METRO - PRZYTYK

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

METRO - PRZYTYK

Postprzez grachija » Pt lis 10, 2006 9:46 pm

Po raz pierwszy na forum - to ja. Jestem zmartwiona i zmęczona. To wszysto z powodu całkowitego rozkopania ul. Kasprowicza! Rozumiem, że budowa ma trwać i jest potrzebna, ale dlaczego na przykład nie zablokowano ul. Lindego, tylko akurat ul. Przytyk! Bo mała, krótkA??? PRZEZ TO WSZYSTKO CODZIENNIE MUSZĘ RANO WSTAWAĆ O CONAJMNIEJ 15 MINUT WCZEŚNIEJ, A RANO TO BARDZO DUŻO!!!! A NAJWAŻNIEJSZE=NAJGORSZE: WRACAJĄC Z PRACY MUSZĘ WYSIĄŚĆ PRZY UL. WOLUMEN, "NA WARIATA" PRZEJŚĆ NA DRUGĄ STRONĘ ULICY, DOJŚĆ DO PASÓW, ŻEBY ZNOWU PRZEJŚĆ NA STRONĘ PRZYSTANKU OD STRONY "MIASTA", BO OCZYWIŚCIE NIE UMOŻLIWIONO DOJŚCIA Z SAMEGO PRZYSTANKU DO PRAWEJ STRONY. OGÓLNIE RZECZ BIORĄC JESTEM ZBULWERSOWANA I JUŻ ZMĘCZONA, A PRZYSZŁOŚĆ NIE JEST ŚWIETLANA.
grachija
Obserwator
Obserwator

Postprzez WSW » So lis 11, 2006 5:18 pm

jak to nie jest? za kilkanascie miesiecy (otwarcie mlocin - I kwartal 2008) bedziesz miec metro pod nosem. to jest nieswietlana przyszlosc?
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez grachija » N lis 12, 2006 5:21 pm

Tak, zdaję sobie sprawę z tych planów, ale, póki co, jak sądzę, do momentu zakończenia prac minie zapewne dużo więcej czasu. Mam jedynie nadzieje, że, na czas zbliżającej się zimy istniejące utrudnienia zostaną "czasowo anulowane".
grachija
Obserwator
Obserwator

Postprzez xxl » Cz lis 16, 2006 3:12 pm

Jak słucham tych żali że ktoś musi wstać 15 minut wcześniej czy nadłożyć trochę drogi aby już niedługo mieć takie udogodnienie to nie wiem czy smiać się czy płakać
Ciekawe czy tak płaczą np mieszkańcy łodzi którzy dojeżdzaja do pracy w Warszawie. Z powodu przebudowy linii muszą wstawać około 1-1,5h wcześniej bo pociągi mają zmieniony rozkład i o tyle się opózniają
A tu są żale o 15 minut
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez grachija » Cz lis 16, 2006 7:02 pm

oczywiście - w pewnym sensie - masz rację, tylko wez pod uwage fakt, że ja do pracy jade niewiele krócej, niż ktos z miasta Łodzi....
grachija
Obserwator
Obserwator

Postprzez xxl » Pt lis 17, 2006 9:52 am

Ja pisałem o tym że ludziom z Łodzi podróż wydłużyła się o 1-1,5h codziennie,a nie o tym że tyle trwa ich podróz
Pociąg jedzie około 2 godzin dorzucając 1-1,5h spóznienie ludzie ci jadą ponad 3h w jedną stronę
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez WSW » Pt lis 17, 2006 11:58 am

Mnie to rozwala. Każdy chce mieć rozbudowaną sieć metra w Warszawie, najlepiej ze stacją tuż przy jego bloku, ale tragedią staje się, gdy w wyniku budowy stacji i tuneli droga do pracy wydłuża im się o 15 minut.

Pozwolę sobie przytoczyć słowa Korwin Mikkego: ludzie, którzy mieszkają obok planowanej linii metra, obwodnicy czy drogi szybkiego ruchu nie mają prawa protestować!
Dlaczego? Bo od 1982 roku wiadomo, że metro pojedzie na Młociny, od 1933 roku wiadomo, że przez Płaskowickiej na Ursynowie poprowadzona będzie obwodnica - ludzie kupując tam mieszkania MUSIELI wiedzieć, że w najbliższym sąsiedztwie będą mieli autostradę i metro. To samo się tyczy Bemowa, Chomiczówki i wszystkich miejsc, gdzie od dawna planowane są drogi, mosty, wiadukty, stacje, tory, przystanki.
Jeśli im się to nie podoba, mogą się przeprowadzić, ale nie mają prawa narzekać, bo wiedzieli w co się ładują.
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » N lis 19, 2006 7:12 pm

nawoływanie do zamknięcia ważniejszej ulicy, bo mieszkamy przy tej mniej ważnej, jest niepoważne. Przecież jakoś trzeba zbudować tunel i wyjście ze stacji. Na Lindego jednak też przyjdzie czas.

grachija napisał(a):Mam jedynie nadzieje, że, na czas zbliżającej się zimy istniejące utrudnienia zostaną "czasowo anulowane".
Nie wiem jaką przeszkodę stanowić będzie zima w kopaniu dołu :)
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez grachija » N lis 19, 2006 9:26 pm

nawoływanie do zamknięcia "ważniejszej" ulicy zamiast tej "mniej ważnej"nie było moim zamiarem - poprostu podzieliłam sie swymi odczuciami, ale to - jak widać z komentarzy Znawcy, i nie tylko - nie zostało adekwatnie odebrane. Niemniej jednak - dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
grachija
Obserwator
Obserwator

Postprzez Aniaa » Pn lis 20, 2006 9:17 pm

WSW napisał(a):Pozwolę sobie przytoczyć słowa Korwin Mikkego: ludzie, którzy mieszkają obok planowanej linii metra, obwodnicy czy drogi szybkiego ruchu nie mają prawa protestować!
Dlaczego? Bo od 1982 roku wiadomo, że metro pojedzie na Młociny, od 1933 roku wiadomo, że przez Płaskowickiej na Ursynowie poprowadzona będzie obwodnica - ludzie kupując tam mieszkania MUSIELI wiedzieć, że w najbliższym sąsiedztwie będą mieli autostradę i metro. To samo się tyczy Bemowa, Chomiczówki i wszystkich miejsc, gdzie od dawna planowane są drogi, mosty, wiadukty, stacje, tory, przystanki.
Jeśli im się to nie podoba, mogą się przeprowadzić, ale nie mają prawa narzekać, bo wiedzieli w co się ładują.
Ja to mam watpliwosci czy ludzie byli swiadomi budowy autostrady na ursynowie gdy sie sprowadzali. Po pierwsze najczesciej dostawali mieszkania po wieloletnich oczekiwaniach i nie mieli wyboru saprowadzajac sie tam, po drugie moga nie miec kasy na przeprowadzke w inne miejsce. tez mnie denerwuja protesty bo gdzies ta autostrada musi byc, ale z drugiej strony staram sie zrozumiec innych ludzi.
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez WSW » Śr lis 22, 2006 2:38 pm

Ale z drugiej strony ludzie, którzy dostali mieszkania z przydziału przed 89 rokiem mieli 17 lat na to, by je wykupić i ewentualnie sprzedać. Olbrzymia część mieszkańców Ursynowa (szkoda, że nie znam statystyk, ale w końcu Ursynów rozwijał się baaardzo dynamicznie po otwarciu metra) kupiła mieszkania w ciągu ostatnich 12 lat, wiedząc w co się pakuje.

Nie przemawia do mnie argument, że ludzie mogą nie mieć kasy na przeprowadzkę. W Warszawie można bez problemu znaleźć dzielnice tańsze od Ursynowa czy Chomiczówki. Jeśli nie w Warszawie, to we Wrocławiu lub Poznaniu. Droga wolna :]

Ludzie po prostu chcą mieć ciastko i zjeść ciastko. Krzyk na Ursynowie jest tym większy, że Ursynów ma metro, a takie Bemowo nie :]
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » Cz lis 23, 2006 11:53 pm

No, ursynów to zajefajna dzielnica, wiem bo mieszkałam na ul. Hawajskiej, i do metra mialam 100m. Bylo fajnie. Mi osobiscie nie przeszkadzala by obwodnica/autostra, no ale ja jestem mloda. Z reguly przeszkadza to starszym ludziom.
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Powrót do O metrze