i niefunkcjonalna
0
Brak głosów
...przeciętna stylistycznie, ale funkcjonalna
1
10%
...ładna, ale niefunkcjonalna
2
20%
...ładna i funkcjonalna
7
70%

Liczba głosów : 10

Postprzez MeWa » Pn sty 08, 2007 9:09 pm

nie jest przesadzony, już teraz powstają lekkie zatory/opóźnienia, jak i sytuacja postoju wahadła w tunelu nie jest rzadka.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez siema » Pn sty 08, 2007 11:03 pm

to prawda, sam stałem w jednym z takich zatorów (można dobrze tory odstawcze obejrzeć), jednak uważam że wynika to z tego że pociąg z Marymontu przyjeżdża w nieodpowiednim momencie. Gdyby przyjeżdżał zaraz po odjeździe składu w kierunku Kabat i nie stał zbyt długo to odbywałoby się to wiele płynniej.
siema
Znawca
Znawca

Postprzez siema » Śr sty 10, 2007 12:02 am

Dziś miałem okazję znów jechać na Marymont. Zaraz po wyjściu z pociągu na nowej stacji ekrany, a zaraz potem głos z głośnika poinformowały mnie że pociąg odjeżdża spowrotem za 6 minut. To dośc spora różnica w porównaniu do tego co było na początku, ale tym bardziej uważam, że to była kwestia dogrania sprawy.
siema
Znawca
Znawca

Postprzez kucio » Śr sty 10, 2007 5:12 pm

ja pierdole ludzie wy jacyś ograniczeni jesteście. Myślicie, że wszystko jest idealne i wszystko można zrobić. Nic bardziej mylnego. Metro nie kursuje idealnie. Są przestoje, opóźnienia, nie da się wszystkiego przewidzieć co do minuty. To puszczenie wahadła co 9 minut to jakaś paranoja jest, i co z tego, że jeździ częśćiej jak i tak stoi w tunelu te kilka minut. Do tego ludzie się podniecają, że widzą tory odstawcze jakby to było nie wiadomo co. yo yo
P.S A i tak najlepsze są pomysły, żeby pociągi jeździły bezpośrednio z kabat do marymontu hahahahaaha!!!
kucio
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Feuerwehr » Śr sty 10, 2007 9:14 pm

Stacja bardzo fajna. Nie podoba mi się tylko pawilon wejścia głównego. Jest nieelegancki! Moim zdaniem nie powinno się "ozdabiać" wejścia plastikowym szkłem. Dodatkowo Polacy powinni eliminować SZAROŚĆ z polskiej architektury! Moim zdaniem powinno się zamiast wielu szarych elementów zastosować elementy srebrne (stal nierdzewna o dowolnych fakturach) i inne (inne kolory lub inne pomysły). p.s. co do stacji Pl. Wilsona, Drodzy wielbiciele metra nie wiem co was w niej tak denerwuje?! Tutaj wielość faktur (w tym przypadku popieram rzeźbiarsko ukształtowany beton z natury swej szary i naprawde uroczą rdzę), barw, cytatów i charakterystycznych elementów architektonicznych była od początku założeniem celowym. Moim zdaniem stacja wyjątkowo wyróżnia się spośród wszystkich i jest zaprojektowana elegancko z fantazją i dodatkowo leży w wyjątkowej dzielnicy! (za chybione uważam jedynie kolosalne napisy z nazwą placu) Moim zdaniem stacja Pl. Wilsona jest przeciwieństwem stacji Politechnika, która przypomina ponury peron jakich wiele na świecie.
Feuerwehr
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez siema » Śr sty 10, 2007 10:58 pm

kucio napisał(a):ja pierdole ludzie wy jacyś ograniczeni jesteście...
:shock: ograniczyło mnie...

p.s. co do stacji Pl. Wilsona (...) Moim zdaniem stacja wyjątkowo wyróżnia się spośród wszystkich i jest zaprojektowana elegancko z fantazją i dodatkowo leży w wyjątkowej dzielnicy! (za chybione uważam jedynie kolosalne napisy z nazwą placu)
popieram w całej rozciągłości wypowiedzi, ale boję się że znów się zacznie dyskusja o gustach.
siema
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Cz sty 11, 2007 12:43 am

siema napisał(a):Dziś miałem okazję znów jechać na Marymont. Zaraz po wyjściu z pociągu na nowej stacji ekrany, a zaraz potem głos z głośnika poinformowały mnie że pociąg odjeżdża spowrotem za 6 minut. To dośc spora różnica w porównaniu do tego co było na początku, ale tym bardziej uważam, że to była kwestia dogrania sprawy.
komunikaty były od początku.

wynika to z tego że pociąg z Marymontu przyjeżdża w nieodpowiednim momencie.
przy dynamice ruchu na głównej linii i przy częstotliwości kursowania pociągów 2:50 nie da się inaczej

Drodzy wielbiciele metra nie wiem co was w niej tak denerwuje?!
normalne jest, że każdemu podoba się co innego. Plac krytykowany jest zaniespójność, wiele sprzecznych elementów, rdzewiejącą blachę. Nie każdemu podoba się sklejkopodobna okładzina czy niedomalowany sufit/kolumny oraz zimne ławki.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez siema » Cz sty 11, 2007 1:47 am

MeWa napisał(a):komunikaty były od początku.
To wiem, ale czas był inny. No nic pożyjemy zobaczymy, czy się wyrobią w podjeżdżaniu w odpowiednim czasie czy nie.
siema
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » Cz sty 11, 2007 1:48 am

siema napisał(a):
kucio napisał(a):ja pierdole ludzie wy jacyś ograniczeni jesteście...
:shock: ograniczyło mnie...

hehehe, dobre :):)

A co do Pl. Wilsona, no przyznaje ze jest on inny i dośc ciekawy ale jednak ten żywy beton... no niepodoba mi się, może gdyby to był inny materiał. Ale na przyklad schody zewnetrzne z wyrzezbiona porecza bardzo mi sie podobaja, i same wejscia, ja nazywa je "grzybkami". Napis naokoło wejścia też mi się podoba. Ogolnie Pl. Wilsona jest ladniejszy od politechniki, ale za to politechnika to duza, przestrzenna stacja z wysokim sufitem, a na Pl. Wilsona, oprocz miejsca z kopuła jest dość nisko i do tego ten falujacy sufit.... no jakoś tak niebardzo :/
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Aniaa » Śr sty 24, 2007 3:00 am

Jeszcze jedna rzecz która mi sie bardzo podoba na Marymoncie, otóż ta stacja jest wysoka! Nie ma sufitu tuż nad głową. Na stacji Pl. Wilsona tam gdzie nie ma kopuły, wydaje się że sufit jest strasznie, wręcz klaustrofobicznie nisko. Szkoda ze jest to ostatnia stacja która jest wysoka. Następne stacje będa miaby chyba po 3 lub 3,5 m wysokości. Nie za mało jak na obiekt pod ziemią?
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Marduk » Cz mar 15, 2007 10:41 pm

a mi się podobało to że mogłem parę fotek zrobić i nikt mnie na komisariat nie zgarnął....
Marduk
Znawca
Znawca

Poprzednia strona

Powrót do O metrze