Metro murem stoi...

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Metro murem stoi...

Postprzez Prezes » Cz cze 12, 2003 3:08 pm

Witam uzytkowników!
Co moi mili myślicie o ostatnio pojawiajacych się głosach, jakoby stacja techniczna metra odcięła swą zabudową mieszkańców stolicy od pobliskiego miejsca weekendowych rekreacji (chodzi o Las Kabacki). Faktem jest, że do dzis po wyjściu ze stacji KABATY w kierunku marketu Tesco, system oznaczeń (strzałki typu "Las 800m"), pozostawia mieszkancom dalszych dzielnic wiele do życzenia. Bo pomysł przykrycia całości rozjazdów metra wielką płytą wydaje mi się co-nie-co ko(s)miczny.
Pozdrawiam!
Prezes

Postprzez MeWa » Cz cze 12, 2003 7:32 pm

Metro gdzieś musi mieć swoją zajezdnię - Kabaty okazały się najlepsze. To dzielnica powinna zadbać, żeby odpowiednio skierować mieszkańców na las. Poza tym, gdyby nie metro, to by nikomu się pewnie nie chciału tu przyjeżdżać autobusem
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Prezes » Wt cze 17, 2003 2:58 pm

Chodzi mi oto, że całe to ogrodzenie ciągnacę sie w stronę skarpy wislanej tylko jeszcze bardziej utrudniło dostęp do lasu (a przecież MW miało na celu działanie wręcz odwrotne). No i nie opowiadaj, że na poczatku lat 70'tych Warszawa nie znała Lasu Kabackiego wraz z przyległym Parkiem Kultury w Powsinie.... do autobusu w tym kierunku nie można się było wcisnąć (sam pamiętam!). Gmina Ursynów nie miała nigdy w obowiązku pokazywać mieszkańcom stolicy palcem, gdzie jest Las Kabacki, to chyba jasne.
Pozdrawiam!
Prezes

Postprzez Piotr » Wt cze 17, 2003 3:45 pm

Posłuchajcie, z tą zajezdnią to niezłe jaja były. Ile kłopotów było z ludźmi z pobliskich bloków :x Pisali petycje, że im rano wyjeżdżające pociągi hałasują i spać nie mogą. Bzdura , oni byli tam pierwsi czy metro? Otóż metro, najpierw była zajezdnia pobudowana, dopiero parę lat póxniej powstało tam osiedle. Denerwują mnie tacy ludzie. Przecież jak oni kupują tam mieszkanie to widzą że za oknem maja STP. Wogóle nie myślą. A co do Lasu kabackiego, niewydaje mi się żeby metro odciągnęło rowerzystów i innych chętnych na spacery. Ja tam w każdym razie cały czas chodze do tego lasu na spacerki i rowerek :wink: @Wiekszym problemem jest chyba miejscowe osiedle.
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez MeWa » Wt cze 17, 2003 5:28 pm

Jeeju! Mogą dojechać ul. Nowoursynowską. No i tak wiele osób gubi się przede wszystkim na osiedlu. Jedynie dobry dojazd był tam chyba wtedy, gdy jeszcze nikt tam nie mieszkał, a KEN i metro były planowane. Przecie tam były pola. No i tak większość jeździ do Powsina, co jest z zupełnie innej strony. Poza tym gdyby nie metro, wiele osób by nie dojechało. Zajezdnia metra jest duża i znajdź mi inne miejsce, gdzie by była bocznica kolejowa i teren pod zajezdnię przy I linii metra?
*
Taka jest właśnie mentalność Polaka - chce budowy autostrad, ale broń boże koło niego (nawet jeżeli było to znane od dawna). Cieszmy się, że przynajmniej w sprawie STP wygrała słuszna sprawa.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Prezes » Wt cze 17, 2003 11:01 pm

Tu rzeczywiście muszę się zgodzić.... fakt, STP była pierwsza. Ja z kolei mieszkam między TESCO i Rosoła, więc mnie problem metra-zapory bezpośrednio nie dotyczy. Poza tym ostatnio coś drgnęło i w koncu gmina dokończyła scieżkę rowerową wzdłuż ogrodzenia. Zobaczymy, jak się sprawy potoczą.... od bliskiej mi osoby wiem o złozeniu wniosku do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych o adaptacji przejść nad tą nieużytkową częścią STP dla potrzeb turystyki pieszej :???:
Siemacie!
Prezes

Postprzez MeWa » Wt cze 17, 2003 11:58 pm

nieużytkową część?? Przecie cały teren jest używany - niedługo przenosi się (przeniosła się??) tam dyrekcja metra. Nad którą częścią miałyby powstać te przejścia? Moim zdaniem wystarcza ta ścieżka, co niedawno zbudowali wokół terenu STP.
*
Poza tym nie rozumiem tych ludzi... :khem: Ja bym się cieszył, gdybym miał widok na STP z okna... :lol: :rotfl: :mrgreen:
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Prezes » Śr cze 18, 2003 3:14 pm

Nieużytkowa część, to ta wschodnia połowa terenu STP, gdzie do niedawna zalegały niewykorzystane żelbety po budowie odkrywkowej części tunelu. Teraz to zwykła łąka z pięknym ogrodzeniem. Chyba nie tam Nowe Prezesostwo zamierza ustawić swe biurka po przeprowadzce. Ale dobra, nie przedłużajmy tematu. Mnie też metro jest bliskie, chociażby z uwagi zamieszkiwania na Kabatach. Generalnie chodziło mi o to, że planiści umiejscawiając dajmy na to STP-Kampinos nie nakreślą nam-warszawiakom linii ogrodzenia wzdłuż kolejnego kompleksu leśnego, jakim jest Kampinoski PN. Tam też jest miejsce, popatrz na mapę, ale w dobie odchodzenia wszelkiego przemysłu (hipermarkety, zakłady, magazyny, lotniska), dzisiaj TAK SIĘ NIE ROBI!!!
Tu nie wystarcza tłumaczenie: "bo bloki tu były później".
Poniał??? :_:
Prezes

Postprzez MeWa » So cze 21, 2003 8:01 pm

Nie rozumiem. STP musi być ogrodzone - a poza tym pod Kampinosem nie wybudują ci żadnej zajezdni. Następna to będzie STP Chrzanów. Popatrz - lotnisko też zajmuje dużo miejsca i jest ogrodzone i nikt nie protestuje, że musi jeździć na około.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Banan » So cze 21, 2003 8:54 pm

Jak można się skarżyć na takie coś!!! Przecież bez tego metro stało by na stacjach w nocy a to jest bez sensu!! :niewolno: A fajnie mieć STPpod domem codzienne widoczki tylko marzyć :D
Banan

Postprzez MeWa » So cze 21, 2003 9:00 pm

Metro nie mogłoby stać w tunelach całą noc. Powody:
1. konserwacja tuneli i stacji
2. konserwacja pociągów
3. Poza tym jest nadmiar pociągów
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Banan » So cze 21, 2003 9:05 pm

MeWa napisał(a):Metro nie mogłoby stać w tunelach całą noc. Powody:...
Masz rację nie mam pojęcia gdzie metro by stało ,ale no MUSI mieć STP no bo inaczej gdzie a gdyby nie metro na Ursynowie to ciężko do Centrum
Banan

Postprzez MeWa » So cze 21, 2003 9:09 pm

Jeju - nie można wydziwiać. STP jest potrzebne - musi to być teren zamknięty. Poza tym przed wybudowaniem STP Kabaty dojazd do lasu był jeszcze bardziej utrudniony z powodu braku dobrego dojazdu.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Zajezdnie nie są konieczne!

Postprzez iktoto » Pt paź 10, 2003 12:36 am

Trochę spóźniony komentarz. Ale zawsze:

Na świecie stosuje się przecież takie rozwiązania, gdzie nie ma zajezdni, a np. co trzecią stację jest kilkaset metrów toru postojowego. Pociągi zjeżdżają na stacje obsługowo-remontową tylko dla dokonania przeglądów, remontów, czyszczenia itp., "parkują" natomiast w całej sieci. Taki system daje większą elastyczność. No i powierzchnia zajęta przez bazę remontową jest stosunkowo niewielka w porównaniu z STP.
Metal motion comes in bursts
But the gas station can quench that thirst
Suspension cracked on an unmade road
The trucker's eyes read "overload!"
And out on the subway...
iktoto
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pt paź 10, 2003 4:05 pm

zauważ, że pociągi codziennie muszą zjeżdżać na przeglądy, a nie na całym świecie, po radzieckie systemy tego nie przewidują. Tak samo, jak np. w Londynie. Zajezdnie są w dużej ilości miast, a nocowanie pociągów w tunelach jest niepraktyczne, chociażby na przeglądy techniczne torów, jak i prawo przewozowe i wykupywanie kursów przez ZTM.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Powrót do O metrze