Za sterami metra..maszynistki^^

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Za sterami metra..maszynistki^^

Postprzez PearlEden » N wrz 24, 2006 10:03 pm

Eeee... chcialam zadac pytanko: czy kobiety moga byc za sterami metra? Bo widze ze tu sa tylko faceci, i dlaczego? Pamietajmy.. dziewczyna ma te same prawa co facet bo to liczy sie ze to czlowiek.
^__^
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Postprzez Aniaa » Cz wrz 28, 2006 9:51 pm

tez jestem ciekawa, chociaz wydaje mi sie ze kobiet za sterami metra nie ma, bo to dosc nudnawa praca i poprostu nie interesuje kobiet. to chyba tak, jak nie ma motorniczych kobiet za staremi kolei. po za tym chyba niewielka liczba kobiet konczy technika kolejowe, z reszta nie wiem...
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez PearlEden » Pt wrz 29, 2006 2:06 pm

Hmmm... no coz..bo ja poprostu kocham pojazdy, mialam na mysl bardziej, to ze np. jak sie uczy na studiach, to czasem sie pracje np. tak jak w Mcdonaldzie, a ja NIGDY wzyciu niechce tej pracy, a wiec chcialam miec cos z maszyna.. wiec chce metro. A tak wogule, ja to sie wyrabiam licencje na pilota, wiec prawdziwa praca bedzie dla mnie pilot,albo chce byc w NASA...
Takze (niewiem jak to jest w metrze...) jedzac, pilnuje wszystkiego, mam na oku, jak jest wszystko ok, to porysuje sobie albo poucze XD
Moze ktos powiedziec jak wyglada praca dokladniej maszynisty i opis sterow u Alstoma?
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Postprzez Aniaa » Pt wrz 29, 2006 8:20 pm

ja mysle ze z grubsza to ruszasz, jedziesz, hamujesz, stajesz na stacji otwierasz trzwi, patrzysz w lusterko, zamukasz drzwi, ruszasz i znowu to samo i tak 32 (od Kabat do Kabat) 8 godzin dziennie.
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez PearlEden » So wrz 30, 2006 5:10 pm

Moge o konkretnie, bo takto mniejsza wiem.
Chcialabym wiedziec dokladniej.
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Postprzez Jaro » Wt paź 10, 2006 8:52 pm

Na początku dobrze znać ogólną specyfikę sterowania ruchem pociągów (szczególnie bo to ważne dla maszynisty, rodzaji sygnałów i wielu przepisów jakie obowiązują). Dokładną specyfikę poruszania się taborem poznaje się na kursie.
Jaro
Obserwator
Obserwator

Postprzez xxl » Cz paź 12, 2006 12:42 pm

A może w metrze nie ma kobiet- maszynistów bo zabraniają tego przepisy.Jest przecież wykaz prac zabronionych przez kobiety,może tam być zapis że kobiety nie moga prowadzić pociiągów
Na kolei także nie ma kobiet prowadzących pociągi.
Poza tym najchętniej do pracy przyjmowani są owszem absolwenci TK ale po specjalnosci trakcja elektryczna. Takiemu czowiekowi bez trudu przychodzi zaznajomieniwe się z urządzeniami na taborze.Natomiast kobiety mają problemy z urządzeniami technicznymi. Owszem nauczyć się prowadzić pociag jest łatwo,ale dochodzi do tego przepisy sygnalizacji
Ciekawe co zrobi kobieta,która nigdy nie miał stycznosci z żadnymi urządzeniami technicznymi gdy na szlaku pociag się zepsuje
I pytanko do PearlEden. Czy Twoje posty mówiące o włamaniach przez Ciebie do kabiny maszynistwy w Alstomie i prośba o wyjaśnienie zasad sterowania w Alstomie coś łączy ???
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez Red Qrwat » Cz paź 12, 2006 3:47 pm

nie ma przepisów zabraniających kobietom prowadzenia pociagu metra. Swego czasu jedna z dyżurnych zapragnęła na stałe zasiąść za nastawnikiem, no ale cóż szybko się zniechęciła...
Ale formalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby jakaś inna dziewczynka próbowała swych sił w tym zawodzie...
Powodzenia
Z każdym dniem mojego życia,
zwiększa się nieustannie liczba tych,
którzy mogą mnie pocałować w...
Red Qrwat
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Skygon » Cz paź 12, 2006 8:16 pm

No właśnie. Bo kobiety mają te same prawa co faceci. Oczywiście mogą opanować urządzenia techniczne, a dlaczego nie?
Możliwe mało kobiet to chce, potem jak ma, to szybko ją zniechęci.

xxl, już sie nie czepiaj tak Pearla! :niewolno: Przecież to nie terroystka :D
Skygon
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez siekacz » N lis 12, 2006 5:00 pm

A ja widziałem, jak byłem w sierpniu w warszawie to jedna jadła klację w kabiie a druga siedziała i sterowała...
siekacz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » N lis 19, 2006 6:43 pm

jaaasne :)
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Powrót do O metrze