Metro warszawskie - na wikipedii

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Metro warszawskie - na wikipedii

Postprzez luk@sz » Wt lut 28, 2006 10:57 am

Cześć!

Od pewnego czasu zajmuje się edytowanieniem wikipedii - wolnej encyklopedii internetowej. Zaciekawił mnie ostatnio temat warszawskiego metra. Angielska wersja o metrze warszawskim jest dużo bardziej rozbudowana, dlatego mam prośbe do miłośników metra. Jeżeli ktoś dysponuje woną chwilą i byłby chetny pomóc w tworzeniu art. to zapraszam na http://pl.wikipedia.org/wiki/Metro_warszawskie Ostatnio wpadłem na pomysł aby opisać poszczególne stacje warszawskiego metra - linki do stworzenia artykułów (czerwone) są na powyzszej stronie. Licze na waszą pomoc.
luk@sz
Obserwator
Obserwator

Postprzez iktoto » So mar 04, 2006 2:10 pm

Jestem tam adminem :P. Chętnie pomogę, ale mogę nie miec czasu.
Metal motion comes in bursts
But the gas station can quench that thirst
Suspension cracked on an unmade road
The trucker's eyes read "overload!"
And out on the subway...
iktoto
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » So maja 20, 2006 10:55 pm

dajcie linka do angielskiej wersji wikipedii o metrze :)
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez luk@sz » N maja 21, 2006 6:39 am

Aniaa napisał(a):dajcie linka do angielskiej wersji wikipedii o metrze :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Warsaw_Metro
luk@sz
Obserwator
Obserwator

Re: Metro warszawskie - na wikipedii

Postprzez Aniaa » So maja 27, 2006 9:20 pm

luk@sz napisał(a):Cześć!

Od pewnego czasu zajmuje się edytowanieniem wikipedii - wolnej encyklopedii internetowej. Zaciekawił mnie ostatnio temat warszawskiego metra. Angielska wersja o metrze warszawskim jest dużo bardziej rozbudowana, dlatego mam prośbe do miłośników metra. Jeżeli ktoś dysponuje woną chwilą i byłby chetny pomóc w tworzeniu art. to zapraszam na http://pl.wikipedia.org/wiki/Metro_warszawskie Ostatnio wpadłem na pomysł aby opisać poszczególne stacje warszawskiego metra - linki do stworzenia artykułów (czerwone) są na powyzszej stronie. Licze na waszą pomoc.

Się troche zajełam tą strona, mam nadzieję że Wam się jako tako podoba :)
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez luk@sz » So maja 27, 2006 10:08 pm

Już myślę, że nie mamy sie czego wstydzić - jednym słowem DOBRA DOBOTA!
luk@sz
Obserwator
Obserwator

Postprzez Aniaa » Cz wrz 21, 2006 11:35 pm

ja już chyba wyczerpałam moja wiedzę na temat metra, więc jak ktoś coś jeszcze ciekawego wie to niech dopisze na wiki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Metro_warszawskie

ja się pożądnie w to wciągnełam :)
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Aufhauser » N wrz 24, 2006 12:17 am

Dodałem ździebło informacji o stacjach Plac Konstytucji i Muranów i nie ukrywam, że będe to robił częściej. Wciągające :D

Miałem też ochotę na uzupełnienie wikipedii angielskiej, ponieważ mam skąd, ale że mój angielski jest taki jaki jest to tego nie zrobię ;)
Aufhauser
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Aniaa » Cz wrz 28, 2006 10:03 pm

tez mam podobny dylemat, na angielskiej wiki poprawialam dotychczas tylko jakies drobnostki. zauwazyliscie ze historia na wiki angielskiej rozni sie od historii w wiki polskiej? Przy okazji historia na pl wiki jest mojego autorstwa, ale ja to pisalam na podstawie oficlajnej strony, dawnych ulotek, kola milosnikow metra, wystaw o metrze itp wiec raczej sprawdzone info a te na angielskie to nie wiem...
Aniaa
Donator
Donator

Powrót do O metrze