Słodowiec odblokowany

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Słodowiec odblokowany

Postprzez WSW » Śr mar 22, 2006 8:47 am

Gazeta Wyborcza, 22.03.3006:
"Wreszcie może się zacząć budowa pierwszej bielańskiej stacji metra. We wtorek sąd odrzucił protest Hydrobudowy 6, która od pół roku blokowała inwestycję.

- Skarga absolutnie nie zasługuje na uwzględnienie - tak ostro ocenił sąd okręgowy protest firmy, która już we wrześniu zeszłego roku zaskarżyła wyniki przetargu.

Wygrało go konsorcjum firm PRG Metro i PeBeKa, bo zaproponowało najniższą cenę (242 mln zł) za budowę stacji Słodowiec u zbiegu ul. Kasprowicza i Duracza oraz prowadzącego do niej tunelu pod Trasą AK. Oferta Hydrobudowy była o ponad 50 mln zł droższa. Mimo to firma uznała, że przetarg trzeba powtórzyć, bo jej zdaniem wszystkie oferty - czyli również jej - nie spełniały wymogów. Hydrobudowa zarzucała też zwycięskiemu konsorcjum, że "rażąco" zaniżyło swój kosztorys. Wczoraj sąd ostatecznie uznał, że przetarg przeprowadzono zgodnie z prawem.

To była już trzecia rozprawa sądowa z Hydrobudową 6 w sprawie Słodowca, którą wygrało Metro Warszawskie. I choć firma złożyła jeszcze jedną skargę (tym razem w sprawie wadium), Grzegorz Żurawski, rzecznik Metra, zapewnia, że nie blokuje ona już inwestycji. Na rozpoczęcie budowy stacji trzeba będzie jednak jeszcze poczekać kilka tygodni. Gdy sąd napisze uzasadnienie wyroku, trzeba go dostarczyć do Urzędu Zamówień Publicznych, który dla formalności musi jeszcze sprawdzić przetarg.

Mimo przegranych rozpraw Hydrobudowa 6 twierdzi, że warto było protestować. - Nadal uważamy, że przetarg nie tylko nie traktował wszystkich firm jednakowo, ale niektóre wręcz faworyzował - twierdzi Mateusz Gdowski z Hydrobudowy 6.

Budowa stacji Słodowiec ma trwać 14 miesięcy. Na Bielany dojedziemy zatem metrem najwcześniej latem przyszłego roku. Pod koniec tego roku ma być zaś gotowa poprzednia stacja Marymont, u zbiegu Potockiej i Słowackiego. Nieznane są terminy budowy trzech ostatnich przystanków pierwszej linii: Stare Bielany, Wawrzyszew i Młociny. Te inwestycje także blokują protesty, głównie Hydrobudowy 6."

Jedziemy szybko na Kasprowicza zdjęcia robić jak pracują, bo zaraz znowu ktoś zablokuje i budowa stacji stanie na rok lub dwa... :/

EDIT: Prezes pewnej firmy, która zajmuje się blokowaniem inwestycji miał powiedzieć: "Gdy odkryliśmy możliwosć tych protestów to jest zajebista sprawa, bo albo my wygrywamy przetarg, albo nikt. Protestujemy wszystko jak leci."
Info mam z wiarygodnego źródła. To żadna rewelacja, o ich podejściu było wiadomo od początku, ale jak dla mnie to zawsze potwierdzenie przypuszczeń.
Ostatnio edytowano Cz mar 23, 2006 2:52 pm przez WSW, łącznie edytowano 1 raz
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez Pio » Śr mar 22, 2006 9:51 am

Witam. :)
Jestem mieszkańcem osiedla na tyłach hali marymonckiej.
Czy budowa stacji Słodowec przez PEBEKA ma coś wspólnego z grodzeniem całego parkingu na tyłach Hali przez tą firme?????
Kiedy słyszałem ze ma tam powstać parking..a teraz co? Czy ma to być zaplecze tech dla tej firmy? Wtedy to bedzie sie wiązało z rozpierduchą na całej linii w tamtym rejonie :x .......aha i moze ktoś wie co bedzie z tym bazarem który jest pomiedzy włoscianską a trasa AK przy Hali?
Pio
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » Pt mar 24, 2006 6:23 pm

Chyba pomyliły Ci się budowy stacji Marymont ze stacją Słodowiec... A na Włościańskiej będzie pętla autobusowa.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Pio » Pn mar 27, 2006 11:10 am

nic mi sie nie pomyliło..teren na tyłach hali( tam gdzie był parking przy ul Włościańskiej) został ogrodzony przez firme PEBEKA ( przynajmniej takie sa napisy na ogrodzeniu) , a na tablicy informacyjnej napisali ze to budowa parkingu startegicznego Park &Ride.......skad info ze to budowa pętli autobusowej?..ale gdyby to była prawda to.... :brawo: :D
Pio
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » Cz mar 30, 2006 5:57 pm

ZTM planował na Włościańskiej pętlę autobusową i praking P&R. Rzeczywiście nastąpiło wprowadzenie wykonawcy parkingu, ale nie wiem, na jakim etapie jest pętla.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Powrót do O metrze