Kiedy zakończenie prac naziemnych stacji Marymont?

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Kiedy zakończenie prac naziemnych stacji Marymont?

Postprzez Pio » Śr mar 22, 2006 5:04 pm

No właśnie ktos moze sie orientuje kiedy zostanie zakończony ten bajzel w okolicach Hali Marymonckiej? :???: To że stacja ma być oddana pod koniec roku to chyba wszyscy wiedzą ale kiedy mozna sie spodziewać przywrócenia normalnego ruchu pieszego i kołowego ( przystanek autobusowy itp) w tamtych okolicach..teoretycznie powinno byc to chyba wczesniej...no bo potem jeszcze jest wykańczanie wnetrza stacji itp....a góra mogła by juz być zamknieta?
Pio
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Wengiel » Śr mar 22, 2006 7:22 pm

To że stacja ma być oddana pod koniec roku to chyba wszyscy wiedzą
Jeżeli otworzą w terminie, to będzie to sprawa, która nie miała precedensu w dziejach budowy Metra Warszawskiego. :lol:
Wengiel
Początkujący
Początkujący

Postprzez Pio » Cz mar 23, 2006 9:23 am

z tego co wiem terminy były wczesniejsze :x .....najpierw mówili nam ze odblokowane przejscie pod Halą zostanie w maju....wczoraj usłyszałem ze wrzesien......strasznie kręcą.....terminów juz było kilka....mam tam sklep i zalezy mi jak mało komu na odblokowaniu tego rejonu...... :???:
Pio
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez WSW » Cz mar 23, 2006 2:11 pm

Ale za to jak odblokuja to Ci sie obrot znacznie zwiekszy :]
MW przewiduje, ze Marymont obsluzy 20 tys. osob dziennie.

Niestety MW nie podaje szacunkow ilu pasazerow bedzie przewijalo sie przez stacje przed zakomnczeniem budowy Slodowca (na Marymont dojedzie co 4 lub co 6 sklad)
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pt mar 24, 2006 6:27 pm

Pio napisał(a):z tego co wiem terminy były wczesniejsze :x .....najpierw mówili nam ze odblokowane przejscie pod Halą zostanie w maju....wczoraj usłyszałem ze wrzesien......strasznie kręcą.....terminów juz było kilka....mam tam sklep i zalezy mi jak mało komu na odblokowaniu tego rejonu...... :???:
Przejście to nie dzieło Metra, a dzieło ZDM-u, który musi ogłosić przetarg na remont.
Natomiast terminów nie było innych, a jest szansa, że uda się wcześniej...

WSW napisał(a):na Marymont dojedzie co 4 lub co 6 sklad

niekoniecznie, rozwiązania techniczne na to nie pozwalają.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Pio » Pn mar 27, 2006 11:17 am

ale mi nie chodzi o przejscie podziemne....przepraszam źle sie wyraziłem...chodzi mi ogólnie o chodnik , swobodne dojście do hali i okolicznych sklepów itp......ogólnie cały ten teren który jest teraz zagrodzony przy ul Słowackiego.
Pio
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Aniaa » Wt paź 10, 2006 6:30 pm

Pora rozruszać jakiś topik o Marymoncie, bo już za 2 miesiące otwarcie! :) Muszę powiedzieć, że mi się podoba to co można obejrzeć na zdjęciach na oficjalnej stronie. Słupy już mają swoje niebieskie kolory (jakby troche za ciemne ale moze to z czasowego braku oświetlenia), tylko troche zaniepokoiło mnie zdjęcie, gdzie widac było schody. Po obu stronach schody ruchome a w środku malutki wąski pasek zwykłych schodów. Zastanawiam się czy nie będzie ciasno.

Co sądziecie o estetyce stacji pomijając fakt, że trudno będzie się dostać do tej stacji :P
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Aufhauser » Wt paź 10, 2006 6:40 pm

Stacja wydaje się być ładna. Szkoda tylko, że zlokalizowana jest po jednej stronie ulicy, bo zwykle stacje są pod. Dzięki temu główne wyjścia mamy po jednej stronie ulicy, a stare które prowadzą w stronę Parku Kaskada i do przystanków tramwajowych są strasznie zapuszczone. Uważam że powinno się je przebudować razem z budową stacji i wkomponować w jej kolorystykę.
Aufhauser
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » Wt paź 10, 2006 8:21 pm

Remont przejścia jest w planach ZDM-u. Zapowiadają, że zdążą.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Aniaa » Śr paź 25, 2006 10:04 am

ale chyba nie wierzymy im....
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Aniaa » Śr paź 25, 2006 11:27 am

oglądałam dziś kolejne fotki z budowy stacji. Naprawde mi się podoba, tylko z góry peron wydaje się dośc wąski (10m.) chociaż takie "wąskie" perony na stacjach metra juz są np na polu mokotowskim. Moze tam peron wydaje sie wiekszy bo stacja jest wieksza i schody nie wchodza w glab peronu jak na polnocnych stacjach. wydaje mi sie ze szerokosc pomiedzy schodami i krawedzia toru powinna byc troche wieksza, na oko to 2m. zawsze jak przechodze w tym miejcu (np na dw. gdanskiem) to mi sie wydaje ze ktos przez przypadek moze mnie zepchnac na tor.
Oprocz tego wejscie do stacji owszem nie jest jakies imponujace, ale nie narzekam. jezeli tylko bedzie utrzymane w porzadku, to bedzie ladnie i estetycznie.
a na samej stacji podobaja mie sie lampy oswietleniowe, takich jeszcze nie bylo :)
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Aniaa » Pt gru 29, 2006 1:24 am

ktoś coś wie o jutrzejszym otwarciu stacji? Na stronie glownej jest artykul z jakiejs gazety ze moze to nastapic juz jutro, 29 grudnia, ale o ktorej godzineie bedzie mozna juz zobaczyc stacje??
MeWa napewno coś wiesz, napisz :)
Aniaa
Donator
Donator

Powrót do O metrze