dłuższa II linia metra zamiast III

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

dłuższa II linia metra zamiast III

Postprzez Aniaa » Wt wrz 19, 2006 2:56 pm

Co sądzicie o ostatnich zmianach w II linii metra? O połaczeniu II i III lini metra w dluższa II?
Mnie cieszy, że sprawy przybrały troche szybszy bieg i budowa metra na pradze teoretecznie moze sie zakonczyc w II polowie 2012 r. Pewnie wszystko sie troche przedluzy, ja zakladam ze o 2 lata, ale to i tak jak na nasze warunki byłoby szybciutko.
Mnie to troche zastanawia w praktyce jak pociagi będa jeżdzić na pradze jaka bedzie organizacja ruchu bo z centrum pojada tylko na Bródno albo tylko na Gocław. Czy bedzie jezdzic pociag z Bródna na Gocław... hm... ktoś coś wie?
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Norbb » Śr wrz 20, 2006 10:58 pm

Moim zdaniem będzie to rozgałęzienie tzn. z centrum pociągi będą jezdzić na przemian na Bródno i na Gocław. Przy podróży z północnego na południowy odcinek pewnie konieczna będzie przesiadka.

Na odcinku centralnym częstotliwość na przykład 3 minuty, na gałęziach 6 - w sumie bardzo dobry pomysł który uwzględnia masy podróżnych w centrum, i zapobiega pustym pociągom (=w porównaniu do odcinka centralnego) na mniej uczęszczanych odcinkach praskich.
Norbb
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Aniaa » Cz wrz 21, 2006 11:31 pm

hm.. no ale sie tak zastanawiam, bo linia metra (jak narazie) nie ma zadnych oznaczen, numerow lub liter ktore określają trasę. jestem ciekawa czy jezeli bedzie tak jak mowisz do w metrze pojawią się oznaczenia, nie wiem np linia B (Brodno) i linia G (Gocław) to mnie zastanawia :). A moze będzie tak jak zakładano z II i III linią, że II linie będzie jeździć na Bródno, a odnowa południowa tylko Stadion-Gocław. hm.... :khem: :drap: jestem ciekawa, szkoda ze dowiem sie tego dopiero za kilka lat ;/
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Aufhauser » N wrz 24, 2006 12:25 am

Akurat numery są najmniej istotne. Chciałbym, aby metro miało tylko takie problemy. Myślę, że do 2013 cała linia nie powstanie, to zbyt pięne. Troche szkoda że jadąc z Bródna na Gocław trzeba będzie się przesiadać, można by zrobić dodatkowy szlak z Wileniaka na wschodni, ale jest to nierelne;/
Aufhauser
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Mario_NY » N wrz 24, 2006 6:37 am

Pojawil sie juz kiedys taki watek, czy naprzemiennie dwie linie, czy jedna dluga i jedna krotka z przesiadka.
Zastanawialismy sie wtedy jak bedzie zbudowana stacja przesiadkowa. :)
3 minuty i 6 minut? Wydaje sie, ze powinno isc sprawnie - zwlaszcza od centrum na Prage, ale w druga strone zwlaszcza w szczycie, to moga byc problemy. Nie wiadomo tez, czy dokladnie po polowie, moze 2 na polnoc, jeden na poludnie itd.
A wagony beda pewnie mialy tabliczki z napisami Goclaw i Bródno. Na peronach tez zainstalowane powinny byc wyswietlacze. W sumie jak beda juz trzy linie, to moze powstanie jakis kod kolorów? Liter?

Jako pesymista widze to tak, ze odcinek praski bedzie gotowy, a centralny, ktory ma sie zaczac budowac, to natrafi na trudnosci, wiec gotowe odcinki na pradze beda czekaly i czekaly... :eee:
Mario_NY
Donator
Donator

Postprzez Aniaa » Cz wrz 28, 2006 9:38 pm

moze prażanie będą sie wozić metrem tylko w obrebie prawobrzeznej Wisły :p
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez MeWa » Pt wrz 29, 2006 4:16 pm

Mario_NY napisał(a):
Jako pesymista widze to tak, ze odcinek praski bedzie gotowy, a centralny, ktory ma sie zaczac budowac, to natrafi na trudnosci, wiec gotowe odcinki na pradze beda czekaly i czekaly... :eee:

akurat na centralny odcinek prace są najbardziej zaawansowane.

Pasażerowie po prostu będą musieli zwracać uwagę do jakiego pociągu wsiadają... Na świecie rozgałęzienia swobodnie funkcjonują w obrębie jednej linii...
odnośnie częstotlwości - jeśli będzie taka konieczność, to swobodnie będzie można zejść poniżej 2 minut na głównym odcinku....
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Encejo » Cz paź 12, 2006 10:30 am

Encejo

Postprzez Aniaa » Śr paź 25, 2006 10:00 am

eee ta strona tez mi nie che dzialac :/
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Mario_NY » So paź 28, 2006 3:57 pm

Lepiej nie klikac na dziwne linki ze wzgledu na wirusy, lub jest to spam.
Jezeli dotyczy to metra, to proponuje dodac troche opisu o czym jest ta strona i na co mamy zwrocic uwage.
Mario_NY
Donator
Donator

Postprzez WSW » Wt paź 31, 2006 1:32 pm

tzn. jak ma wygladac ta druga linia? ma sie rozgałęziać na stadionie w strone Os. Wilga i brodna?
To tylko kosmetyka ;]
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » Wt paź 31, 2006 1:54 pm

tak :)
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Aufhauser » Wt paź 31, 2006 5:57 pm

Nie zapominaj, że Kaziu dorysował jeszcze jedną stację na Targówku :)
Aufhauser
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Aniaa » Cz lis 02, 2006 12:37 pm

niby dorysowal ale metro o tym chyba nic nie wie, bo nie ma takiej stacji w planach. znaczy ze to Kaziowy pic na wode :D
Aniaa
Donator
Donator

Powrót do O metrze