Windy

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Windy

Postprzez ::Kamil » So lut 11, 2006 9:56 pm

Jestem tutaj nowy, ale bardzo mnie to forum zaciekawiło pomimo t6ego, że jestem z innego miasta więc będę zadawać różne pytania i mam nadzieję, że mi odpowiecie.

Chodzi mi o sprawę wind.
Jeżeli ktoś pieszo chce wejść do metra to musi najpierw przejść przez bramki, ale gdy ktoś wejdzie w windę to normalnie tak po prostu mozna zjechać w dół czy żąda tam jakiś automat włożenia biletu...?
Jak to jest z tymi windami?
::Kamil
Obserwator
Obserwator

Postprzez chruscik » So lut 11, 2006 10:55 pm

przed wejsciem do windy stoi obok kasownik ZTM taki jak mozna spotkac w autobusoch czy tramwajach ;)
Obrazek
"Podwojny wiotki, prawie jak murzynski"
"Podwojny wiotki, prawie jak murzynski"

Linie obsluguje
R-11 Kleszczowa
chruscik
Znawca
Znawca

Postprzez aessar » N lut 12, 2006 12:01 am

No dokładnie...

...a niektórzy mimo tego ułatwienia próbują forsować bramki z rowerami, wózkami i diabli wiedzą czym jeszcze innym... :???:
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » N lut 12, 2006 11:45 pm

Ja zauważyłem taką rzecz Sporo ludzi z bagażami nie korzysta z wind widziałem takie przypadki że ktoś przez bramkę przenosił wózek z dzieckiem mimo że tuż obok stacja Centrum działała winda Natomiast z wind notorycznie korzystają ludzie którzy bez problemu mogą przejsć przez bramkę Ludzie bez bagaży młodzież [/url]
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pn lut 13, 2006 1:27 am

Czy często? Z wind korzystają ci pasażerowie, którzy wiedzą, gdzie się one znajdują i dokąd one prowadzą, pasażerowie często podróżujący metrem. Naturalne jest, że podróżni nieobznajomieni z lokalizacją wind z nich nie skorzystają. Trzeba też pamiętać, że na dużej ilości stacji windy znajdują się tylko w jednej głowicy stacyjnej
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez xxl » Wt lut 14, 2006 9:19 pm

Ja bardzo często widzę takie sytuacje na stacji Centrum z tej strony gdzie jest placyk Windy są praktycznie tuż przy wejsciach do stacji metra i trudno ich nie zauważyć a bardzo często widzę i widziałem osobników którzy nie wiem jakim cudem przeciskają się z cięzkimi walizami wózkami rowerami przez ciasne bramki Jest to często kłopotliwe bo bagaż z reguły ląduje na ruchomych schodach blokując ruch
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Wt lut 14, 2006 9:22 pm

stacja Centrum jest blisko dworców, więc nie każdy musi widzieć windy, które są wciśnięte w cofnięty w stosunku do wejść pawilon.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez diego » Śr lut 22, 2006 10:33 pm

a propos rowerów. Mozna je w ogóle przewozić metrem? a jesli tak to na jakich warunkach, trzeba kasować jakiś bilet bagażowy?
za granica w niektórych metrach poza szczytem mozna przewozić rower za darmo. a u nas?
Głowa do góry! Jutro będzie lepiej.
diego
Donator
Donator

Postprzez sindbad » Cz lut 23, 2006 10:13 am

:D W komunikacji w Warszwie nie ma opłat za bagaż :D
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
sindbad
Początkujący
Początkujący

Postprzez diego » Cz lut 23, 2006 11:36 am

czyli mogę wbic sie do metra z rowerkiem nawet w czasie szczytu?
diego
Donator
Donator

Postprzez Krzysztof Szymanik » Cz lut 23, 2006 8:58 pm

Dokładnie tak. Kiedyś w metrze trzba było za rower kasować normalny, natomiast autobusami i tramwajami nie wolno było w ogóle rowerów przewozić. Na szczęście uległo to zmianie. Przewóz rowerów jest darmowy we wszystkich środkach komunikacji miejskiej w Warszawie, więc teraz np. łapiąc gumę na drugim końcu Warszay nie musisz się głowić, czy do domu wracać taksówką, czy taszczyć rower pod pachą. :oczko:
P.S.
W czerwcu ubiegłego roku Miejskie Zakłady Autobusowe zadeklarowały nawet instalację bagażników na rowery w wybranych autobusach. Do dziś nic jednak z tego nie wyszło.
Krzysztof Szymanik
Znawca
Znawca

Postprzez diego » N lut 26, 2006 6:00 pm

No to super!!! a pomysł z bagażnikami uważam za wysmienity! wreszcie jakas dobra wiadomość.
widzialem takie bagazniki w Vancouver w Kanadzie i na pewno tez w Atlancie maja cos takiego, no i w innych miastach w stanach tez. to jest super pomysl.
diego
Donator
Donator

Postprzez MeWa » Wt lut 28, 2006 12:38 am

Na razie na pomyśle się skończyło.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Powrót do O metrze