wizyta francuskich gości w Warszawie

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

wizyta francuskich gości w Warszawie

Postprzez MeWa » N cze 01, 2003 10:35 pm

Piotrze, czy francuscy goście jechali warszawskim metrem? Jeśli tak, to jak im się podobało? Wogóle jak tam ich wrażenia?
*
(Mam nadzieję, że tym razem dałem dobry tytuł w dobrym dziale. Jeśli nie, proszę upomnieć i ukarać)
MeWa
Big Boss
Big Boss

Re: wizyta francuskich gości w Warszawie

Postprzez Piotr » Pn cze 02, 2003 3:58 pm

MeWa napisał(a):(Mam nadzieję, że tym razem dałem dobry tytuł w dobrym dziale. Jeśli nie, proszę upomnieć i ukarać)

Nie martw się o to, jak będzie źle to przeniosę, a jest dobrze :wink:

MeWa napisał(a):Piotrze, czy francuscy goście jechali warszawskim metrem? Jeśli tak, to jak im się podobało? Wogóle jak tam ich wrażenia?

Tak jechali, i bardzo im się podobało! Przedewszystkim zwrócili uwagę na to iż Maetro Warszawskie jest bardzo czyste i zadbane. Miło to słyszeć od obcokrajowców. Ogólnie metro podobało się bardzo, zajezdnia na kabatach również. Pstrykali mnóstwo zdjęć i pytań mieli sporo, bardzo dociekliwi. Byłem zdziwiony bo obejrzeniu ich "magazynu" klubowego który wydają co dwa miesiące. Mają niesamowite informacje na wszelkie tematy, znają każdą lokomotywę wyprodukowana w Polsce, ich symbole, i nawet polskie pieszczotliwe nazwy, których używa sie w branży :shock: Niesamowite, pozatym ich liczba była ogromna około 40, a cały ich klub ma około 2.000 członków, ale ta liczba przestaje być szokująca po tym co się dowiedziałem później - podobny klub w Niemczech ma 20.000 członków :shock: A w Polsce mamy tez taki klub, mój klub są w nim dwie osoby Ty i Ja :lol: To taki żart, przeciez w Polsce tez jest podobny klub (KMM) tylko że skromniejszy :wink:
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez MeWa » Pn cze 02, 2003 11:00 pm

No - miałem rację, że tak czystego, zadbanego i bezpiecznego metra na świecie się nie znajdzie. Nasza sieć (raczej linia) śmiało może wejść do UE, tym bardziej, że nasze linie i stacje są o wiele lepsze od niektórych europejskich. :)
--
Fajnie, że za granicą te kluby są tak liczne - u nas zainteresowanie tematyką metra jest małe. Ale są przecież też kluby kolejowe, miłośników komunikacji miejskiej.
znają każdą lokomotywę wyprodukowana w Polsce, ich symbole, i nawet polskie pieszczotliwe nazwy

A co myślałeś, że skoro z Francji, to mają nie znać polskich nazw? Jak ktoś jest fanem, to nie takie rzeczy zna! Ja nawet nie znając pisma rosyjskiego poruszałem się po rosyjskich stronach o metrze. Chętnie bym zobaczył ich ten magazyn - a w szczególności ten z relacją z ich wizyty w Polsce.
w Polsce mamy tez taki klub, mój klub są w nim dwie osoby Ty i Ja

Tak... My tworzymy Internetowy Klub Samotnych Miłośników Metra... :)
przeciez w Polsce tez jest podobny klub (KMM) tylko że skromniejszy

KMM to zawężenie sprawy tylko do metra... A przecież goście francuscy byli miłośnikami ogólnie kolei. Działa jeszcze przecież w Polsce PSMK (Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei), oraz inne stowarzyszenia i organizacje
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez MeWa » Wt cze 03, 2003 6:23 pm

tych dwóch stron podoba mi się nazwa <<Zemsta Caucescu>>!! Fajna! Niewiedziałem, że taki dziwne nazwy zostały nadane tym, z mojego punktu widzenia, rzadkich lokomotyw
MeWa
Big Boss
Big Boss

Powrót do O metrze