GRAFFITI W METRZE

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez MeWa » Cz lip 17, 2003 7:47 pm

cóż - czasem nie mam pewności, czy moja odp. się pojawi...

Co do graffiti, to nie powinno być większego problemu - stacje są monitorowane, zamykane na noc. W nocy przychodzi ekipa sprzątająca i to na każdej stacji. Co do pociągów, to w STP zwiększono dozór, a na pewno prymitywnym sposobem byłoby zamalowywanie pociągu w tunelu. Dlatego też sądzę, żę Metro Warszawskie na pewno będzie się bronić przed ewentualnymi atakami grafficiarzy.
Jak się okazuje, nadal słabym punktem pozostaje STP Kabaty. Wszak jest to duży teren i trudny do upilnowania. Do hali wandale wchodzili przez korytarze służbowe.
Nie rozumiem, czy nie jesteśmy na tyle cywilizowanym narodem, żeby u nas nie mazać po cudzym mienu. W innych krajach grafficiarze tak bardzo nie niszczyli.
GROM słusznie postąpił, wszak graffiti na cudzym mieniu jest godne potępienia.

Nierozumiem Twojej dygresji:
Piotr napisał(a):Tak co do tego że GROM ćwiczy w metrze to wiedzą ludzie z gazet.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Piotr » Cz lip 17, 2003 8:26 pm

MeWa napisał(a):Nierozumiem Twojej dygresji:
Piotr napisał(a):Tak co do tego że GROM ćwiczy w metrze to wiedzą ludzie z gazet.

To nie miała być żadna dygresja, pisały o tym gazety i tyle, ludzie mogli się z prasy o tym dowiedzieć.

Usówanie graffiti z wagonów bywa bardzo kosztowne. Kto powinien pokrywać koszty usunięcia jeżeli sprawca jest nieznany - ucieknie? :khem:
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez MeWa » Cz lip 17, 2003 8:55 pm

koszty ponosi metro - jeżeli atak jest na bazę, generalnie sprawcy są złapani. Gorzej jeżeli pociąg zostanie zamalowywany np. przy zmianie krańców. Polskie organy śćigania nie są doskonałe.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez burner » N lip 27, 2003 10:11 pm

heh.. z tego co tu sie przygaldam to niemacie zielonego pojecia o takim zjawisku jak graffiti i piszecie bzdury.. co do strzelania do ludzi to tez macie niezle. ile macie lat.. po 16 max pewnie co?
burner

Postprzez Piotr » Pn lip 28, 2003 11:53 am

Ehh kto tu nie ma pojęcia :lol: Ludzie którzy się tu wypowiadają wiedzą prawie wszystko o metrze, są tez tu i ludzie którzy pracują w tej instytucji więc nie wiem kto lepiej może znac się na tym niż oni :P A co do strzelania to prawda, na portalu gazety wyborczej był kiedyś taki wątek, a sam przyznasz ze gw to wiarygodne źródło informacji. Co tam będe gadał jakbys pojeździł troche po Europie to byś zobaczył co robią z tymi "artystami". Po trzecie, widze że oceniasz ludzi po wieku a nie po wiedzy, są i ludzie którzy mają po 17 czy 18 i powyżej a są totalnymi debilami i lamusami... :oczko:
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez Stasiek » Pn lip 28, 2003 9:09 pm

Hehe, no z****e duze musicie miec te pojecie o metrze, ale pewnie z ksiazek tylko. Oswiec mnie w takim razie, co takiego robia z graficiarzami w Europie? Prawda jest taka, ze nie wiele wiecie, co sie w swiecie dzieje, a rdzen graficiarzy z Polski ma rozpykane po 40 systemow metra (zadne premetra) na calym swiecie, czy choc jeden z was ma taki bilans? Wasza wiedza z gazet nadaje sie wiec do piaskownicy. Obserwujac zjawisko stwierdzam, ze prawdziwymi fanatykami metra sa malarze i nie ma na ten zywiol sily. Podejscie na pewno inne i zrozumiale ze dla was obce, ale skoro tyle tego poswiecenia, potu i kasy wtopionej, to moze jednak cos sie za tym kryje, czego nie widac od razu....?:)
strzalka.
Stasiek

Postprzez aessar » Wt lip 29, 2003 12:13 pm

No to w takim razie graficiarze na maszynistów i obsługę techniczną Metra!
Parskam śmiechem :lol: :lol: :mrgreen:
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez Piotr » Wt lip 29, 2003 1:26 pm

Zgadzam sie :lol: mam nadzieję że juz Wszystki ulzyło i każdy jest zadowolony :P
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez MeWa » Śr lip 30, 2003 11:51 am

Posty kolegów są bezwartościowe, bo nie przedstawiają żadnych faktów - co to za negacja nie poparta żadnymi informacjami??

Z czyszczeniem pociągów to jest prawda - zadzwoń sobie do metra i się spytaj!
W ciągu dwóch lat tylko dwa razy spotkałem pociąg na trasie z żółtym bazgrołem na szybie w Warszawie.
W Londynie tylko w tunelu na Victoria linie były malunki, ale tylko tam. I oczywiście w pociągach i odcinkach odkrytaych. Na District line (linia najbardziej podatna na niszczenie) metro współpracuje z policją i "British Transport Polioce", są nawet wypuszczane helikoptery.

WIĘC WASZE WYPOWIEDZI NIE MAJĄ ZNACZENIA, BO NIE SĄ PODPARTE ŻADNYMI FAKTAMI
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez MeWa » Pt sie 01, 2003 12:21 pm

http://tube.tfl.gov.uk/content/metro/03/0307/31/
poczytajcie sobie, niestety po angielsku

Judge Roger Davies told them: "For goodness sake, grow up. If you want to daub, daub your bedroom walls."

"The public are fed up with people like you who scrawl on trains, walls and buildings across London."
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez simke » Pt sie 01, 2003 5:01 pm

Ja mam filmiki i rożne akcje z malowania na kompie ;) i jest loozik
simke

Postprzez MeWa » Pt sie 01, 2003 6:08 pm

a czy są to akcje związane z metrem warszawskim??
MeWa
Big Boss
Big Boss

o metrze

Postprzez oleking » Cz sie 21, 2003 11:06 am

metra nie da się upilnować, za dużo jest wariatów któży za malunek są w stanie zrobić wszystko. Na tym forum napisał ktoś że sok pobił czyjąś dziewczyne.... moją też jeden uderzył, co wy na to??????????? :x
oleking

Postprzez MeWa » Cz sie 21, 2003 1:42 pm

SOKiści nie pracują w metrze. A poza tym jak wy chcecie wejść do metra, skoro stacje są zamyknae na noc? W STP zwiększono ochronę.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Lenin » Cz sie 21, 2003 3:42 pm

W metrze pracuje SOM.
A takiemu somiscie trzebabylo kulturalnie przemowic do rozsadku (nic tak ludzi nie wnerwia jak spokuj i kultura) i zarzadac numeru identyfikacyjnego, do zaskarzenia.
Tak dla długich składów 81.!
Lenin
Znawca
Znawca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O metrze