7 i 8 października stacja Plac Wilsona będzie zamknięta

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

7 i 8 października stacja Plac Wilsona będzie zamknięta

Postprzez MeWa » So wrz 30, 2006 10:27 pm

W dniach 7 i 8 października (najbliższa sobota i niedziela) z ruchu pasażerskiego wyłączona zostanie stacja Plac Wilsona, co ywiyane jest z podłączanniem stacji Marymont do istniejącej linii (radiołączność, systemy sterowania, trzecia szyna itp.). Pociągi będą kończyły bieg na stacji Dworzec Gdański.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Aniaa » N paź 01, 2006 11:06 pm

Ah Marymont coraz bliżej :D:D:D:D
I'm so glad :jejej:
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Aufhauser » N paź 01, 2006 11:10 pm

Ciekawe tylko czy opóźnienie sześciomiesięczne jest dalej aktualne? Przypominam, że niedawno było zamieszanie z jakimś tunelem przeciwpożarowym, specjalne służby miały opwowiedzieć się czy bez niego można puścić pociągi na Marymont.
Aufhauser
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » Pn paź 02, 2006 12:38 am

Aufhauser napisał(a):Ciekawe tylko czy opóźnienie sześciomiesięczne jest dalej aktualne?
Wykonawca dawno nadrobił opóźnienie, stacja jest teraz na etapie prac wykończeniowych i odbierania niektóych prac. Jednak wciąż jest jeszcze czas na poprawki. A zamknięcie stacji Plac Wilsona umożliwi potem prowadzenie jazd próbnych, które są koniecznością...
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Aniaa » Pn paź 02, 2006 1:13 pm

wydaje mi sie ze najnowsza informacja jest data otwarcia stacji 15 grudnia, czyli wg planu
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez PearlEden » Pn paź 02, 2006 5:34 pm

No coz... kiedys czytalam (ale nie jestem pewna!) ale to juz kiedys ze stacja marymont miala byc otwarta w pazdzierniku czy w listopadzie? A i zawiodlam sie bardzo, ze myslalam ze koncowa stacja bedzie w MLOCINACH a nie w bielanach (dokl. w Hucie)....
Grrr... znow daleko z mojego domu...
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Postprzez Aniaa » Pn paź 02, 2006 7:42 pm

pewnie czytalas ze zostanie odebrana od wykonawcy w tym czasie, to prawda, tylko metro musi jeszcze przeprowadzic badania stacji nim zostanie oddana do uzytku, dlatego otwarcie dla ruchu nastapi po miesiacu
a jezeli chodzi o ostatnia stacje to ona chyba bedzie w Młocinach (chciaz nie wiem dokladnie, nia znam tej czesci wawy). Bedzie tuz obok huty, kolo petli ztm na zbiegu ulic kasprowicza i nocznickiego, o tych planach wiadomo od dosc dawna i dla nas nie jest to zaskocznie.
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez PearlEden » Pn paź 02, 2006 7:58 pm

To miejsce to nie sa mlociny i sa za (troche) daleko od mlocin. Bo mlociny sa...hmmm... leza tam gdzie mniej wiecej McDonald i granicza sie z lomiankami.
No bo to bylo ze jak ja jechalm z mama na bazar w bielanach to po drodze zobaczylam budowe stacji mlociny (hmm... i przyznac moge ze w brzydkim miejscu robia)
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Postprzez Aufhauser » Pn paź 02, 2006 8:55 pm

Po wybudowaniu ostatnich stacji metra, prawdopdobnie bazary znikną, co napewno spowoduje troche ucywilizowanie tego rejonu.
Aufhauser
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » Pn paź 02, 2006 11:33 pm

PearlEden napisał(a):ze stacja marymont miala byc otwarta w pazdzierniku czy w listopadzie?
terminem był i jest 15 grudnia. Może nieco wcześniej, czytałaś pewnie, że stacja będzie gotowa do odbiorów w tym terminie...

PearlEden napisał(a): A i zawiodlam sie bardzo, ze myslalam ze koncowa stacja bedzie w MLOCINACH a nie w bielanach (dokl. w Hucie)....
stacja nie zmieniła swojego położenia, od zawsze była tam planowana. Myślę, że po otwarciu stacji Młociny przesuną się :)

Pearleden napisał(a):Grrr... znow daleko z mojego domu...
nie każdy musi mieć wszystko pod nosem, a dojazd i tak będzie dobry...
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez PearlEden » Wt paź 03, 2006 6:20 pm

No niewiem, ale tym bardziej wkurza mnie ze czasem sie dzieje ze oni nazywaja ale okazuje sie ze to nie jest to miejsce. Tym bardziej mogli nazwac stacje Huta, chyba ze nazwali mlociny bo ladniesza nazwa, czy cos.

PS: a poza tym rodzice codziennie woza mnie na stacje metra (obecn. pl wilsona) by metrem dojechac do szkoly, a jakby rzeczywiscie byla stacja MLOCINY to bym dojezdzala sama quaden lub rowerem....
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Postprzez Aufhauser » Wt paź 03, 2006 7:17 pm

Podobno za kilka lat Hutę Luccini mają zlikwidować, a w jej miejscu pojawić ma się kolejne osiedle. Z tąd nazwa Młociny, które niby są trochę dalej, ale osiedle mogło by się tak właśnie nazywać.
Aufhauser
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » Śr paź 04, 2006 12:30 am

PearlEden napisał(a):No niewiem, ale tym bardziej wkurza mnie ze czasem sie dzieje ze oni nazywaja ale okazuje sie ze to nie jest to miejsce. Tym bardziej mogli nazwac stacje Huta, chyba ze nazwali mlociny bo ladniesza nazwa, czy cos.
Huta na wymarciu jest, poza tym Młociny już od dawna funkcjonują.

jakby rzeczywiscie byla stacja MLOCINY to bym dojezdzala sama quaden lub rowerem....
do stacji przy Hucie też będziesz mogła jeździć, zwłaszcza, że będzie gdzie zostawić rower :)
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Aniaa » Śr paź 04, 2006 3:12 pm

zostaje pomodlic sie zeby kiedys metro zostalo przedluzone w strone Łomianek, albo zmienic miejsce zamieszkania.

ja z metrem i ze szkola nie mialam tyle szczescia. mieszkalam na ursynowie a szkole mialam na ul. swietokrzyskiej i oczywiscie jak otworzyli stacje swietokrzyska to ja juz skonczylam tą szkole. tak to bywa z metrem.
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez PearlEden » Śr paź 04, 2006 5:15 pm

Kurcze jak bym chciala zeby bylo do lomianek...

PS: a quada bedzie gdzies mozna bylo zostawic? :D
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Następna strona

Powrót do O metrze