koszt budowy stacji na Bielanach

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

koszt budowy stacji na Bielanach

Postprzez Aniaa » Cz wrz 21, 2006 11:43 pm

Mam takie pytanie odnoście kosztów budowy nowych stacji, może MeWa mógłby mi na to odpowiedzieć.
Stacja Marymont jest dośc tania bo ok 56mln zł, ale nie ma torów odstawczych więc to pewnie dlatego.
stacja Słodowiec jest zakontraktowana na ok. 214 mln zł, a stacje Bielany i Wawrzyszew na 217 mln zł. Skad wynika taka rożnica? Dlatego Słodowiec jest tak droga stacją w porównaniu do ceny za Bielany i Wawrzyszew?
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez MeWa » Pt wrz 29, 2006 4:11 pm

Już odpowiadam. Stacje na Bielanach budowane są wraz z tunelami, a ten doprowadzający do stacji Marymont, ze względu na Trasę Armii Krajowej, jeszt częściowo budowany tarczą, a nie tańszą odkrywką. Poza tym, prace nie kończą się tylko na samej stacji - za stacją Słodowiec ma powstać jeszcze tor łącznikowy, więc trzeba zbudować kawałek tunelu.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Aniaa » Pt wrz 29, 2006 8:16 pm

no tak wiem ze za Słodowcem będzie tor łacznikowy albo komora torow, ale to za stacja Wawrzyszew nie bedzie toru łacznikowego? pociagi tez beda jezdzic wahadlowo jak w przypadku marymontu, bo nie beda mialy gdzie zawracac za Wawrzyszewem?
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez MeWa » So wrz 30, 2006 10:08 pm

trwają rozmowy z wykonawcą stacji Młociny, by stacja na poziomie technologicznym była wcześniej gotowa i by mogły tam zawracać pociągi bez pasażerów w momencie otwarcia dwóch poprzednich stacji. Jeżeli to się nie uda, to w rachubę może wchodzić albo wahadło albo zawsze istnieje możliwość zbudowania tam wahadła (w końcu odkrywka i jeden tunel dla dwóch torów...)
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Aniaa » Pt paź 06, 2006 10:04 pm

Przepraszam ze pytam, ale czy MeWa pracujesz w metrze, bo moze tak, a ja o tym nic nie wiem :P W koncu skąś masz tyle tych informacji :D
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez MeWa » Pt paź 06, 2006 11:11 pm

nie pracuję, ale utrzymuję stały kontakt, w pewnym sensie można o nazwać jednak współpracą :)
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Aniaa » Wt paź 10, 2006 6:22 pm

tajny agent? to teraz takie modne określenie :P
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Powrót do O metrze